Автор Тема: Porsche Museum, Stuttgart, Germany  (Прочетена 11032 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 05, 2017, 12:05:21
Отговор #10

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811




















Април 05, 2017, 12:08:14
Отговор #11

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811




















Април 05, 2017, 12:12:33
Отговор #12

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
За сега снимките са тези.
Някоя конкретна изложена кола ако ви интересува питайте, вероятно ще знам някакво по-подробно инфо за нея.
На най долните снимки се виждат стъклените стени на сервиза към музея.
Там, за който има желание, може като клиент да отиде и да му реставрират ретро Поршето по заводски спецификации. :)


























Април 07, 2017, 17:08:06
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

Април 30, 2017, 11:58:27
Отговор #14

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Супер изживяване е било!
Този музей ми е в списъка с места за посещаване.

Люси, какъв е белият роудстър, видимо от двадесетте години, с дървеното табло?

Отделно, видях една оранжева, специална и много раздута 930ка на предната страница. Кой вариант е? Някакъв RSR?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 30, 2017, 22:43:57
Отговор #15

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Супер изживяване е било!
Този музей ми е в списъка с места за посещаване.

Люси, какъв е белият роудстър, видимо от двадесетте години, с дървеното табло?

Отделно, видях една оранжева, специална и много раздута 930ка на предната страница. Кой вариант е? Някакъв RSR?

O, да, Митко, специално васможността исложените беѕ фисическо ограничение на достапа коли да се доближават и гледат подробно, особено реисарите /при Бенц Мусеиа не е така, там винаги дебне  :)) охраната да не се доближиш много/ прави мусеиа много интересен ѕа хардкор посетители.

Колите- белиа лукс роадстер е Штаиер от краиа на 20'те години, и е конструиран по време там на пребиването на Порше като главен конструктор на фирмата.
Другата биала кола на партера е по исвестна.
Това е белиа спартански реисар с поќасно исмислен ник- Саша.
Тои е от времето на пребиваването в началото на 20те на Порше пак на поста главен конструктор, в фирмата Аустро-даимлер.

Оранжевиа реисар е парвата турбинирана 911 на Порше, от периода 1972-73 години.
Тиа не е на баса 930, а е правена от Карера РС на предишната Ф'сериа 911ки.
Маи да, носи осначение 'Карера РСР.
Сериино не се е правила, но покраи неиа Порше почват да правиат серииното след 1974 година- 930 турбо.

Май 01, 2017, 10:07:55
Отговор #16

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
За оранжевия рейсър на Порше - да това е Порше Карера RSR  Турбо 2.8 вероятно (или 3.0). На базата на 2.7 RS. По-интерсно е, че има още по-рядък рейсър от същия период 1973/1974, а именно Порше Карера  RSR 2.1 Турбо!? Произведени са само 4 бройки, а кубатурата е тази, за да се вмести в регулациите на група 5. Доста добри резултати в съответния период - 3то място на СПА, 2ро на 24 часа на Льо Ман и т.н. Вал 66mm/бутала 83mm,  KKK Turbo (1.4 бара мисля) и около 550nm/500 кончета на 820кг шаси. ПС. Интерсно къде са сега тези 4 машини!? Люси е качил адски много снимки и някое от Поршетата все пак може да се окаже това 2.1 турбо, за което говоря или просто да не го е снимал  :). Но определено е много рядко.

« Последна редакция: Май 01, 2017, 10:21:56 от Nik1600GT »

Май 01, 2017, 13:33:57
Отговор #17

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А, Ники, специално рейсърите от всякякви видове изложените там сега през м. Март, вкл. и ТрансАксълите, съм ги снимал абс. всичките, и по възможност поне по 2-3 снимки на всяка от различни ракурси съм гледал да правя.
Сребристата РСР сега я нямаше, но това не е за учудване.
И Бенц и Порше музея, имат известна ротация на експонатите средно през 3-4 години.

Някои болиди ги прибират обратно в хранилището, а някои ги вадят от експозициите и по-постоянно за участия в ретро-ривайвъли на писта и рали.
Тая сребристата с Мартини лентите с редуцираната кубатура съм я виждал преди изложена в стария им и доста по-малък музей, дето до 2008 беше поместен в едно старо екс-фабрично хале на фабриката.
Иначе имаше сега изложено 935 бейби модела, който е с редуциран за хомологации до 1.4 литра турбомотор.
Имаше изложено и друго 935, вече с нормална кубатура, а 935 също е изумителна кола да се види на живо.

От тогавашните преди видими екземпляри няма сега изложено и 917-30 спидер КанАм турбото с 1000 коня на състезания мотор /на квалификации до 1500 са го разпилвали/.
Няма сега и един преди изложен на стенд един атмосферен 16 цил. боксер двигател, който е бил предназначен за слагане след 1973 в 917 рейсъра в КанАм и Интер сериите, след като там в КанАм забраняват турбо 917-ките.
За съжаление тия мъсъл-Ендуранс серии продължават до края на 70-те с 3 литра лимит на атмосферни мотори.
Както казва Ники, да ме поправи в детайлите,  :) ако греша /предполагам греша за точните години, имена на класове и лимити на кубатури/разрешават се на прототипите само до 2.1 литра турбо мотори.
Чак май след 1978-79 се вдига лимита на турбомоторите до 2.8 литра за Ендуранс сериите.
И така с тия 3 литра лимити така залязват големите 5 литра болиди като Порше 917 и Ферари 512.

Доста интересни коли обаче са и 924 ГТР рейсъра, с който В. Рйол става 6-ти на ЛеМан през 1981 год, както и изложените два негови Рали Рейсъри 924 ГТС, и 911 от маратонските Рали Сафари или Бандама.
Забележете и ултраредкия 959 рали, който печели Дакар през 1985 или 86.

Като цяло, подредбата тук на болшинството експонати коли в една безспирна спирала по години на производство, я намирам за по удачна от подредбата в Бенц музея по десетилетия и хаотично избрани там теми.
Въпреки това, Бенц музея открито показват доста снимки, а и коли от Нацисткия период на фирмата, а Порше музея малко смутолевят  :)) тоя период от дейността на Конструкторското бюро на стария Фердинанд Порше.
Нито имаше снимки от танкове и Гаубици, нито от Кюбелвагените.
Имаше само един изложен военен от 1940 година, черен Кефер КДФ ваген, и това беше.

Така че по темата, ето 2-3 снимки все пак да се види кой е бил идейния баща на моторизацията на Германия в този и въздухарски вид.
Все пак, без мащабното ползване по договорки с Волфсбургския завод, на части от костенурки в ранния следвоенен период на фирмата, Порше никога нямаше да може да мине стадия на бутиков производител, и да стане това което е сега.








« Последна редакция: Май 01, 2017, 14:04:02 от USfan »

Май 01, 2017, 13:57:17
Отговор #18

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Люси, страхотни снимки и изживяване (повече от сигурен съм за последното). Ето го 16така на 917! Много снимки и техническо инфо на 100на страници специално за 917 в тази книжка! Имам и куп други, все за Порше :)).
« Последна редакция: Май 01, 2017, 14:05:58 от Nik1600GT »

Май 04, 2017, 14:53:54
Отговор #19

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Брей, страхотно интересна книга имаш, аз в печатаната литература никъде на статия за 16 цил. им прототип не съм попадал.

Иначе да, да видиш на живо късните 60ски и ранни 70ски Лемански болиди с размери 5 на 2 метра, и на на 90см височина, си е естетически пир! :)
До 14 Май вкл. ще са изложени и 7-те тематични Болида на В. Рйол, по случай 70 годишнината му.
Вкл освен Поршетата му има и едно Куатро къса база гр. Б.

Струва си да се хване сега периода на изложението на Рйол колите, за да се видят и те.