Автор Тема: RETRO RALLY BULGARIA 2015 (20-21.06.2015)  (Прочетена 29578 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 28, 2015, 11:58:21
Отговор #90

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
E, това е ясно - доста хора го практикуват и предоставят колите си за рекламни снимки, клипове, филми и други продукции... Но тук по принцип ставаше въпрос за заснемането по време на ретро ивенти, та явно грешно съм те разбрал...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 30, 2015, 16:07:04
Отговор #91

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
По скоро грешката е в мен, защото аз избягах от конкретиката на темата  :)
И за да не е поста ми съвсем спам, ще сложа още три снимки от събитието :


Ноември 30, 2015, 16:29:21
Отговор #92

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
Снимките са ти направени както трябва.Аз ти постнах снимките на страницата на ралито.Просто ги намерих в пространството и ги копирах,предполагам нямаш нищо на против.Мога да те уверя , че никой, ама никой не продава чужди снимки, еле пък момчетата от АПИКС.Познавам ги и мога да гарантирам за тях.Темата за това дали да се снима или не е много дълбока.Цялата идея е , че момчетата снимат и след това предлагат.Въпрос на вкус и гледна точка е дали даден участник ще си купи снимки или не.Това е само по желание.Кой както си прецени.Искам само да ВИ кажа , че за в бъдеще няма да има мероприятие , без да бъде отразявано.Всички ще бъдат снимани.Всеки организатор си кани медии и фотографи.Смятам , че темата се изчерпа и нещата се изясниха.Предлагам да се съсредоточим на месеца с банкетите и ако има нещо да го решим на маса.Желая Ви весели празници !  ;D :) O0
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Ноември 30, 2015, 22:08:32
Отговор #93

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Тук напоследък стана модерно да се обясняваме кой какво е искал да каже. Та и аз да продължа тази мантра... Като писах за инициативата имах предвид, че ти си поискал да си купиш снимките, заради което си потърсил фотографите. Съвсем друг щеше да е въпроса, ако те си те щракат по пътя и после те издебнат от някой ъгъл с визитка. Досущ като през 90-те, когато бях абитуриент и още преди да е съмнало фотографите от училищния двор и ресторанта, ни намираха в ранните часове по нощните барове за да ни продадат снимките. Другото нещо, което не разбрах първоначално беше, че си си купил снимки, в които играеш главната роля. Щото би било наистина тъпо на всеки да се опитват да продадат един и същи пакет от снимки.

Написаното по-горе не променя позицията ми, посочена на предишните страници. Когато някой снима нещо (каквото и да е то), той е или Любител/ зрител или Профи, поканено от организатора или Профи/ любител, посетил събитието за кеф и с надежда после да си продаде продукта.

Надявам се полемиката да не създаде порочна пркатика готините снимки да се оставят за продажба, а по-малко добрите, да се пускат в мрежата, колкото да се задоволи любопитството на участници и фенове.

Поздрави,
Свилен
we all have wings, but some of us don't know why

Декември 01, 2015, 10:01:45
Отговор #94

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
Да , купих си снимки само на нашия екипаж.Харесаха ми и си поръчах. :)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Декември 01, 2015, 13:02:11
Отговор #95

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Съвсем друг щеше да е въпроса, ако те си те щракат по пътя и после те издебнат от някой ъгъл с визитка. Досущ като през 90-те, когато бях абитуриент и още преди да е съмнало фотографите от училищния двор и ресторанта, ни намираха в ранните часове по нощните барове за да ни продадат снимките.
Че то и сега има такива "папараци" най-вече по морето, дето снимат дечицата с Мики Маус :) Все пак и фотографията за някои хора е професия и инвестират в скъпа техника, която трябва да се изплаща, както отбеляза колегата по-горе. Все пак не е задължително да си купиш, както казва Влади, затова не виждам нищо незаконно или дори неморално. Ангажиращо щеше да е, ако сам си ги поканил да ти направят фото сесия на колата, пък после като ти дават снимките питаш "ама и пари ли ще ми искате?". И на мен ми се е случвало да ме питат що искам пари за дизайн на печатни издания - според някои само печатането струва пари, ама като аз нямам си собствена печатница... от какво тогава да живея?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.