Автор Тема: Opel Rekord D Coupe 1975  (Прочетена 58860 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 02, 2015, 01:37:54
Отговор #70

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Я! Чак сега видях за какъв Опел иде реч в тази тема. Брей ! Придобил си златистият автоматик, двувратка ! Аааааа! Кеф ! Наистина, не знаех, че си го купил ти. Разглеждах го по обяви преди години, после и на Класик дей беше, точно този Опел. Така и не бях сигурен, дали е точно той. Не ми е бил в интерес, за това и не съм го дирил на място да го видя. Дори тогава беше много запазен автомобил. Та, на Класик дей го разгледах и на живо. И много ми хареса неговият цвят, оборудването с автоматични скорости, махагон около скоростният лост и всичките лайстни по каросерията. С тасовете и ринговете на джантите.  :))Много шикозен Опел. Поздравявам те за него и ти пожелавам, много години съжителство и безпроблемно движение ! Не зная, какво стана с онзи Опел, който беше започнал да възстановяваш, ама този, златистият е готова, автентична кола, която може да запали и потегли веднага. Това е чудесното. Да го караш ! И занимавката ти да се сведе до регулярната поддръжка.  :)

Дидо, трябва да му измиеш корите на вратите, както и таблото. Не може да са мръсни, колата е твърде красива и запазена, за да бъде със замърсен интериор. Почиства ги и дори трябва да се обезмаслят. След това е много добре да се понамажат със препарати за такива материали, които хем ги правят еластични-хем ги предпазват от слънчевите лъчи и замърсяване. Пък и в купето мирише на хубаво. Намери си ароматизатор с миризма на Опел. Има такива аромати, които са много сходни със заводската миризма на колата. Тъкмо ще замирише на ново. 

Проблемното място на купето си длъжен да го поправиш в най-скоро време.  :)  Двигателя има една интересна особеност. Ако демонтирате капака на клапаните и разгледате механиката в цил. глава, ще видите нещо много интересно. Този двигател и изобщо тези двигатели са своеобразен преход от долно разположен- към горно разположен разпределителен вал. Разпределителният вал е горе в цилиндровата глава, обаче понеже конструктивно двигателя, като цяло е на база долновалов такъв, интересна е конструкцията на цилиндровата глава. Тя е чугунена.  :)Разпределителния вал, лагерува в кухина, която е под кобилиците. Над гърбиците има повдигачи, които повдигат кобилиците и така се осъществява отварянето на клапаните. Двуредова ангренажна верига, чудесно. Практически, кинематиката на газоразпределителния механизъм е такава, че разликата между него и долноваловите мотори е липсата на повдигателни пръти. Е и конструкцията на кобилиците.  :))И понеже, вала е горе в главата, вместо дълги тижи се използват къси повдигачи. Колко удобно. :)) В отливката, през кухината, където е поместен разпределителният вал, има проходни отвори, през които се стига до болтовете на цилидровата глава. Истината е такава, че тези Cam In Head двигатели са много здрави, много надеждни, с огромен ресурс. Дори същия двигател, като твоят, пак поколение ,,CIH" , но 2200 куб. см. го има във Opel Rekord E2 и е със електронен инжекцион на всичко отгоре. Страхотен, желязен двигател.  Преносно и буквално. Той и Рекорда Е2 в тази си модификация е доста луксозен автомобил. Да си го пазиш и редовно да извършваш регулировките, които му се полагат.

ПС Добре е да съединиш един механичен манометър и да измерите налягане на масло в работни условия и температура. Ако вече не сте го направили това.
« Последна редакция: Май 02, 2015, 01:42:04 от Тодор Живков »

Май 04, 2015, 16:14:24
Отговор #71

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Живков,благодаря за поредното ти изчерпателни и полезно мнение.
За мен е удоволствие да чета такива постове.

Отзад напред - благодаря за подробностите , свързани с механиката и устройството на двигателя.
Някои неща ги знаех,но други допълних като познания.

Относно почистването,това разбира се ще стане.
Виж за аромати на Опел не знаех,аз принципно ароматизатори в коли мразя ужасно,защото зверски ме боли глава от тях.  >:(
Въпросът е,че 5 или 6 дни работя, съответно по-бавно ще се случват тези козметични промени, а и не само те.
Просто си изисква време,трябва си отпуска.
Каквото правя ще показвам.


Въпрос на време.
« Последна редакция: Май 06, 2015, 10:42:17 от dido1903 »

Май 05, 2015, 18:03:42
Отговор #72

Неактивен trabantozavar

  • Публикации: 31
Eто 3 снимки на опела от парада в Русе.Много красива кола пожелавам на собственика много безаварийни километри с нея.



Май 11, 2015, 17:25:38
Отговор #73

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Много благодаря!
Особено последната снимка много ме кефи,много художствена!
 :)
Тук малко окомплектовка на инструментите в оригиналната кутия за резервни части.
Намерих си и чисто нов кожен калъф, български.












А това е нещо много интересно, което изрових от гаража.
Изглежда не отваряно и ми е много интересно дали е запазило свойствата си след 25 години.
 :D







Май 13, 2015, 18:41:45
Отговор #74

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Тази чанта е българска. Колата е западна. Сивата нашенска действителност, някак не подхожда на западен разкош с металически цвят. И хром.  ::)Така, де. Възможно е да си харесваш чантичката с грубите, матирани ключове и надписа с цената в българска валута. Как няма само отвертка с алена, червена дръжка. Или алено червена дръжка със бели кантове по дължината й. И отново ценови надпис, но във валута рубли.  :))Знаеш ли, може да мине за подходяща, ако е със полирани/никелирани модели ключове, западни клещи и отвертки. И да няма червени цветове по тях. Може и пембени да са. Че е по-подходящо за префърцунената външна визия на колата. Таман ще се впише и във своевремието на автомобила. Някакви диви, въвкризисни времена, когато точно тези автомобили с по-малък литраж се оказват сламката, която спасява много други популярни марки и големите Опели със шест цилиндъра, трайно слизат от подиума на автомобилостроенето. Дрън-дрън, та пляс.  :))

Дидо, да си возиш чантичкака със здраве и рядко да употребяваш, нейното грубовато съдържание. С най-добър помисъл.  :) И недей използвай козметични консистенции за боя, които са с изтекъл срок на годност.

Май 17, 2015, 17:55:16
Отговор #75

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
На ретро-парада в Благоевград.
 :)
Благодаря на Иво и Карлито за препоръката да посетим механа "Воденицата" в парк "Бачиново.
Страхотно място, вкусна храна!









Май 17, 2015, 19:19:22
Отговор #76

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Аййй ,сега видях че темата се развива динамично - особено ,щом колегата Живков се е включил .  :)

Добро включване .  8))



А това е нещо много интересно, което изрових от гаража.
Изглежда не отваряно и ми е много интересно дали е запазило свойствата си след 25 години.

Ползвай спокойно Дидо ,това е от истинските производства ,още па и не отваряно .  ;)

Аз също намерих наскоро в нас едни такива козметики от Търтъл ,ориджинъл ,от тия години и ги ползвах - доволен съм от резултата.  8))

Дидо за теб пазя едни убийствени аксесоари от епохата на твоя Опел.  ;)

К'ът решиш пиши ,да ти ги давам ,да оборудваме машината с нещо истинско и фенско.  >:D

Май 23, 2015, 17:25:49
Отговор #77

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Малко снимки от Спасовден-2015.
Благодаря на всички, с които се видях - много беше приятно!
Поздрави!








Май 23, 2015, 18:36:56
Отговор #78

Неактивен bonso

  • Публикации: 133
  • Ford Capri III, 2.8i V6; Volvo S60R, 2.5 turbo
Екстра е Опела!
Добре, че е Спасов ден да се посъберем съфорумците, че иначе съвсем си забравихме физиономиите  ;)

Май 23, 2015, 18:49:47
Отговор #79

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Мерси!
Прав си , Бонсо!
Ето ги и ухилените ни физиономии !
 >:D