Автор Тема: Z Point  (Прочетена 20171 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 24, 2015, 02:26:47
Прочетена 20171 пъти

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Стигнахме до там, че дойде време да осъществим мечтата на всеки един запален фен на автомобилите - да си има собствен гараж в който да се работи и да си бъбрим за колите на по бира. Събрахме машините на едно място и основахме първия по рода си Z-гараж в България с името Z-point. Всичко е все още в начална фаза и както всяко начало и тук е толкова трудно, но не и невъзможно, когато имаш желанието. За целта наехме доста голямо помещение, лека полека го оборудваме, а така също става все по-красиво. Благодарение на мой приятел от форума на класиките (сърдечно ти благодаря Esteo за креативноста и красотата, с която изпъстри вратата) лицето на гаража придоби съвсем различен вид.
Покрай мен и крастата по Z моделите се запали и Дидо, който смени стария самурай Mitsubishi Galant Sigma с Nissan 300ZX Z31 ,а брат му се сдоби със следващата генерация на 300ZX - Z32 . Така също зет ми го засърбяха ръцете и отскоро е собственик на Datsun 260Z.
От тук нататък времето ще покаже, жалко че няма място за всички варненски Z модели, но пък някой ден може и да се съберем всички под един покрив :)

  Мартин Аргиров /копирано от темата в нисан форума/



1978 Датсун 280 Z на Мартин Аргиров се премести в новия си дом :



Последва го и Датсун 280 ZX на Ванко, партньора на Марто в Z point и човека ,който ни помага изключително много по колите.



Пристигна и 1975 Датсун 260 Z 2+2 на Асен Ралчев от Германия ,натоварен с резервни части.



В комплект с него дойде и L28T двигател - 2800 кубика редови шестак турбо.



За днес толкова ,утре ще допълня темата ,като се опитвам да проследявам събитията в Z point от начало та до ден днешен.

Март 24, 2015, 06:23:49
Отговор #1

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Zаеби - Zнаменито Zаформяне    8))

Март 24, 2015, 10:02:33
Отговор #2

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
еее варна е голяма ....а аз тука съм сам и пак деиствам-ТОЕСТ САМ ЩЕ СИ ПИЯ БИРА И САМ ЩЕ СИ ГОВОРЯ ЗА КОЛИТЕ МИ  :D :D :D но не с е отчайвам,.И САМ ВОЙНЪТ СИ Е САМ

Март 24, 2015, 10:49:02
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво на вас.   :)
Вашата страхотна регионална сбирка заслужаваше накрая и тази обща тема.

Ха, то както Иво е самотен воин на американки при него, така пък аз /макар и София уж да е голям град/, години наред бях самотен воин по класически Зетки тук по Шопско.
За съжаление и сега в София освен моя бившия има само един друг редови Зет с 280 мотор /къса база УС-версия като на Марти/, но и той изчезна в последните години.

Март 24, 2015, 11:20:33
Отговор #4

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Браво Zамураи!
成功

Март 24, 2015, 23:55:09
Отговор #5

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Добре че е Дидо, аз по-добър разказвач от него не съм виждал до сега  O0  Имаш бира мо ;)

Март 27, 2015, 01:34:14
Отговор #6

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
А дабе ,идва ми отвътре щот е вълнуващо в иначе сивия и скучен живот във България като цяло.  >:D Люси ,мислех,че в София по това време е имало повечко Z машинки ,с които да обикаляте заедно.

Разглобяването на 260 тката на Асен беше започнало на бързи обороти. Мартин я оглозга за отрицателно време ,а Асен метна около 3 слоя бои и китове по колата. А Ванко скицата в тоя зелен гащеризон си подменяше стоковите пружини с ейбах перформънс .









« Последна редакция: Март 27, 2015, 01:37:57 от didotooo »

Март 27, 2015, 01:44:41
Отговор #7

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Започна и изработката на колелото на късмета ,че да не върви като рак после  :D



Лично Ванката ( Естео ) дойде за да се увери ажеба тва колело търкаля ли се хаха .






Март 27, 2015, 02:01:22
Отговор #8

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
 А това е един от най-големите и емоционални моменти в Z point.

Дрифт пилота Кирил Илиев - Косата раздвижи спеклия мотор на Датсуна ,а Ред Тийм заснеха момента .  C:-)  C:-)

http://vbox7.com/play:65d4375310




Не е по темата ,но няма как да се въздържа да не пусна един негов клип ,страхотен пилот ,човек и приятел.


http://vbox7.com/play:27cd27e033


« Последна редакция: Март 27, 2015, 02:17:41 от didotooo »

Март 27, 2015, 02:14:04
Отговор #9

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
И след това откритие ,че мотора става за каране  , Мартин навъртя завиден пробег на 280Z _то ,което затвърди името си на здрава и безотказна машина ,като обиколи цяла България на рали Златни и още няколко ретро събора и ралита. До колкото си спомням Z то получи нови амортисьори , по-ниски пружини ,огледала на калниците ,калъфки на седалките специално за модела и още куп дреболии и ъпгрейди.

Подобаващо ни отсрами миналия сезон,надявам се следващия да сме пълен състав в повечето мероприятия :

Ето няколко снимки от мероприятията ,супер му се кефя на визията и чара :