Автор Тема: Ретро събор Ботевград - 25.04.2015 г.  (Прочетена 15204 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 25, 2015, 19:58:03
Отговор #10

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 944
от днес.
 

Април 26, 2015, 22:27:44
Отговор #11

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 27, 2015, 09:52:06
Отговор #12

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
   Аз понеже съм шило, бих искал да изкажа едно огромно неодобрение за едно изказване, направено публично на събора, който иначе изглеждаше изключително приятелски.

    Господин Карабуров заяви съвсем отговорно, че "повече няма да бъдат награждавани коли, които не са членове на местния или на БАК Ретро, защото имало едни хора, които имали стари коли, дето само си ги миели и лъскали, но не си плащали вноската ."

   Моите уважения към усилията, но аз съм дал 100 лева за гориво, за да може да дойда, да покажа какво имам, да си поговоря с приятели и хората да се радват на придобивката ми, а ми се обяснява че не съм желан. Същото правят доста мои приятели, които не са членове на тези клубове, които отделят не малък ресурс по колите си, които си ги карат, които си ги лъскат.

   Мога да докажа колко хиляди лева съм дал по моята кола, но те са за мое удоволствие, така че ще си остане и за моя консумация, явно!

   Лично за мен, едно такова разделение на наши и ваши е изключително обидно, и въпроса не е в чугунената купа, а в отношението.

   Обидно е!

Април 27, 2015, 10:22:50
Отговор #13

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
И аз като член на този клуб не съм съгласен с такава политика, макар че и в мероприятията на много от клубовете по марки се практикува подобно нещо - там за да участваш в даден конкурс или състезание се заплаща макар и символична такса /примерно 5 лв./, от която редовните членове плащащи чл. внос на клуба са освободени. За мен това е по-справедлив подход, макар че чувам доста роптание и срещу него... но какво да се прави, като сме бедна държава, няма много спонсори на мероприятията, а и за някои колеги дори символичните такси са проблем...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 27, 2015, 11:30:45
Отговор #14

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
"Насила хубост не става"

С тенекиени купи и евтини застраховки не могат да се спечелят истинските ентусиасти, а само сметкаджиите.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 27, 2015, 13:38:38
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Не е въпросът в купите, а в признанието за труда и ентусиазма... застраховките също не са решаващ фактор, повечето ретро коли се карат само половин година през лятото. Та ако си дръпна прегледите по-рано може би от догодина изобщо няма нужда да ползвам тия застраховки... Все пак очакваме по-сериозни облекчения и отношение от страна на държавата за в бъдеще, надявам се ръководството да продължи по-усилено работа в тая насока, в противен случай наистина донякъде се обезсмисля съществуването на национален ретро клуб. Но нека не се отклоняваме - с купи или без купи си прекарваме добре на такива мероприятия, пълним очите и душата, запознаваме се с нови колеги... това е важното! :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 27, 2015, 20:18:33
Отговор #16

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
По стечение на обстоятелствата успях да отида в Ботевград.Имаше автомобили, празни, само с шофьора вътре, но никого на качиха . Това показва на какво ниво сме. Доколкото знам, от София не се пътува в колона, което ще е атрактивно, нито се знае сборен пункт, който да е ясен отрано и да не се изменя.Всеки се оправя както може.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Април 27, 2015, 21:34:13
Отговор #17

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Аз на отиване пътувах в колона с най-стария автомобил на парада или по-скоро с репатрака, който го возеше... видях, че от VW боксер клуба се събираха на Лукопйла. А на връщане бях в група само от задномоторини с 2-те прекрасни Рена на братя Бабачеви :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 27, 2015, 22:41:47
Отговор #18

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Е за тва разделение ви говоря, щото на отиване американските коли се събираха на единия лукойл, а останалите от софия на другия.
Щото няма уважение към поддръжката , без значение чий член съм. Щот на съборите понякога има коли, които са на стойност колкото карбуратора ми и един пълен мой резервоар, но не пречи да им се радвам...........................и щото никой не може да ме накара да плащам членски внос на нещо, в което не вярвам.

Сега за събора на 30 май в Банкя пак ли ще се делим?

Пуста завист и сметкаджийство, е това ще направи така, че все по-рядко ще се изкарват хубавите коли в масовките и все по-често ще се събираме по 20-30 коли само по телефона, ей така, на кафе.

Щото всеки последен петък от месеца се събираме по 30-40 коли и феновете им, без да се афишираме, само по приятелски, при човек който надали печели от това че сме в заведението му, ако сметна почерпките и колите които дава.

Аз пак казвам, колите си ги купувам за мен, за мое удоволствие. Не ме блазнят купите, щото усещането ми идва от колата и шофирането и, от обърнатите хорски погледи след нея, от усмивките които виждам когато преминавам покрай тях, от това че оглупявам като ги карам..................

Боли от опита за разделение. Само това. Бях много неприятно изненадан, а съм нов. Състариха ме!

Април 27, 2015, 23:04:32
Отговор #19

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Е, трябва да пробваш на повече събори преди да се разочароваш тотално.
Кофти, че започваш с горчив опит, но сезона сега започва.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"