Автор Тема: Ретро събор Ботевград - 25.04.2015 г.  (Прочетена 15109 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 02, 2015, 20:45:43
Отговор #50

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Чудя се аз, да се смея ли или не е толкова за смях... Уж никой не ходи за купи и трофеи, а баш те се оказват зрънцето на раздора. Че и не само в тази тема.

               Така е, суетни хора сме ние животните бозайници, че и не само бозайниците.
И Пауните нали все перят опашки :))

               Иначе колегата Теодор също е прав, най-добре за участниците по принцип е да има някакви възпоменателни неща /както дават и много от вас знаят- точно крайморските клубове примерно/, а отделно да има заслужени награди по класове и/или там години.
Тези клубове, а и не само те, все пак отчитат по-голямото разстояние което ще минат кандидат-участниците от разни други региони на страната за дойдат до тях на 200-300-400 км. разстояние, и гледат да предразположат участниците.

               И във втория аспект, на наградите за класирания по нещо си в разните там категории, за да има по-малко огорчени и недоволни /при това вероятно в повечето случаи основателно недоволни/ още по добре ще е по-принцип подхода на журитата при раздаване на награди да е справедлив, обективен, безпристрастен, и изпълнен със значима доза техническа и историческа автомобилна компетентност.   
             Но тия критерии събрани накуп, па даже и само някои  от тях, според мен са непостижима мечта в атмосферата и средата на Балканите, и то баш и особено у  нас си.  O:-)
Предполагам и отчитам все пак, че примерно в Турция, Гърция и дори и Румъния, журитата постъпват безкрайно по-обективно и не толкова тесногръдо шуробаджнашки, както нашите журита.

Май 02, 2015, 21:21:48
Отговор #51

Неактивен ianchev

  • Публикации: 30
А дали е възможно на самите мероприятия  публиката да има входна такса 1-2лв. и по този начин да се съберат средства за организация награден фонд и гориво за участниците.

Май 02, 2015, 21:35:27
Отговор #52

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Чудя се аз, да се смея ли или не е толкова за смях... Уж никой не ходи за купи и трофеи, а баш те се оказват зрънцето на раздора. Че и не само в тази тема.

Аз пак да повторя, отношението ме обиди. Не бих приел каквато и да е награда от тези хора, вече.

п.п.
Няма нищо нередно да искаш да си забелязан, особено ако знаеш какво и колко си вложил, така че да не подценяваме жестовете.

Май 02, 2015, 23:23:15
Отговор #53

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Разни хора,разни идеали.....Значи какво се получава....господин Х има рядък стар автомобил,но не е член на клуб.Не е запален "ретровец",има си го примерно по наследство.Стопанисва си го добре,грижи се за него....Решава да отиде на парад.И какво се случва-пращат го в 10-та глуха,никой не се сеща за него че е там.Освен публиката де,хората може и да не са компетентни ,но не са и глупави,различават хубавото.Награда естествено не получава/поради причината спомената в началото/.Повече не отива на подобно мероприятие ....И така друг и друг и друг......И какво става накрая-едни и същи няколко човека,с едни и същи автомобили!Хората си казват,за какво да ходя,нищо ново няма да видя! Това ли е начина да се популяризират нещата????????? По вероятно е съвсем да замрат....Съгласен съм,че организирането на такова мероприятие струва пари.Не малко пари.Но лично моето мнение е че не трябва да се разчита да се съберат от участниците.Много странен начин да се стимулира по голямо участие!

Май 03, 2015, 22:50:55
Отговор #54

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
krankenstein за мен колите ти са супер.............
Благодаря ти! И за мен са супер като модели, но не и като състояние... а темата много я размазахме, та да се върна на конкретното мероприятие. Председателят на Ботевградския клуб Слави Боев ми сподели, че заради неочаквания рекорден брой участници /над 50/ тая година са имали проблем с наградите. Дори е решил да не дава купи на отличилите се свои членове, за да има повече награди за гостите били път от други градове, за да уважат мероприятието - много достойно според мен, въпреки че повечето сигурно не са дошли заради някаква си купа или туба масло, както вече изяснихме :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 04, 2015, 10:43:30
Отговор #55

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
А дали е възможно на самите мероприятия  публиката да има входна такса 1-2лв. и по този начин да се съберат средства за организация награден фонд и гориво за участниците.
Това е невъзможно.Особено на конкурсите и на парадите дето са на площадите
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !