Автор Тема: Рали "Златни Пясъци" 1988 година  (Прочетена 24317 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 29, 2021, 23:39:13
Отговор #30

Активен USfan

  • Публикации: 10804
Един унгарски колега в рали групите по Фейса качи тези кадри от рали Златни-1979 година.
Автора пък на снимките е друг унгарец- предполагам Андраш Фекети, понеже това име е изписано на повечето от фотосите.
Много са интересни и доста добре снимани, и идеално сканирани, затова ги прекачвам да си ги имаме в архива на форума в тази тема.

А за да не откриваме нова дублираща се на заглавие тема, и понеже и аз, а и други колеги, тук съм качвали снимки и линкове и от други години на Рали Златни, не само от 1988, ако може някой от модераторите да смени заглавието от сегашното, на примерно общото- Снимки и информация от годините на рали Златни, ще е чудесно.  :)
Автора на първоначалния пост и откриването на темата- колегата Богдан, предполагам няма да има нещо против.  :)

Основно в тези новите кадри са моменти и коли на завоите на пистовия етап в Албена около тогава още недовършения строеж на х-л Добруджа.
На кадрите с пикника на ливадата с Волвото комби се вижда и колко е голо пространството тогава около започнатия строеж на този мегахотел.
Сега разбира се, е много по-залесено в курорта а и около Добруджа.
Аз цялото лято на 1980 год съм бил в Албена като дете, че баща ми беше тогава там командирован, и интересно, че не помня точно това обширно пространство около Добруджа и зад хотел Карвуна /в него спахме тогава с нашите/ да ми е изглеждало толкова плоско и празно от дървета.

Тук на снимките основно са хванати колите на водещите претенденти за победата през тази година- Абартите 131 на победителя Занини и на Диди, Поршетата 911 на Алтенхаймер, Витман, и Стоян Колев /нетипично за марката, всичките 911 са отпаднали с двигателни проблеми нататъка в ралито/, и Стратоса на гърка Сироко.
Сироко тази година прави отлично представяне, като с перфектно работещия му и подготвен му Стратос печели 2-ро място в крайното класиране.

На последните кадри са се увековечили и съвкупния унгарски екип /част от които със сигурност пътуват с това виждащото се Волво 144 комби/, и сред тях е разбира се, и Атила Ферианц.
Ферианц тази година прави отн. слабо за него постижение, седми е в генералното класиране.
Но пък на фона на зверовете коли на конкуренцията, и на отн. слабичкия му Рено 5 Алпин с атмосферен мотор, това определено е успех, и се дължи на константно повече от отличното му каране.

По-принцип на този затворен кръг- пистовия етап по алеите на комплекса, и особено в онези години, края на 70-те и нач. на 80-те, Поршетата 911 Г-модели отвяваха всичко, ако не отпадаха на него заради технически проблеми.
Вкл. биеха и водещи за периода ралимодели като всякакви Манти и Аскони 400, дори и Стратоси, а и Фиати като 124 Абарт и победилия по-късно в ралито 131 Абарт, на испанеца Антонио Занини.

https://www.ewrc-results.com/final/11068-rally-albena-zlatni-piassatzi-1979/


















« Последна редакция: Декември 30, 2021, 00:00:40 от USfan »

Декември 30, 2021, 08:46:49
Отговор #31

Неактивен krasi-mir

  • Публикации: 123
Имам снимки от "Рали България" 2002-а. Тогава, както знаете, ралито бе преместено в Боровец. За съжаление не са от етап, а от придвижването на автомобилите към старта около Траянови врата. Трябва да ги дигитализирам и, ако позволите ще ги кача тук (ако някой го интересува).

Декември 30, 2021, 13:31:27
Отговор #32

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18018
  • Йордан Георгиев
Имам снимки от "Рали България" 2002-а. Тогава, както знаете, ралито бе преместено в Боровец. За съжаление не са от етап, а от придвижването на автомобилите към старта около Траянови врата. Трябва да ги дигитализирам и, ако позволите ще ги кача тук (ако някой го интересува).

Да, на мен ще са ми интересни.
А и този тип снимки извън отсечките и самата надпревара са по-интересни и винаги има любопитни моменти около периферията на самото рали :)

Февруари 06, 2022, 14:27:35
Отговор #33

Активен USfan

  • Публикации: 10804
Тези снимки са правени от колегата от Фейса- Велислав Симеонов, на служебни и лични коли, взели участие в ралита около гр. Ловеч, в периода 1969-1972 години.
Има и снимки от рали Златни от 1971 до 1974 години, както и от рали Вида оттогава.
Шкодите 130 РС пък са снимани в периода 1980-1983 години.























« Последна редакция: Февруари 06, 2022, 14:31:16 от USfan »

Февруари 11, 2022, 23:22:06
Отговор #34

Активен USfan

  • Публикации: 10804
Още няколко снимки от Велислав Симеонов, този път на Стон Колев и неговата 2002.
Снимките пак са правени в района на Ловеч, в нач. на 70-те год.





Март 13, 2022, 16:47:59
Отговор #35

Активен USfan

  • Публикации: 10804
На снимките са пак Стоян Колев, навигатора му тогава- Пламен Веселинов, и механиците им- Симо и Свато, на Рали "Кипър" в 1987 год.
За съжаление, това толкова историческо за България и нашия ралиспорт жълто Камел-спонсорирано тогава, с атмосферен мотор и двойно задвижване Ауди ГТ Купе, чрез резането му и преправянето му преди 10-15 години, даде началото на практиката у нас в БГ, чрез ползване на комбинация от донори- предници с А-колонката от двуврати седани Ауди седани 80 В2, задници от Купе ГТ 80 В2, и в тях насадени разни двойни задвижвания и 5 цил-20в мотори от модели 80 еС2, 100 еС4, А6 еС6, и други, да се правят Група Б Спорт Куатро реплики.

Сега вече дори и от финансова гледна точка, предвид в последните години колко са скъпи оригинални рали автомобили от близкото минало, особено такива с европейски или световни ралиуспехи, е било безсмислено да се нареже този легендарен рейсър на Стоян Колев, та да стане той на поредната имитация на къса база група Б Ауди.










Март 24, 2022, 14:51:38
Отговор #36

Активен USfan

  • Публикации: 10804
Няколко интересни рали снимки от Рали групата в Фейса, основно от разни периоди на рали Златни, и една с формула Естер.
С Пежото 205 Т-16 е Чубриков /всъщност тук на Рали Кипър, а с Аудито Купе ГТ Куатро - Б. Дунев.
Във Формулата Естер е Илия, заедно с главния конструктор на този конкретен чешки екземпляр- инж Петер Болд, някъде през 70-те години.






Април 17, 2022, 23:29:24
Отговор #37

Активен USfan

  • Публикации: 10804
Фотос от рали Златни в 1988 година.
Цивилното тъмносиво Пежо 205 Т-16, всъщност е придружаваща или служебна кола на екипа на спонсорирания от цигарите НВ гостуващ Ауди Спорт тим.
Пежото, както и служебния бяло-жълт НВ-брандиран сервизен бус, също е с немска Инголщадт /където е централата на Ауди/ регистрация.
Кемпера пък е с Волфсбург регистрация.


Април 18, 2022, 12:20:45
Отговор #38

Неактивен txl

  • Публикации: 95
Хубава снимка, но доста ме съмнява да е от 1988г. и май и изобщо от рали Златни.

Зад буса се вижда Ауди Куатро гр.Б. Такова ако не бъркам в България е идвало през 1985 на Демут и 1986 на Ферианц и Бош. На снимката май не е нито едно от трите. Отделно след 1986 гр. Б е забранена. А в Пежото 205 Т16 като че ли е Валтер Рьол.

Април 18, 2022, 13:21:47
Отговор #39

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Хубава снимка, но доста ме съмнява да е от 1988г. и май и изобщо от рали Златни.

Зад буса се вижда Ауди Куатро гр.Б. Такова ако не бъркам в България е идвало през 1985 на Демут и 1986 на Ферианц и Бош. На снимката май не е нито едно от трите. Отделно след 1986 гр. Б е забранена. А в Пежото 205 Т16 като че ли е Валтер Рьол.

"Fotos pocas veces vistas, Walther Rohrl probando las sensaciones y el corazón del que era su rival en,ese momento a,parte lancia delta s4, no es otro que el Peugeot  205T16.
La prueba se hizo en rally pre Monte Carlo 1985."