Автор Тема: Mercedes Benz W123 240D автоматик 1981  (Прочетена 9910 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 08, 2015, 19:19:20
Отговор #20

Неактивен hr_troev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Дааа, тук всички умеете да убеждавате :D.

Колата е в семейството ни от около 2 години, а аз наистина не подозирах какво крие под капака. Странно, че дори и интерес нямах да погледна. И миналата седмица като отворих ...... не можах да повярвам как изглежда двигателя.

Та така се заех да разнищя историята и.

Април 08, 2015, 19:31:43
Отговор #21

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
 :D :D :D :D
То един мъж като люби жени е задължително поне веднъж да огледа какво има под дрехите! ;D
retrobs.com

Април 08, 2015, 21:22:54
Отговор #22

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Е, г-н Троев, с риск да се повторя, тук не ще чуеш и видиш неприязън към архаични автомобили. И други моторни железа. В същност, казвам се Георги. :) Да, можеш да видиш мен, как се ядосвам и вилнея над някоя бангия, ама то е моментно състояние.  O:-) Защото, на всеки понякога му идва да си изхвърли тарабата на вторични, заедно със всичко около нея, дето е събирал за резервни части. Минава време, почиваш си и отново те влече да си направиш нещо по колата. Или по някоя друга кола. Да, всички са с някакви никове.  :))Влизаш, четеш, гледаш- всеки с някакви никнейм-ове, чудиш се, кой-кой е. О-о-о-о-о, колко страшно. У-у-у-у ! :)) К`ви са тия измислени герои ? :)) Истината е такава, че хората си съществуват, реално. Кой ерген, като мен, кой задомен, че и с деца са някои. Всеки си е хванал пътя в живота и си работи по неговите задачи.  А, автомобилния клуб е място, където можеш да видиш, освен автомобилите и нещо много важно- други гледни точки. Пишем си тук, ама и на живо да бъде, отново по същия начин ще подходя.  :)) Общо-взето, човек може да отразява какво е извършил по конкретен автомобил. Да рови, да чете, да пита. Може и да не отразява това. Въпрос на личен избор. Ама, те, тези неща са ясни. Приветствам те и си добре дошъл в Класиккар-бг. . :)  В смисъл, исках да обясня малко, как стоят нещата за да можеш да прецениш, кое е най-разумното решение за теб. Защото, ти може да не го искаш този автомобил. Което е разбираемо. Зает си, не те влече, не ти се занимава, не те интересува. И да решиш да го продаваш. Това е в правото на всеки. Ама, дори да го продадеш, ще мине известно време и когато се напатиш от истински автомобили, ще се сетиш, колко тънко и изгодно ти излиза, притежаването и експлоатацията на 25-30 годишен, запазен автомобил. Като тръгнеш да търсиш такива, обаче- ще ти ги продават на цена, като за нова кола.  :shy:И ако си купиш, ще се отчаяш от двигателите. Хем ще те кефи колата-хем няма да ти се понрави оригиналния й двигател. И ще поискаш да е баш тая кола, ама ако може с някой по-нов, тих и икономичен мотор. И отново ще дойдеш, като на този W123. Не зная, вероятно си запознат и с много по-нови коли от този Мерцедес. Още по-добре. Тъкмо имаш база за сравнение. Малко са хората, които шофират такива автомобили ежедневно и целогодишно. Накрая излиза, че те са най-доволни. Покарай го още 2-3-4-5 години, води списък за поддържката. И разходите. Навърти му 100-150-200 000 километра и сложи една черта отдолу в списъка. Сметни колко е струвала поддръжката за тези километри. Тогава я сравни със списъка на някой наистина нов и модерен Мерцедес от същия клас. Разликата е....тотална. Пък и да не е Мерцедес. С някой друг нов модел на друга марка за същите времена. Ама да е в България. Не ти да счупиш всички пътища из България многократно, а онзи да ми се вее по пистите в Германия и да се фука, колко здрава му била колата, нищо не й бил сменил по ходова част за 200 000 километра. Да дойде и да се лашка, както се лашка нормално 123-ка у нас. И с нашите горива + кадърни инженери по базите, о, чудо на чудесата! Не само охачване ще прави, понеже ще му паднат колелата по някой паваж, ами и двигател ще ремонтира. А, те, както са конструирани, като за един ден и като се счупи- отива в кофата, понеже е кенеф за еднократна употреба, г-н Троев. Главно дизеловите. И ремонта често струва, колкото някоя читава дърта бангия, дето хем ще те вози добре-хем с времето ще свикнеш на......скуката. Скуката от липсата на редовни повреди и липсата на постоянно очакване, нещо скъпо да се повреди. Колата си е кола, може да е хоби, дори професия, ама работата й е да върши работа по най-сигурният и икономически изгоден възможен начин. Бях собственик на Пежо 504 от 1972-ра година, което карах целогодишно. И не само по асфалт. И все още ме е яд, че така се случи при мен работата, та го продадох и взех едно друго, ужким по-нов модел, ама пак същото. Което сега правя, но бавно, а и по-лесно беше да купя цяла кола. Не се радвам, че съм го продал. Напротив. Ама, това е друга тема. И аз исках W123. И щеше да ми бъде, последния автомобил, който купувам. Да си го пооправя козметично и само каране+поддържане. Защото много добре знам, какво представлява. Особено, когато е запазен и с хубаво купе. Даамм. Защото и части за тях има. Особено за Мерцедес, има оригинални части за преден мост, за заден мост, лайстни, тасове(те и втора употреба ги има, отлични), гарнитури за двигател има оригинални, водни помпи има, дръжки за врати употребявани, но хубави и всякакви.......най-различни части има. Чисто нови, никелирани железа има оригинални за 123-ките. Хич не са ги забравили германците, ами много добре си ги помнят. Особено чиновниците със ,,280Е"-тата и градския траспорт със ,,200 D"-тата. Как звучи само ! Има и рима. Хехехе.  :)) Не можеш да се оплачеш от липса на осигурени резервни части, де. Само седалките им са гадни, обаче. Седалките им са не най-хубавото нещо в цялата кола. Такива ще си намериш, ако трябва, ще си ги направиш с нови пружини, дунапрени и прочие. Като седнеш, да се отпуснеш, да ти е тихо и удобно. Подлакътник за шофьора трябва да има между 2-те предни седалки. И, когато пълзиш в задръстванията с новият дизел и автоматичната скоростна кутия, дясната ти ръка е лежерно отпусната към пепелника, тръсваш си цигарата, след това си подпираш брадичката, гледаш наоколо автомобилите и движейки се бавно към самозабравилият се светофар, въздишаш доволно. Издишваш равномерно пушек, през носа и устата.......накрая, възкликваш: ,, Ех, колко хубав е живота, пречупен през призмата на трилъчевият мерник! "  O0   Тра-ла-ла, лалай-ла, лалай-ла, дилайла !  :D 

Тоест, не ! Зарежи светофарите. Те са хард-кор музика. Не ми харесва. Гърция е красива държава, W123 е симфония, Друг е фонът. Да. Определено, фонът е друг, колеги. Как да комбинирам, немския прагматизъм с гръцки вкус към хубавото и така, че човек да остане доволен от всичко, накрая ? Лесно. Няма начин, да не си чувал за Demis Roussos. Той има една песен със заглавие ,, Lovely sunny days". Това е музиката за този случай. Няма да слагам тук линк към песента, защото не му е мястото в тази тема. Намери песента, пусни я и изслушай докрай.  :) Хайде, до нови срещи.
« Последна редакция: Април 08, 2015, 21:44:12 от Тодор Живков »

Април 09, 2015, 07:03:15
Отговор #23

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Ехаааа след горния пост се чувствам  все едно току що съм прочел "Под игото" Всъщност колегата Живков си е напълно прав за което го подкрепям! Колата има потенциал а също и благородно потекло и май наистина , ще е най добре да си я запазиш.

Април 10, 2015, 00:18:29
Отговор #24

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Уникално са го присадили този 20 клапанов двигател, много ми харесва как изглежда колата под капака!


Април 10, 2015, 17:28:42
Отговор #26

Неактивен cepgap

  • Публикации: 220
http://www.carmarket.bg/mercedes-240-w123-1204165?rn=104&year_to=1990&sort=1

според мен колата е докарана с единственната цел да се продаде..а не да се кара. човека, чрез форума е искал да разбере на каква цена да я пусне,че да не се набута :)

Април 10, 2015, 18:19:41
Отговор #27

Неактивен hr_troev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Здравейте,

Пъвоначалната ми цел, както и по-горе съм написал беше да продам колата. Не съм го крил, така че, няма смисъл от разследвания.
Към момента се колебая, дали да го направя, или да я задържа.
Ако я задържа, ще трябва да я възстановя, та да изглежда по начин, който би ми харесал. Затова ще си направя добре сметката, какво ми предстои, преди да се заема.

Имам няколко въпроса, и моля който може да ме ориентира. Благодаря предварително!

1.Фаровете - могат ли да се  сменят с правоъгълните, които мисля, че са правени за американския пазар. Повече ми харесват и мисля, че ако я боядисам, биха стояли доста по-добре. Стари ли да взема втора употреба, или нови? Как смятате.
2. Мокетите. Как могат да се сменят? Откъде мога да купя мокет? Трябва ли след като го разкроя по стария да го кантирам, или е достатъчно само да се постави? Трябва ли да се залепи?
3. Корите за вратите - черни? Някаква идея за някой, който има такива и ги продава?


Април 10, 2015, 20:55:44
Отговор #28

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Правоъгълните фарове, за които питаш са европейски. Има и US вариянт, но те са кръгли. И не ти вършат работа в Европа. Та, европейските правоъгълни фарове се монтират в последните години на производство при модел W123, когато същият се произвежда едновременно със W124 и W201. За визия, да, вероятно има хора, които ги харесват. Понеже придават по-модерен вид на колата. За да не повтарям дословно, цитирам колегата Stifler:

Цитат
Относно фаровете: Има 5 вида (повечето хора си мислят, че са 3)!

1. Кръгли, за европейския пазар - Bosch (изкючително редки) - стандартни до Септември '82
2. Кръгли, за европейския пазар - Hella - стандартни до Септември '82
3. Кръгли за американския пазар
4. Правоъгълни (Breitband H4) - Bosch - стандарти за 280/Е. По поръчка за останалите модели до Септември '82. След Септември '82 стандартни за всички модели.
5. Правоъгълни (Breitband H4) - Hella (доста редки) - стандарти за 280/Е. По поръчка за останалите модели до Септември '82. След Септември '82 стандартни за всички модели.

Правоъгълните фарове, в експортните версии за Франция са със жълти халогени. Тук, лесно може да се различат Bosch и Hella по наситеността в жълтия цвят. Hella са с по-светли рефлектори, докато Bosch са с по наситен жълт цвят.

 
Всички фарове са разглобяеми. Могат да се разглобят рефлекторите от стъклото, като наред с това и пластмасовата декорация около рефлекторите, също се разглобява. Накрая, остават рефлекторите, стъклото, декоративната пластмаса зад стъклото и пластмасовата кутия на фара. Оригиналните рефлектори са много хубави и рядко оксидират. Е, за 100 години, може и да потъмнеят. Тогава, може да се купят нови. С оригинална галваника на Mercedes-benz. Да се почистят стъклата, да се сглобят. С нови халогенни лампи. Осветяват не по-зле от правоъгълният фар.

Нови правоъгълни фарове, съществуват. Масово са автермаркет производства, предлагат се в много магазини за автомобилни фарове и прочие. Цената за такъв произход фарове от правоъгълния модел е между 100-120 лева за 1 брой нов фар. Разликата е, че при тях липсва онази специфична, строго контролирана и качествена светлина, която е характерна за оригиналният фар на Mercedes-Benz W123.

Съществуват и употребявани. Тук, ценовата политика е специфична. Може да се намерят ляв+дясен за 60 лева, може да видиш по 60 лева за ляв и 60 лева за дясен фар. Като по-скъпите не винаги са в по-добро състояние от по-евтините. Въпрос на търпение по време на търсенето.

Април 11, 2015, 00:00:11
Отговор #29

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мерца е готин наистина .Обаче съм и яко фен на колегата Живков и с кеф прочитам всеки коментар  :D