Автор Тема: Opel Super 6 1937  (Прочетена 26681 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 15, 2016, 21:27:46
Отговор #70

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Абе  както казват хората -"От главата за краката" -До колкото я познавам тази кола от преди---Тя няма врати -уреди и куп важни детайли които едва ли ще бъдат намерени в Българско---а Вие сте почнали да я хвалите че  са боядисани някакви фарове ---че и тапицерия било започнато да се прави---На какво се питам.................. Вижте само на снимката липсващото парче от рамката на стъклота как е НАПАСВАНО и след това ХВАЛБИ..........................................

Януари 15, 2016, 23:30:07
Отговор #71

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Днес всичко може да се намери и въобще не е нужно да е от България - от други места може много лесно да дойде и по-запазено, и по-евтино, отколкото искат разни родни ценовици  :)

На мен пък цялата работа ми се нрави! Не виждам претенции да е някаква супер реставрация или експонат за фирмения музей. Но човекът действа с постоянство и ентусиазъм, така че накрая ще се получи един симпатичен предвоенен Опел. а за мен именно предвоенните коли са интересни и приветствам спасяването на всяка една.

Януари 15, 2016, 23:38:01
Отговор #72

Неактивен 323bg

  • Публикации: 456
И на мен ми харесва ,много добре става

Януари 16, 2016, 00:32:21
Отговор #73

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Абе  както казват хората -"От главата за краката" -До колкото я познавам тази кола от преди---Тя няма врати -уреди и куп важни детайли които едва ли ще бъдат намерени в Българско---а Вие сте почнали да я хвалите че  са боядисани някакви фарове ---че и тапицерия било започнато да се прави---На какво се питам.................. Вижте само на снимката липсващото парче от рамката на стъклота как е НАПАСВАНО и след това ХВАЛБИ..........................................
А по добре ли би било да замине в пункта за скрап? Още в началото бе казано, че колата няма да гони пълна автентичност, а ще се възстанови във вид, максимално близък до оригинала, но не на всяка цена. Защо не видиш как е възстановен мотора, нима не оценяш това? А колко по-лесно би било да се бутне под капака нещо съвременно нали?Колата си остава с оригиналните мотор, окачване, трансмисия, да по купето много неща ще се изграждат наново, но какво от това, в крайна сметка колата едва ли ще се различава много от оригинала - лично познавам колегата и знам за какво говоря. Само за това, че изходната му база бе повече от трагична, само за това че от жалки останки ще направи автомобил, а той ще го направи, заслужава поне малко уважение. Едва ли има друг тук, който с такъв див ентусиазъм, в добрият смисъл разбира се, би се заел с такъв проект. Отстрани лесно се говори и се намират кусури, лично аз съм респектиран от направеното!

Януари 16, 2016, 10:12:31
Отговор #74

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
И на мен много ми допада проекта , личи си ,че се прави с желание. Става много добре!

Януари 16, 2016, 10:54:15
Отговор #75

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
А по добре ли би било да замине в пункта за скрап? Още в началото бе казано, че колата няма да гони пълна автентичност, а ще се възстанови във вид, максимално близък до оригинала, но не на всяка цена. Защо не видиш как е възстановен мотора, нима не оценяш това? А колко по-лесно би било да се бутне под капака нещо съвременно нали?Колата си остава с оригиналните мотор, окачване, трансмисия, да по купето много неща ще се изграждат наново, но какво от това, в крайна сметка колата едва ли ще се различава много от оригинала - лично познавам колегата и знам за какво говоря. Само за това, че изходната му база бе повече от трагична, само за това че от жалки останки ще направи автомобил, а той ще го направи, заслужава поне малко уважение. Едва ли има друг тук, който с такъв див ентусиазъм, в добрият смисъл разбира се, би се заел с такъв проект. Отстрани лесно се говори и се намират кусури, лично аз съм респектиран от направеното!
               Колега една боя на мотора не значи ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ---Кой ли знае какво е под тази добре пръсната боя-----но не мисля че за два боядисани фарове  трябва да пишем във форума. Погледни снимката със възстановяването на единият къс край на рамката на стъклото и ми пиши дали ти харесва   -Иначе и аз уважавам ентусиастите. Когато видя вратите който липсват как са произведени чрез този ентусиазъм тогава ще дам друго мнение-може би.На 59 г. съм и се досещай че доста проекти са минали през ръцете ми--но не съм бил тупана.В момента работя по ГАЗ -67 и ШКОДА-Фелиция--но пак си мълча-----И чак когато стане всичко готово ще публикувам снимки КАК е БИЛО и Как  е Сега. Трябва да се стимулираме взаимно--но не и да се превъзнасяме за неща който са далеч от истината----ИНАЧЕ....БРАВО за мерака.

Януари 16, 2016, 11:02:26
Отговор #76

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Е, не е само боядисан. Разгледай снимките - биелните лагери чисто ново заляти и престъргани, клапаните напаснати и т.н.

Януари 16, 2016, 11:03:27
Отговор #77

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Колега тетевен, запознат съм малко по-подробно какво и как е правено по мотора, и далеч не е само боядисан, но това е друга тема.Не виждам защо е този негативизъм, на всички колеги им допада какво се прави, а ако на теб не ти допада защо просто не подминеш.Идеята на този автомобил не е 100% реставрация.Успех с твоите автомобили и чакаме да покажеш как се прави.

Януари 16, 2016, 13:48:36
Отговор #78

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Колега тетевен, запознат съм малко по-подробно какво и как е правено по мотора, и далеч не е само боядисан, но това е друга тема.Не виждам защо е този негативизъм, на всички колеги им допада какво се прави, а ако на теб не ти допада защо просто не подминеш.Идеята на този автомобил не е 100% реставрация.Успех с твоите автомобили и чакаме да покажеш как се прави.
       Няма НЕГАТИВИЗЬМ---Просто казвам -че когато видя произведени от теб врати и окачени на колата-----тогава ще дам оценка-----А ЛАГЕРИ --Те-лесно се изливат и клапани още по-лесно се напасват-----Конкретно казвам ----че за едни боядисани фарове не-трябва да надуваме фанфари.Мисля че поясних, че колата я познавам още преди да станеш собственик----НО МНОГО МНОГО ТИ УВАЖАВАМ ТРУДА..........................имай го предвид.

Януари 16, 2016, 17:08:59
Отговор #79

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз така и не разбрах каква е веъзката между колегите mirkony и michev и кой в крайна сметка е собственика, но също много се кефя на ентусиазма, с който подхождат към този проект. Не разбирам защо са критиките и къде са "фанфарите" в случая, какво пречи на колегата да си реставрира фарове, па било дори и отделно от проекта и да се похвали с резултата тук?
От доста годинки и аз влача един проект, започнат от подобно трагично състояние и липси, за който както изглежда явно правилно съм решил, че едва когато нещата стигнат финален етап чак тогава ще пусна тема. Работата там се разви по подобен сценарий и по стечение на обстоятелствата, понеже първо се намериха части и майстор за мотора, той стана готов доста преди купето. Тук нещата очевидно ще се развиват доста по-бързо, понеже собствениците са и майстори, имат условията и уменията сами да си отхвърлат повечето работа... останалото е въпрос на време и средства. Та, ще очаквам с радост да видя крайния резултат, ако и да има допуснати компромиси в оригиналността при реставрацията. Ако човек разполага с неограничен бюджет няма невъзможни неща и всичко може да стане дори по-добре от заводски музеен експонат, но в нашите условия алтернативите са две - компромис или... скрап. Предполагам тук няма 2 мнения кое е за предпочитане ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.