Автор Тема: Porsche Museum, Stuttgart, Germany  (Прочетена 11022 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 05, 2017, 15:50:22
Отговор #20

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

Eто някои интересни снимки от сградичката още на стария Музей, която реално си беше един голям хол с 20 коли вътре. O:-)
Конкретните снимки са от 1994 год и са правени от един турист.
Същия турист споделя и дневната продуктова и количествена палета на завода Порше тогава.
Описани по долу са дневните сглобки по модели.
А както се вижда, в рамките на 2-3 години са правени успоредно и 2 чужди продукта в завода- сглобяването на Бенц 500Е и Ауди Рс2.

Production quantity per day:

80 of the 911 model six cylinder cars (The new 993 model)

8 of the 968 model four cylinder cars

2 of the 928 model eight cylinder cars

12 of the Audi RS2 Avant (station wagon) with modified five cylinder 315.

HP engines and Porsche brake system.

12 of the 500E modified Mercedes sedans.

Тук може да видите пълния текст на статията.

http://www.sjmautotechnik.com/travel_events/GERMANY_TRIP1/porsche.html










Юли 17, 2018, 13:05:51
Отговор #21

Неактивен toto

  • Публикации: 43
Нека и аз да споделя малка част от снимките ми при посещението ми в Порше Музея преди около 5 години.
Тези снимки са като допълнение на хубавите снимки и описание на колегата.
Извинявам се за лошото качество.












На снимката с 959-то съм особенно щастлив защото ми е детска мечта (предполагам не само на мен)
Но към 2000-та година имах среща с такова порше 959 на австрийски табели, срещата беше на отсечката м/у Нова Загора и Петолъчката

Август 03, 2018, 14:14:41
Отговор #22

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Колега, чудесни са снимките.
Некои от колите, дето си снимал, липсваха мин. година, или са леко били ра3местени в 3алата. Сигурно постианно малко промениат наличността, да е по-интересно.
Гледам и ти си се снимал до 959-ката.
Имам и с а3 кадро с 959. Хванах една минавашта мацка да ме увековечи и мен с него. :))
Иначе се снимах и до другата ми икона от 80-те, победителиа в леМан в 1985-86 години- едно Ротманс цветове 956.

Ами и а3 сам меркал 959 на шосе, не веднаж даже, ама в Германиа в началото на 90-те години.
Оште си ги караха по улиците тогава, после ги скриха по гаражите.

А в Бг наи-ценната кола, коиато сам виждал в движение преди повече от 30 години оште, ниакуде есента на 1986, и после и в 1987-88, бе едно Ауди Куатро Спорт куса ба3а  от хомологираните (280 и нешто броиа маи биаха те).
Бе абс. цивилно, бела перла цвиат, комплект с фул салон и с 3адните седалчици, на СН номера.
Беше на един швеицарски инженер по топлоцентрали от Асеа-Броун-Бовери, дето си обикалиаше по монтажи и проверки по централите в БГ, оборудвани от неговата фирма, с него.
По соц. време си беше редка гледка това Ауди, сега даже и повече ште е редкост да се види на шосе в трафика.

Бе точно това на версиа и боиа.
В средата на 80-те като го пуснаха в продажба, бе около 200000 Д.Марки листова цена, но покраи малките броики направени са таргуваше реално на 280-300000 Марки.
Ониа инженер в Асеа, освен че сигурно е имал огромна 3аплата, в добавка може да е имал и хаи-енд контакти в Ауди Спорт, че да го купи поне само на листовата цена от 200 бона, бе3 дилеровите мега надценки тогава.  O:-)





« Последна редакция: Август 03, 2018, 14:29:34 от USfan »

Февруари 07, 2020, 19:06:05
Отговор #23

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Минаха повече от 2 години от постването на снимки от последното ми за тогава в пролетта на 2017 год, посещение във вече новата сграда на музея.

Но понеже от време но време там разместват колите, и вадят и все нови и нови чудесии отдолу от хранилището им с над 400 коли, е хубаво да се правят когато може визуални ъпдейти.
Ето по тоя повод снимки от есента на 2019 година.
Прави впечатление засиленото присъствие, вече с поне няколко бройки, на най-вълшебния, а и брутален рейсър на всички времена.
А именно, достигащия до 1500 коня мощност в късните си турбоверсии, вечен шедйовър на напусналия ни инж. Фердинанд Пих- модела 917.

































« Последна редакция: Февруари 07, 2020, 19:13:46 от USfan »

Март 10, 2024, 18:24:48
Отговор #24

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Открих си тия дни в Компа едни стари 10 годишни снимки от музея, които ги бях забравил да ги кача и тук, в тази тема.
По принцип всяка година и всяка пролет там има различни тематични изложби от някои редки и ценни външни коли на собственост /но повечето Поршета/, както и най-вече рядко вадени екземпляри от складовата собствената наличност на Порше завода, изследователския център /който иначе е във Вайзах/, и музея.

Напр. в 2017 год. като ходих, се празнуваше 70 год. юбилей на Валтер Рйол /от което празнуване, добре че хванах откриването на евента точно, взех картичка с Автограф от него тогава/, бяха тогава изложени почти всичките му бивши състезателни ключови за кариерата му коли, вкл. Опели, Фиати, Ланчии, и Аудита.

Няколко години по-рано пък, по време на едно предишно посещение, бе направена отделна изложба с иначе рядко показвани предсерийни и експериментални Порше образци.
Та, от 2014 год. това мини-изложение в музея, ето най-интересните коли.

Орешетеното е прословутото Лангцайт Ауто. от нач. на 70-те год /и изложено на ИАА в 1973 год/, а се другите снимки се виждат едно подготвено за рекордна скорост 924 турбо, прототипи на 959 от нач. на 80-те, както и предсерийните с 4-врати образци Поршета хечбеци, първото на база на 996 още със заден мотор, а второто на вече серийната Панамера.

https://www.spiegel.de/auto/fahrberichte/porsche-fla-eine-auto-studie-fuer-die-ewigkeit-a-1266319.html











« Последна редакция: Март 10, 2024, 18:45:24 от USfan »