Автор Тема: RETRO RALLY BULGARIA 2015 (20-21.06.2015)  (Прочетена 29579 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 12, 2015, 12:11:54
Отговор #70

Активен kaci

  • Публикации: 958



Ноември 26, 2015, 17:09:04
Отговор #71

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
Уважаеми участници в ретро рали "България" 2015 г,всеки които пожелае може да си закупи индивидуален диск със снимки (разполагаме със снимки на всички екипажи)отразяващи невероятната атмосфера на ралито.За контакти: 0888 819 363 Алекс Спиров.

Снимките са с високо качество, правени от професионалисти.В диска имам 99 снимки.Цената е 30.00 BGN Поздрави  O0

Снимки може да видите в тези линкове

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.950065361752302.1073741833.906030012822504&type=3

« Последна редакция: Ноември 26, 2015, 17:36:57 от GT 51 »
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Ноември 26, 2015, 18:57:04
Отговор #72

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Влади, тук ме изгуби тотално. Не мога да повярвам какво чета. Това ти ли си го писал или някой фотограф за мен няма значение. Аз категорично отказвам да бъда част от това мероприятие в бъдеще, особено след като има таква меркантилщина. Нещо повече - мен никой не ме е питал дали искам да ме снима, че после да ме продава и да прави пари за моя сметка?

Безкрайно съм разочарован! Безумие!!!
we all have wings, but some of us don't know why

Ноември 26, 2015, 18:58:49
Отговор #73

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Предлагам да звъннеш на тоя човек и да го помолиш да не продава снимки с мен или с моята кола, щото не ми е никак приятно. Бих могъл и аз да звънна, но честно казано ми се повръща от цялата тая история
we all have wings, but some of us don't know why

Ноември 26, 2015, 20:27:43
Отговор #74

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Доколкото разбирам цената е за целия диск с всичките снимки от ралито, а не се продават поотделно... в това май не виждам нищо нередно. Примерно Ники Корудерлиев също продава ДВД-та с видеоклипове собствено производство от различни ретро мероприятия. Иначе и аз бих протестирал, ако някой прави пари от отделни снимки на моята кола без мое разрешение.

п.с. в тази връзка искам специално да благодаря на един колега, когото май не познавам лично, но беше направил хубави снимки на колата ми по време на ралито, ето в този линк:
Тук намерих снимки,после ще кача още...
http://zarkoni1.snimka.bg/?album;aid=870806;pid=35607644
Писах му ЛС в снимка.бг с молба да ми изпрати една от тях във висока резолюция, за да я предложа за календара на Шкода клуб и той изпълни съвсем безкористно молбата ми. Евала на такива хора!
« Последна редакция: Ноември 26, 2015, 20:39:03 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 26, 2015, 21:19:31
Отговор #75

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Аз си написах мнението. Ако знаех, че Ники продава дискове с мен, щях да реагирам по същия начин и да му го кажа. Не желая да бъда част от това и мисля, че е съвсем в реда на нещата мнението ми да бъде уважено от "автора". Ако пък се окаже, че тая работа е със санкцията на организатора на ралито - токова по-зле.
we all have wings, but some of us don't know why

Ноември 26, 2015, 22:25:30
Отговор #76

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ами санкционирай тогава и Хоби ТВ - излъчва репортаж от ралито по платен канал! Не знам от вашия екипаж взеха ли интервю, но нас ни снимаха поне 15 мин. в края на първия ден, а все още не сме се видели, понеже доставчикът ни дори не предлага в пакетите си Хоби ТВ канала...
Друг е въпросът, че някои от организаторите на ралитата поемат ангажимент за професионалното заснемане и после предоставят копие от заснетия материал, включено таксата за участие на екипажите... така е примерно в ретро рали Марица.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 26, 2015, 23:30:01
Отговор #77

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
Свилене, вероятно не си ме разбрал. Това са професионални фотографи, работещи на свободна практика. Те снимат на всякъде, най-различни състезания. Футбол, баскетбол, волейбол, тенис.... Организатора ги покани да отразят както състезанието, така и нас участниците. Те отразяват нас, представят ни с хубави снимки за това което правим. Те също имат разходи, нормално е да продават това което са изработили, аз уважавам труда им. Снимките са строго индивидуални, и не се предоставят никъде, без съгласието на собствениците на колите. Диска на нашия екипаж съдържа 99 снимки. Аз ги помолих да ми го направят и да си го заплатя. Уважавам труда им, не ме разбирай погрешно. Това е по желание, снимките се обработват, полага се труд и аз го ценя. Отделно са с висока резолюция и могат да се използват за всичко. За календари, за картини, за каквото пожелаете, това са ваши снимки и никой не злоупотребява с тях. Аз лично бих си платил на всеки фотограф, направил хубави снимки на екипажа ни, та те ни остават за спомен. Цената е символична, а диска е пожелателен, който иска да си поръча, той не е задължителен. В крайна сметка това се прави за нас, ние да сме доволни, а аз съм доволен, за 30 кинта имам 99 уникални кадъра. Аз лично искам догодина ако участвам пак да снимат тези момчета, и пак ще си платя, това ми е един ценен спомен. Надявам се да си ме разбрал. Тези момчета са профи фотографи, и повярвай ми, аз ги познавам, те не целят печалба, а поне избиване на разходите. Поне. 🍺
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Ноември 26, 2015, 23:53:35
Отговор #78

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
И само за протокола да отбележа, колегата Къци, след като видях какви снимки прави, му предложих да заснеме БМВ Къп, на който съм Рейс-директор, срещу заплащане. Той отказа, защото нямаше възможност. За догодина пак ще му предложа. Не всеки може да снима, и да знае къде да застане, за да направи хубави кадри. Както видяхте, снимките са без лога. Те са ВАШИ. Ако организатора прояви инициатива и може да заплати тези дискове, още по-добре. Стига това да не се отразява на таксата за участие. Въпрос на разбиране е всичко. Разберете, тези дискове са пожелателни. Това е ваша воля, дали ще си поръчате. Аз като организатор на Класик дей каня Хоби ТВ, за да ни отразява. Всеки може да си свали предаването. Митак, всеки организатор се старае да популяризира това което прави. Тук няма комерс, а има отразяване.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Ноември 27, 2015, 10:47:55
Отговор #79

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Може би имаш право. Ако инициативата е била твоя, не съм те разбрал правилно.
we all have wings, but some of us don't know why