Автор Тема: ГАЗ 21 1967 серия 3 - Хасково  (Прочетена 24277 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 03, 2017, 19:36:16
Отговор #60

Неактивен gpushkarov

  • Публикации: 115
Здравейте!
След няколко години перипетии и т.н. остана време да се завърна към проекта.Качвам малко снимки на купето което след пясъкоструй стоя една година(не ме питайте защо)
Този път ще гледам да я завърша в кратки срокове (ако черна котка не ми мине пътя).
Ще ви помоля да ми кажете къде хромирате детайли?

Февруари 02, 2020, 22:44:24
Отговор #61

Неактивен gpushkarov

  • Публикации: 115
Здравейте отново!
След много препядствия се наложи сам  да я почвам, макар че не е моя работа, но няма друг начин.Качвам малко снимки от днес

Февруари 02, 2020, 22:47:16
Отговор #62

Неактивен gpushkarov

  • Публикации: 115
Темата беше свалена не ми се смята колко време се занимавам с "майстори",моля не се обиждайте може би аз нямам късмет.
Ще помоля някой който знае как точно се застъпват надлъжната греда и прага на волгата че моята е малко в час по трудово

Февруари 03, 2020, 13:50:22
Отговор #63

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ще ви помоля да ми кажете къде хромирате детайли?

Здравей, аз хромирах някои детайли като колонки и дръжки при Николай от Трявна миналата година. Доволен съм от качеството на подготовката и покритието, засега няма загуба на блясък или обелване, от което съм чувал други колеги да се оплакват, но колата се съхранява само в гараж. Единствено забавянето на срока ме изнерви малко, тъй като беше с няколко месеца.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 03, 2020, 15:28:34
Отговор #64

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
На праговете трябва да имаш фалц (към 10мм), с който праговете се допират до гредите и са съответно заварени за тях на точкова заварка.




Ключово е гредите да не надстърчат надолу, защото колата изглежда отвратително.

Прагът е на едно ниво с предния калник. Фалцът за заваряване с гредата аз съм го боядисал черен и така няма визуална разлика като погледнеш колата отстрани.
При масата Волги това не е направено като хората и си личи от километър как е кърпена с някакви прави лайзени тип пружина от креват.

Като съм се занимавал по дъното не съм снимал - винаги съм бил с мръсни ръце. Не е някаква философия, просто човек трябва да има вкус и да не прави някакви стърчащи надолу кютуци.
Визуално долу трябва да е на една линия без надстърчане и криво:





Моите прагове бяха някакво старо производство и паснаха добре. Гредите са сгънати на абкант от яка ламарина. Самият праг е тънък - нещо като 1мм.

И като я пасваш, хвани калниците навсякъде и особено долу, иначе има риск да не дойде линията, както и става в 99% от случаите.





Февруари 03, 2020, 21:48:26
Отговор #65

Неактивен gpushkarov

  • Публикации: 115
Благодаря за изчвепателния отговор!При мен бяха пуснали един "олук" от ръбът на вратите та чак до гредата!

Февруари 17, 2020, 22:10:34
Отговор #66

Неактивен gpushkarov

  • Публикации: 115
Малко да ъп-на темата!
Борба със най-големият враг на класиките-РЪЖДАТА.След като знам вече как изглежда конструкцията отдолу бях по-спокоен да поизрежа малко ръждясали ламарини и стари кръпки.Направихме и няколко кръпки с един приятел тъй като аз не съм ОК със заваряването!Сега всичко е в ръцете на химията