Автор Тема: Ретро събор Ботевград - 25.04.2015 г.  (Прочетена 15180 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 27, 2015, 23:17:09
Отговор #20

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Имам два Спасовден с Гран ториното, имам доста американски сбирки.....................не е от събора, от думите е, които бяха за изпроводяк.
Здраве да е, просто няма да се регистрирам, ще си лъскам колата, ще я карам и ще стоя встрани от членовете.

п.п.
Щото нито колите от Враца, нито тези от София бяхме членове, просто сме фенове............

Април 27, 2015, 23:52:56
Отговор #21

Неактивен nigth_driver

  • Публикации: 42
И бяхте най-атрактивни ;D

Април 28, 2015, 01:56:34
Отговор #22

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... "повече няма да бъдат награждавани коли, които не са членове на местния или на БАК Ретро...
Ако едно събитие е организирано от даден клуб и за участие в него са се натрапили непоканени членове от друг клуб, тогава има резон в тези думи, но иначе...
Ако пък организатор е даден клуб и основният бюджет за събитието идва от членския внос, е нормално членовете на клуба - организатор да платят по-малка такса за участие от тези, които не са членове, което обаче не би трябвало да влияе при раздаването на безценните купи.

... Лично за мен, едно такова разделение на наши и ваши е изключително обидно, и въпроса не е в чугунената купа, а в отношението.
Обидно е!
"Наши и ваши" и разделение има навсякъде у нас. Ние сме пример за това. Ние дори и в хобито си не може да сме единни. Прости примери - във Варна има три клуба... Наскоро Шкода клубът се разцепи на две (втората част едва ли ще просъществува дълго, но това е друга тема). За разните бойкоти и сплетни няма да си отварям устата. Всъщност броят на клубовете няма значение. Може да има и квартални ретро клубове, стига членовете им да имат потребност от тях. Клуб може да има и ако постига цели. У нас един клуб няма стойност като институция пред държавата, т. е. може да постигне малко, което поставя сериозен въпрос относно съществуването му и потребността от него...

... Аз пак казвам, колите си ги купувам за мен, за мое удоволствие. Не ме блазнят купите, щото усещането ми идва от колата и шофирането и, от обърнатите хорски погледи след нея, от усмивките които виждам когато преминавам покрай тях, от това че оглупявам като ги карам..................
Това е целта! Важното е да се знае, че истинските фенове ще оцелеят! А този форум мисля, че обединява по-голямата част от тях.

Април 28, 2015, 02:24:41
Отговор #23

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Тя дори и църквата се дели у нас ...  ;)

Разделението е повсеместно .  :(

Април 28, 2015, 10:32:07
Отговор #24

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Пичове,оти се кинете като , че ви мине.....беше казал един Трънчанин.Преди години една банда богаташи си направиха Роял Класик Кар Клуб или нещо подобно.Просъществуваха точно три години май и увехнаха.Бодна ги кризата кралете.Те пък се разпаднаха ,щот един гепи едни пари ,друг се разсърди ,че не са му дали кристален глобус,трети се обиди , че даже не са му споменали колата при представянето пред Хилтън. На мен пък ми се сърдят ,че на Калояново не ги награждавам,нищо , че са били извън призовата тройка, ама видиш ли, били са път не може да се приберат без трофей.Ама това е състезание, не е чай-пазар.Боли ме фара, нека се сърдят.Не ми пука да ли ще ме награждават,дали компетентно жури ще ме оценява, дали кмета ще ме награждава.Отивам да си правя кефа, да се видя с приятели, да се помайтапим нещо и айде обратно.Ходя където си искам,спазвам регламента и никой нищо не може да ми каже.И ще продължавам да правя каквото си искам.....Пък те нека си говорят !
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Април 28, 2015, 12:06:26
Отговор #25

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Не ми пука да ли ще ме награждават,дали компетентно жури ще ме оценява, дали кмета ще ме награждава.Отивам да си правя кефа, да се видя с приятели, да се помайтапим нещо и айде обратно.
Това е правилната стратегия, иначе тези мероприятия биха се превърнали от приятни преживявания в някакви кошмари...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 28, 2015, 12:08:28
Отговор #26

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
АЛИЛУЯ!!!

Аз пак казвам, колите си ги купувам за мен, за мое удоволствие. Не ме блазнят купите, щото усещането ми идва от колата и шофирането и, от обърнатите хорски погледи след нея, от усмивките които виждам когато преминавам покрай тях, от това че оглупявам като ги карам..................

Боли от опита за разделение. Само това. Бях много неприятно изненадан, а съм нов. Състариха ме!

Това е целта! Важното е да се знае, че истинските фенове ще оцелеят! А този форум мисля, че обединява по-голямата част от тях.

Това е правилната стратегия, иначе тези мероприятия биха се превърнали от приятни преживявания в някакви кошмари...

...Отивам да си правя кефа, да се видя с приятели, да се помайтапим нещо и айде обратно.Ходя където си искам,спазвам регламента и никой нищо не може да ми каже.И ще продължавам да правя каквото си искам.....Пък те нека си говорят !
« Последна редакция: Април 28, 2015, 12:10:49 от dido1903 »

Април 28, 2015, 15:13:59
Отговор #27

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Това което Кокича спомена за платилите членски внос и прочее, доколкото разбрах е прието на годишното събранието на БАК Ретро, и се отнася само за Спасов ден. За да не правя свободни съчинения, днес говорих с Ваня Гюдерова председател на БАК и с Маргарит. Потвърдиха ми че е взето решение, за Спасов ден в награждаването да участват само членове на БАК Ретро или на други ретро и автомобилни клубове. Знаето че участието в Спасов ден е свободно и не е необходимо записване. Тоест ако имате автомобил или мотоциклет които ще покажете на Спасов ден, но не членувате в клуб, няма да бъдете сред евентуалните наградени. БАК Ретро като оганизатор решава как да бъде направено награждаването.
Това решение, ще се отнася и за всякакви други събития, в които не се плаща такса за участие.
В случая в Ботевград, има решение на местния клуб за награждаване на платили или не членски внос от Ботевградския клуб.
Това е информацията която получих.
Сега моето мнение, от 15 годишния ми опит като фен на ретро автомобилите, дългогодишен участник в паради и ралита и на по-късен етап председател на ретро клуб организиращ такива паради, събирания, ралита, походи или както искате ги наречете.
Поради липсата на ясни критерии за оценявате, класиране или подреждане на участниците в така наречените паради, водещ е субективния фактор (пример награждаването в Русе). Обикновено новопоявилите се участници никой не ги бръсне за слива (извинявам се за грубия език), лично съм го изпитал няколко години подред. Делението на наши и ваши -  редовна продукция. Ако не ти харесва или не ходиш, или решаваш да промениш нещо.
Факт е че има собственици на атрактивни автомобили, които са ми заявявали - ще дойда ако взема първа награда! Обикновено не идват. Факт е че след дадено рали, ме питат защо не дадохте награда на еди-кой си. Не е класиран сред наградените, затова. Има съдииска комисия, тя решава. Винаги има недоволни, допускат се и грешки. Опитваме се да ги отстраняваме.
Имаше период в който се награждаваше всеки който присъства, вече не го правим, защото не е правилно, според нас. При нас винаги има такса за участие, плаща се както от членовете на клуба, така и от всички други участници. И всички се класират, няма привилегии.
На други места няма такси, браво на колегите, явно се справят по-добре от нас.
Свят широк, хора всякакви, а ти Кокич май си член на един ретро клуб, ако се не лъжа  :D


Април 28, 2015, 15:40:07
Отговор #28

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Знаето че участието в Спасов ден е свободно и не е необходимо записване.

Те ти булка Спасов ден.  ;)

Ей ,хубаво си е информация от извора.

Браво .

Абе Спасов ден си е най-зрелищното ретро-авто събитие в Бг.  8))

Април 28, 2015, 21:41:45
Отговор #29

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Не мъ разбрахти, проблема не е в наградите, а в думите изречени накрая и тона, с който са поднесени. Въпроса е, че ме определят по някакъв начин, без дори да ме познават. Въпроса е, че американските коли в ъгъла, дет не сме членове на БАК дойдохме ей така, а да и пак ще дойдем :D

п.п.
Боби, за кво плащам членски внос, като не ме избираш да пичеля ве  :D