Автор Тема: Mercedes Benz W123 240D автоматик 1981  (Прочетена 9845 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 07, 2015, 01:16:05
Отговор #10

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Ти щом си я внесъл така в КАТ как са те регистрирали? В полето на талона за двигател "без номер" ли пише?

Април 07, 2015, 02:54:59
Отговор #11

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Типичен пример за западняшко решаване на проблем. Класика ! Модерен двигател и автоматик, грамотно скрити във старият модел автомобил. При това, годен двигател и трансмисия. Класика ! Само дето му липсва 1 цилиндър и електронната инжекция. Е, тогава щеше да е точният мотор в точното купе. Ако очакваш мнение продавай-купувай, няма да стане. Понеже, ще те навием да си го караш и да нащракаш подробни снимки.  :)) Не брой, колко пари му струва двигателя и кутията. Автомобила е достатъчно стар, за да буди интерес в съвремието. А, конкретно твоят е и технически напълно адекватен на много, много по-нов модел Мерцедес. Като едновременно с това, има едно качество, което новите модели го нямат- колосална надеждност на всичко около двигателя. Това е страхотна комбинация ! Понеже, този 5-цилиндров дизел с 4-клапана на цилиндър и турбо е сладка работа. В пъти по-добре от оригиналния 4-цилиндров. Щом имаш Мерцедес с реално читав такъв мотор, по-добре си го карай. Едва ли ще намериш нещо друго, което да е по-кола от тази с тази комбинация. Винаги можеш да си го направиш още по-шикозен и удобен за теб. И купето като е добро, чудесна работа става. Какво искаш повече ? Хората се чудят, как да си закърпят отвратителния 240D, дето реално за нищо не става и е пълна, пълна трагедия от към динамика, а ти при наличие на хубав, мощен, икономичен и безшумен дизел, се чудиш. И радиатора е сменян с нов, маркучите, скобите...предполагам и стартера. И ел. инсталацията, като е обновена по западен тертип, хич не се чуди, ами си го карай със здраве. Гумените карета на кардана също са му смянани с нови, оригинални. Или поне такова усещане имам. Че, тази 123-ка върви толкова ,,мазно" и вътре е по-тиха от бензиновата. И с автоматичните скорости, кеф. Да си я караш със здраве !

Не знам, дали може да се продаде на запад. Сигурно ще може, дори с този двигател. Това не е нещо лошо. Напротив, когато такава промяна в автомобил е извършена отлично е дори красиво. И ефикасно.  :) Само знам, че ако го купи някой от България, ще го вземе заради мотора и трансмисията, а всичко останало ще хвърли на вторични. Със замах. Даже и няма да разберем, че има годно купе от W123 за продаване.
« Последна редакция: Април 07, 2015, 03:08:21 от Тодор Живков »

Април 07, 2015, 10:48:57
Отговор #12

Неактивен MarioChalukov

  • Публикации: 61
Уникално присаждане на мотор , доста е спретнато под капака и има регистрация и е мерцедес и е 123 и е без много ръжда и с доста запазен салон , недей да го продаваш , на  такъв автомобил се попада доста рядко , карай си го със здраве това за мен е най-кулковия модел на гарманците , няма с-класи нама ц-класи това е кола с ходова част на танк :D
Не вярвайте на всичко, което четете в интернет.
                                                                      - Аристотел

Април 07, 2015, 19:18:02
Отговор #13

Неактивен hr_troev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Благодаря за коментарите колеги,

и аз се замислям, дали да не си я оставя колата. Убеден съм, че е доста по-надеждна от повечето нов внос, наполовина на годините и.
Относно регистрацията, всичко си е ОК, има номер на талона.

Април 07, 2015, 19:34:41
Отговор #14

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Чесно казано наистина ако не си притиснат по някакъв начин  е по добре да я задържиш.Защото ако тръгнеш да я продаваш цената която , ще ти предложат може и да не ти хареса криза е знаеш а  както казва и другаря Живков колата е отлично съчетание между иновации и надеждност и реално би ти служила още 30 години без проблем с опцията да притежаваш отлична класическа кола!Аз лично мисля,че когато немците са създали 123ката едва ли са предполагали ,че , ще вдигнат толкова високо летвата за надежност на един автомобил ,че да остане ненадмината и до днес, но факта си е факт.Запази я тя , ще служи вярно и на децата ти,а може и на внуците!

Април 07, 2015, 20:40:29
Отговор #15

Неактивен hr_troev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Чудя се, колко би ми струвало едно цялостно пребоядисване, защото има разлика в цветовете, а ми се иска да изглежда малко по-добре? Бихте ли ме ориентирали?


Април 08, 2015, 10:27:26
Отговор #16

Неактивен MarioChalukov

  • Публикации: 61
Боядисването е много относително в нашата държава , както всичко
Ако сам си я подготвиш  и си вземеш ти боя  ( намира се туктаме от старата боя дето не е на водна основа ) около 300-500лв да ти излезе
Ако повериш всичко на майстор 100-150 лв. на детайл се взема попринцип 1100 - 1500 лв. с камера но тук вече не се прави компромис подготовка , грундове , бои ,лак ,  работа , камера това е начина според мен .Вече ако исмаш познат бояджия нещата стават още по относителни. Успех и се надявам да я запазиш . :)
« Последна редакция: Април 08, 2015, 10:33:05 от MarioChalukov »
Не вярвайте на всичко, което четете в интернет.
                                                                      - Аристотел

Април 08, 2015, 14:09:57
Отговор #17

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Боядисаш ли го с лоша подготовка и автомобилен емайллак, ще стане поредният околхозен W123.В случай, че нямаш в момента възможността за цялостно и отлично боядисване, по-добре не се занимавай изобщо. Можеш да направиш нещо много полезно- да търкаш ръждички, да мажеш с преобразувател за ръжда разни такива места, да ги грундираш, за да се запазят. Много по-добре е да стои петно от грунд, под който има здрав метал, вместо петно от ръжда и дупки в самото петно. Малко- по малко, като си потъркваш тук-там и като се погрижиш от сега за тези неща, когато дойде момента на подготовка за боядисване, ще имаш много по-малко проблемни места по купето.  Няма да ти е трудно боядисването. Колата можеш да я разглобиш цялата, дори самостоятелно. Всичко е на метални и пластмасови щипки, има уплътнения, лайстни, брони, фарове, стопове, стъкла. Една от най-лесните и удоволствие за разглобяване и сглобяване кола. Може да не ти се занимава и да си зает човек с други неща, но, докоснеш ли веднъж тази специфична дейност, много бързо ще ти хареса. Тоест, има вероятност да ти допадне това занимание. Най-вече за това, че самото занимание се превръща в един начин за почивка, която оказва благоприятен ефект върху човек, въпреки всичко. Правиш си нещо по колата, размишляваш, :)), гледаш това-онова, чудиш се ще стане ли- няма ли да стане, пък как да стане, кой да попитам за това, за онова. Намираш си съмишленици, които ги вълнуват много от нещата, които и теб. Дори и извън сферата на автомобилите. Тогава, решаваш да си направиш Мерцедеса, както трябва да бъде. Постепенно, старателно, внимателно. Като приоритет е това, колата да се използва за каране, а не да седи за паметник. И колкото повече напредваш в процеса на работа- толкова повече ти харесва. Наистина, всеки сам преценя, дали иска да се занимава със възстановяване на автомобил. В твоят случай, работата е предимно козметична. Купето ти е добро, само не зная как е отдолу. Мотора ти е мотор, кутията ти е кутия, окачването ти- окачване, модела- модел. :) Накрая, като монтираш един цял комплект кори на врати и седалки, ще бъде завършек на един чудесен автомобил, който може да ти служи безаварийно много, много дълги години. Според мен си струва да се направи, както си трябва този Мерцедес.
« Последна редакция: Април 08, 2015, 14:26:30 от Тодор Живков »

Април 08, 2015, 15:04:01
Отговор #18

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Извинявам се за спама, но не мога да се сдържа, Г-н Живков винаги съм възхищавал на Вашата писмена реч! За мен е голямо удовоствие да чета постовете Ви. Скоро да наминеш да видиш как я караме.  ;D
Поздрави, Борислав

Април 08, 2015, 17:19:45
Отговор #19

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Аз още като пусна темата колегата Троев ,си приготвих пуканки ,бира и 3D очила за да мога с удоволствие да изчитам писанията на колегата Т.Живков.

Той рядко "изригва" - но "изригне" ли ... O:-)

Колега Троев - боядисаш ли я ще стане наистина супер ,това при положение че си я запазиш ,но ако ще я продаваш ,не го прави.

Хората предпочитат сами да вършат тази работа - за да знаят точно какво правят.