Автор Тема: Българската писта за F1  (Прочетена 5770 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 15, 2015, 08:22:57
Прочетена 5770 пъти

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476

Април 15, 2015, 09:56:11
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
До колкото знам, земята вече е купена и се търси инвеститор за нов проект.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 15, 2015, 10:07:41
Отговор #2

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ето го продължението http://www.sliveninfo.com/all-news/item/30132-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%B0-%D1%84%D0%B8%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-f3
...дано не остане само поредния "кьор фишек". И дано да повлече крак да се пръкне нещо подобно и в софийското поле, тук поне луксозни хотели и други екстри няма да липсват... това е била и причината унгарският проект да стане рекордно бързо, а нашия да се забатачи.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 15, 2015, 10:42:12
Отговор #3

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Това са така наречените "Медийни бомби"...като липсва материал, се измисля такъв.То и за София имаше проект, и единствено само София отговаря на условията за такъв проект...най малко заради летището и инфраструктурата.Изискванията за подобно съоръжение са убийствени, инвестицийте и те....а първи Април отдавна мина...;) .....Ааааааа и само вижте кой е инвеститора...;) Поздравче ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Април 15, 2015, 11:09:30
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
И аз съм за София, ама г-жа Фъндъкова явно не е фен на моторните спортове... освен на офроуда по градските улици, аз затова напоследък карам жипка ;) Ето това е истината - улици нямаме, а писта искаме...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 15, 2015, 11:25:22
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Митак, айде по темата.
Софиянци да не се оплакват защото са най-добре от цяла България  :))

Проекта е много вълнуващ за всички автомобилни фенове.
Жалкото е, че инвестицията е много рискова и при отсъствието на държавност едва ли някой би изсипал нужните милиони баш при нас.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 15, 2015, 11:41:31
Отговор #6

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Колеги,нека се осъзнаем  :)
Ще дам само един пример:
=========================================
Тази година Германия няма да има кръг от Формула 1 шампионата, потвърдиха официално от ФИА. Така календарът ще съдържа само 19, а не 20 състезания.
По график Гран при на Германия трябваше да се проведе на 19 юли, но нито една от двете писти, които се редуват да домакинстват, не успя да сключи договор. Тази година беше ред на "Нюрбургринг", но заради финансови проблеми собствениците на трасето заявиха, че не могат да изпълнят ангажимента си.
Бърни Екълстоун се обърна към "Хокенхайм", но и там положението не беше много по-различно заради миналогодишната слаба посещаемост на събитието и последвалите загуби за промоутърите.<br/><br/>Прочети повече на: http://www.sportal.bg/news.php?news=538692
==========================================

Сами виждаме какви легендарни писти отпадат заради финансови загуби и икономически провали, и то в коя държава.
Ако правилно си спомням преди време отпадна и пистата в Турция от календара, а там говорим също за огромна държава и потенциали отлични приходи от посещаемост, маркетинг, мърчандайз и т.н.
Къде скачаме ние?  :D :D :D

Април 15, 2015, 11:43:05
Отговор #7

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Момчета,
мисля че ако бяхте прочели защо "Истанбул Парк" е направен в Азия а не в Европа, на колко километра е от летище Ататюрк и не на последно място че площа на всяка една подобна писта е между 20-30 пъти по малка от прилежащата й инфраструктура нямаше изобщо да замесвате София ;D ...а и инвестиция от порядъка на 150-200 mill. euro (само за строителните дейности) не виждам как ще я избият, освен ако не отварят пазар на нея събота и неделя (както правят на Imola) ;D Почти на 100% съм сигурен че единствения проект за такова нещо е бил Сливен, защото Бай Тошо го е платил! Един проект за голф игрище e от порядъка на 0,9 - 1,3 mill. USD (информацията ми е от първа ръка ;) ), предположете колко е за писта, която в последствие да бъде сертифицирана за F1 :) Компании като Овергаз, Газпром, РосГаз, Лук Ойл могат да си я построят и само за гъзария  O0

Сега на пазара пред "Дом №1" Маргарит ми сподели, че като е бил в Щутгарт се е интересувал от пистови болиди за F1, явно само той ще си кара по нея :)

...но у битаку пари има и може да я избием :D

Април 15, 2015, 11:52:30
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Формула 1 в България е нелепо дори да си го помислим.

По-скоро за някоя малка писта за ниските шампионати и хоби да говорим.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 15, 2015, 17:51:31
Отговор #9

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
И за това няма да стане.Не че не може.Емо Маринов нали купи част от военния комплекс на Сапарева баня.Там и летище има.И леглова база.Близо е до София..огради го,и толкова.В БГ няма условия за бизнес и възвръщаемост от този тип съоръжения.Ето например единствената писта имаща лиценз у нас,писта Дракон,вземете питайте Ицо Стоилов колко му струва,колко е инвестирал и кога чака да си върне парите...няма да ви се повярва.100 метра асфалт са 100 бона в лева.Минимум изисквания за провеждане на състезания от серий на ФИА е 2260 м ако не се лъжа.Отделно прилежаща инфраструктура,мед.център,каравана парк,пресцентър...абе знаете за какво става.Булгартабак дето са въшливи от пари отказаха да инвестират, та какво да говорим за други.Тази статия я дъвчат от поне 10 г. периодично.Също както пистата дето бяха замислили болните мозъци до София.Напиха се една вечер на едно награждаване, решиха да прескочат промотърите и ще правят писта.Иначе терена беше измислен...бутаме Кремиковци,праим тунел на магистралата и финишираме към Елин Пелин.Те тия сичките ливади и декари мислено им бяха в главите.Ники правилно се е ориентирал с екскурзийте, предполагам и за формулата някъде в Европа може да спретне нещо,за който иска да ходи да гледа де...после няма да искате да стъпите на Калояново...;) Развеселих се следобедно,бях я забравил тази статия.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !