Автор Тема: RETRO RALLY BULGARIA 2015 (20-21.06.2015)  (Прочетена 29410 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 23, 2015, 16:34:02
Отговор #60

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 23, 2015, 16:50:34
Отговор #61

Неактивен Христо Бабачев

  • Публикации: 58
       Включвам се като участник в ралито, и искам да си изясня защо се получи объркването на последните конуси. Бяха предвидени четири а се караха само два. При старта съдията каза  " пропускате първия и карате втория и третия конус". Мисля че беше пределно ясно и така и направихме, но се оказва че е трябвало да се карат трети и четвърти. Съответно времената са други и резултата е ясен. Виждам от резултатите че половината участници са направили същата грешка. Интересно ми е ако има четящи от участниците да напишат какво им е казал съдията на старта за начина на изпълнение на изпитанието.
       Другото което искам да споделя,  не ми допадна  начина по който се преминаваха финалите на етапите за точна езда. Може би не всички са го правили, но се спираше на близко разстояние от фотоклетката и се чакаше да дойде времето за преминаване, дори имаше коли които чакаха пред самата фотоклетка. Финала на етап за точна езда се преминава с зададената за етапа средна скорост . По принцип етапа трябва да се кара със скоростта която е зададена за етапа. Ако организатора има възможността слага тайни междинни контроли . Така е на всички състезания от този ранг.
        Честито на победителите.   Иначе много добра организация , направихме си удоволствието и очакваме нови предизвикателства.

Юни 23, 2015, 16:56:18
Отговор #62

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 23, 2015, 17:08:23
Отговор #63

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
       Включвам се като участник в ралито, и искам да си изясня защо се получи объркването на последните конуси. Бяха предвидени четири а се караха само два. При старта съдията каза  " пропускате първия и карате втория и третия конус". Мисля че беше пределно ясно и така и направихме, но се оказва че е трябвало да се карат трети и четвърти. Съответно времената са други и резултата е ясен. Виждам от резултатите че половината участници са направили същата грешка. Интересно ми е ако има четящи от участниците да напишат какво им е казал съдията на старта за начина на изпълнение на изпитанието.
       Другото което искам да споделя,  не ми допадна  начина по който се преминаваха финалите на етапите за точна езда. Може би не всички са го правили, но се спираше на близко разстояние от фотоклетката и се чакаше да дойде времето за преминаване, дори имаше коли които чакаха пред самата фотоклетка. Финала на етап за точна езда се преминава с зададената за етапа средна скорост . По принцип етапа трябва да се кара със скоростта която е зададена за етапа. Ако организатора има възможността слага тайни междинни контроли . Така е на всички състезания от този ранг.
        Честито на победителите.   Иначе много добра организация , направихме си удоволствието и очакваме нови предизвикателства.
Съдията на нас ни каза , че първи и втори конус не се кара,или поне така си мисля , че беше.Като стартирахме обаче ,джипа на времеизмерването и клетките бяха на трети конус,виждаха се ясно,докато напървите два си бяха само конуси.Говорехме си след финала, че май е било по-добре да ги махнат въобще първи и втори конус, но така или иначе това няма значение,след като съдията е предупредил.Другото което незнам дали го видяхте,етапа за ограничена скорост...дори когато го минаваш можеше да видиш с колко км си надвишил или си под скоростта.За точна езда в трафик е трудно изпълнимо , и аз съм ти примера за това,колкото и да се стараеш има ли трафик не става.На първи етап имам предварение над минута и половина,на другите пак,забавихме се на катастрофата в Костинброд и отделно в неделя се караше по предпазливо заради дъжда.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 23, 2015, 18:18:29
Отговор #64

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Относно конусите - на мен ми казаха, че между 1ви и 2рия отсечката е за ускорение и не се замерва, но на последния "конусен" етап от ден 1 явно не бяха спазили това, понеже до 3тия дори с ракета нямаше как да се стигне за 5 с. а последния конус, който очаквахме да видим докато настъпвах до ламарината... въобще липсваше :-\ Всяко начало е трудно, но ве пак бях приятно изненадан и впечатлен от нивото на организация, постигнато само за 1-2 месеца, докато други подобни и вече станали традиционни ралита се "пекат" още от предната година и въпреки това често накрая се отлагат или отменят... Ако наистина успеят да обединят сили организаторите им, нещата вероятно ще потръгнат доста по-добре :)

п.п. отосно спирането или "пълзенето" точно преди финала на специален етап - наистина е много дразнещо и понякога дори пречещо на другите участници, та ако на някои все пак им се наложи да изчакват така времето си, поне да го правят по-далеч преди финала и така, че да не пречат на останалите колеги.
« Последна редакция: Юни 23, 2015, 18:25:25 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 24, 2015, 10:35:57
Отговор #65

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Митко, ставаше въпрос за конусите втория ден.Първия ден на конусите съм тотална щета......ааааа и още нещо...нали знаеш,че трасето се мери и изчислява с трипмастер и телеметрия.Когато има елемент конуси,със спрей се маркират местата където се слагат конусите(мога да ти го демонстрирам, на дрифтовете така маркирахме) дъждът не може да ги отмие примерно маркировките.Та разстоянието е изчислено,минавано е няколко пъти и всичко е сметнато.Направи ми впечатление една от навигаторките, адски добра по математика,освен че беше преизчислила секундите, беше сметнала с точност до милимунда с колко километра трябва да се движиш от конус до конус.Всичко е въпрос на изчисления и тактика Митак. ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 24, 2015, 11:34:11
Отговор #66

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
ОК, за догодина явно ще трябва да си търся навигатор/ка счетоводител/ка, но засега съм с докторка ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 24, 2015, 12:46:31
Отговор #67

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Математик Мите,математик....;)

Малко снимки на нашия екипаж,тематично подредени.Поздрави

http://lollyn.snimka.bg/auto-racing/p-rvo-mejdunarodno-retro-rali-quot-b-lgariya-quot.871209
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 24, 2015, 20:40:00
Отговор #68

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Нужен е само изправен километраж с брояч и стокови  гуми. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987