Автор Тема: Opel Rekord D Coupe 1975  (Прочетена 58862 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 18, 2015, 13:45:49
Отговор #30

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Честито, Дидо! Колата съм я виждал и преди и много се радвам, че ти я взимаш!
Много безаварийни километри ти пожелавам!
В Габрово има един такъв хубав небесносин седан, пак автомат. Мисля, че е бензинов. Но купето е много по-красиво :)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Март 18, 2015, 14:53:19
Отговор #31

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Жоро,аз се опитах за себе си да преброя колко има от "Д" модела в България,но този габровския не го знам.
Ако изкопаеш някакво инфо за собственика, ще се радвам да поговоря с него.

Дидо, много елегантен автомобил си си купил!
П.С. Всички пожелават по нещо, аз ще ти пожелая един Рекорд Б Купе ;)

Митко,като се замисля мога да си направя Opel BIG FOUR - A, B, C, D
Хахахааааа, ще сме като Антракс, Слейър, Мегадет, Металика  >:D

А капачката е почти 1:1 с оригиналната на външен вид, но сегашната има надпис BMW  :D

След малко ще пусна инфо и за екстрите на колата.


Март 18, 2015, 16:54:09
Отговор #32

Неактивен MarioChalukov

  • Публикации: 61
много елагантно много ,  страхотен автомобил и като го гледам изобщо не ми се вярва да е 75ти набор , направо скрива топката на повечето купета в днешно време красота красота , не бях виждал преди този модел ,но е супер , ще следим с интерес . Успех с този и другия проект .
Не вярвайте на всичко, което четете в интернет.
                                                                      - Аристотел

Март 18, 2015, 17:10:24
Отговор #33

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Благодаря!
Тъй като имаше няколко запитвания за производствената история на Рекорда, направих няколко проверки в богати бази данни, които дадоха следната информация. Извинявам се, че е малко пространна  :shy:

Повечето модели на Опел от 60-те и 70-те години имат по 2 идентификационни табелки.
Първата е с търговското име на производителя и завода, откъдето е излязъл конкретния автомобил. Там са отбелязани номер на шасито, цвят и максимално допустимите натоварвания.
И разбира се, до десния нит е вертикалният ситен надпис Made in West Germany. Само тези три думички ме карат да вия от кеф ! ! !
Немският ми език е доста ограничен ,но с помощта на Гугъл и речник донагласих нещата.



Според сайта http://www.opel-infos.de/fgst/fgst9_74.html
номер на шаси: 1251179172 означава следното:
12 = Купе 
5 = 1975 г.
1 = Рюселсхайм
179172 – последователният номер на автомобила  (Fortlaufende Fahrzeugnummer)
Системата на Опел за цветовете на боите е малко сложна и объркваща, защото има  два различни начина за обозначаване на една и съща боя на двете табелки.
На тази табелка има следното: Enamel L 412
Enamel – емайл лак за покритие.
L = ?  Не е известно какво значи.
Срещи числото 412 има следното инфо:  – цвят Bronze, M1 - Еднослойна боя металик, G – това е буквеното обозначение на самия цвят. В случая „Бронз“.

* * * * *


http://opelschrauber-ig.de.tl/Rekord-D-_-Commodore-B.htm
От тази сайт взех следните ТТ-данни:
452390 - Първото число е винаги номера на производствената поръчка.
12085 :
12 = Купе
0 = Ляв волан; за Германия (т.е. за вътрешния пазар)
8 = Двигател 1,9SH
5 = 3-степенна автоматична скоростна кутия

Следват т.нар. екстри, и отново код за боята:
Кодът е от 2 букви. В случай,че са еднакви, значи колата е един цвят. Ако е имала екстра винилов таван първата буква е „А“.
GG - Bronze (1971 - 1975)
209 - ?
410 - Канал за дистрибуция (каквото и да значи това)
2340364 – това число почти сигурно е комбинация за датата, на която колата е слязла от линията, както и коя поред е била за дадения период. 2 – второ тримесечие (април,май,юни). 34 – това е поредният ден в тримесечието, т.е. без да съм абсолютно сигурен би следвало да е слязла от поточната линия на 4 май 1975 г. 0364 – това е номерът на поредния произведен автомобил за описания период.
493 - Оборудване за радио инсталация
51К – Halogen-Fernscheinwerfer + Tankdeckel verschließbar. Това както и да го въртя май означава възможност за монтаж на халогени + заключваща се капачка на резервоара
538 - Antenne in Frontscheibe (nur in Verbindung mit Radio-Bestellung). Вградена антена в предното стъкло, в комбинация с поръчано радио.
579 - 3-точкови предпазни колани с прибиращи устройства
628 – радиални гуми 175SR14ZX
651 - Wagenstandshöhenregulierung manuell Това е вентилът в багажника за повдигането на амортисьорите.
661 – Боя металик
684 - Странични лайстни с PVC вложка
695 - Versand Bereitstellungsgebühr oder Wachsschutz für Bahnversand Доставка такса ангажимент или охрана за железопътния транспорт.

Март 18, 2015, 18:25:27
Отговор #34

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
И от мен честито Дидо, почерпката не ти мърда! C:-) Радвам се за колата, че попадна при истински ценител, а още повече се радвам за ценителя, че вече ще има готова за каране ретро кола, докато стане готово и другото купе :)
оффтопик:
...Купих го пролетта на 94 от един майор от Овча Купел 2 и самият аз го карах наоколо (и не само) като основна кола (по това време бях офицер в поделението в Суходол) поне 7-8 месеца.
Хайде сега да не се окаже, че сме се засичали с теб в казармата :) В кое точно суходолско поделение и за какъв период си служил? Аз бях фазан в охранителната рота на КСВ /номера на под. не помня/ от март до септември 96 г. Аз по това време карах зелена Жигула комби и гърбава Застава 600 с цвят подобен на дидовия Опел. И с двете коли съм се мотал из Овча купел 2 и в паркинга на поделението :) Помня, че командира караше една Крома, все още доста модерна за тогава кола... сержантът пък имаше Москвич 408 разпилен до 1800 кубика и харчещ бензин като Джоган /разбира се източен от БТР-ите :))/ За жалост имената не помня вече - отдавна беше и сравнително за кратко...
« Последна редакция: Март 18, 2015, 18:35:23 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 18, 2015, 19:07:34
Отговор #35

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Хайде сега да не се окаже, че сме се засичали с теб в казармата :) В кое точно суходолско поделение и за какъв период си служил?

В Суходол имаше няколко поделения. Но ако си бил там само и точно от март до септември 96та за малко не сме имали шанса да се засечем. Аз служих там като офицер точно 2 години - от септември 1993 до септември 1995г. През септември 1993 със завършване на Военното Училище в Търново ме разпределиха в свързочния полк в Суходол (понеже е много близо до Варна  ;D). Това, което аз помня е, че в моето поделиние имаше няколко Волги с дизелови двигатели от Мерцедес  :D (класика в жанра от онези и малко по-ранни години), артелчика на поделението имаше 3-4 коли и некъв японски скутер/миксерче, от тези дето по това време ги вкарваха моряците и даже и по Варна още ги нямаше много много. Иначе в едно от съседните поделения шефа на поделението имаше адски запазен резидав металик Опел Рекорд 2.0 на 7-8 тодини и след като не можах да го купя ... отидох на нещо по-ретро, а именно този бял Рекорд D като на Дидо, за който споменах. Беше на некъв майор от МО и отлежаваше "на трупчета" пред един блок в Овча КУпел 2 ... взех го с "генерално пълномощно" за 400 лв ... не че документално имаше проблем ... просто времената  бяха други ... онези години за 2 часа на Солни Пазар се купуваше и продаваше всичко  ;)
« Последна редакция: Март 18, 2015, 20:29:17 от Nik1600GT »

Март 20, 2015, 21:10:47
Отговор #36

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
ЕЕЕ Дидо .Много е хубав .Пожелавам ти само да караш и да се кефиш :)) Честито  :D
Ford weist den weg

Март 20, 2015, 22:23:25
Отговор #37

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
Честито :) въпреки че разбрах по-рано и говорихме по телефона. Ще я отпразнуваме с по някоя бира при първа възможност ! Намерил съм ти гараж ако имаш нужда.

Март 21, 2015, 00:56:25
Отговор #38

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Чак сега виждам темата и направо настръхнах ,при положение ,че не съм върл фен на опел ... Защо по дяволите този има толкова изпипан дизайн ,направо е нереален. Честито адаш ! Дано някой ден я видя на живо ,супер ме накефи !

Март 21, 2015, 13:05:11
Отговор #39

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Дидо, честито за колата! Според мен е доста правилен избор.

Аз пък за разлика от колегата от предишния пост съм върл фен на опел. Колата е хубава, направо чудесна. Представителна и луксозна е, ама така и трябва- все пак си администратор на форум за класически автомобили... Пожелавам ти много безаварийни километри и мога да помагам при нужда.

Успех и много приятни мигове!