Автор Тема: Волга ГАЗ 24  (Прочетена 13719 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 22, 2015, 16:17:39
Прочетена 13719 пъти

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
Здравейте,
Искам да се похваля, че и аз започнах едно трудно начинане по възстановяване на моята семейна реликва предавана от три поколения в семейството.
Засега ситуацията е такава. Механика перфектна визия страшна... Ще ви държа в тенечние до къде съм стигнал. Надявам се, че тук ще срещна сродни души и подкрепа. Засега толкова и малко снимки...

Април 22, 2015, 16:21:36
Отговор #1

Неактивен STUK

  • Публикации: 30





















« Последна редакция: Април 23, 2015, 14:08:38 от dido1903 »

Април 22, 2015, 18:26:20
Отговор #2

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
браво, успех в начинанието!

Април 22, 2015, 20:53:02
Отговор #3

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Успех, колега! Попаднал си на правилното място :) Ако ти трябват, имам нови мигачи. Пиши в темата ако имаш нужда от части, защото от снимките не става ясно дали си набавил всичко необходимо. Къде е колата? Ще си позволя един съвет - ако ще я привеждаш в оригинален вид и няма да е евридейка ( не би трябвало да е ), разкарай тая газова:))
P.S. Има тема как да качваш снимки, ако все пак не ти е много ясно, звънни ми на 0898 555 020 - Стефан.

Април 23, 2015, 12:51:26
Отговор #4

Неактивен MarioChalukov

  • Публикации: 61
чудно чудно един от любимите ми съветски автомобила а само ако беше и комби ... успех колата има доста здрава ламарина по дефиниция и двигателите не са лоши абе страшна кола . жалко че повечето притежатели на такива ги отпратиха към пресите вместо в ръцете на ентусиасти :) Успех ще следим и една малка забележка , ако имаш възможност качвай снимките чрез разширеното меню долу " Натиснете тук за прикачване на картинки (нов таб)" че така се отварят и затарят прозорци само а и темата ще е по-прегледна.
Не вярвайте на всичко, което четете в интернет.
                                                                      - Аристотел

Април 25, 2015, 10:45:45
Отговор #5

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Ей мноо го харесвам този цвят на Волгите.  8))

Успехи пожелавам.

И да показваш как върви ей   ::)

Май 05, 2015, 20:31:53
Отговор #6

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
Отворена консервена кутия... 42 години не прощават на никой автомобил. Надеждите ми бяха, е няма да се стигне до грозно разрязване, но проблема се оказа по-сериозен отколкото си мислех и с оглед на това, че не искаме след 1-2 години ужасният железен окис да се появи отново май ще се сменят калници. Та имам молба ако някой разполага с два задни калника за ГАЗ 24 да сподели дали не иска да ми ги продаде, за да им вдъхна нов живот. Ето и малко снимки на ръжди.... Кога ли ще ви покажа нещо различно?....




Май 06, 2015, 10:53:05
Отговор #7

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Като гледам общо взето няма много "изядени" панели.Моя съвет е да режеш колкото може по-малко и да се опиташ да спасиш колкото може повече от оригинала.За ръждите има песъкоструйка или рецепта със солна киселина и уротропин.Волга-та ти е много добра основа за една прекрасно реставрирана кола.Ако имаш въпроси и неясноти питай смело и дори звънкай на колеги.Невярвам някой да откаже съвет и да не сподели опита си.
Ако мога да помогна с нещо:0887284106 Митко.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Май 06, 2015, 13:29:45
Отговор #8

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
Основните проблеми на тази кола идват от там, че е стояла на открито няколко години с изгнило уплътнение на багажника и на практика и още няколко години мокра в гаража. На практика когато я взех си имах доста влага както си е седяла там уж на сухо и основно са изгнили подкалника и веждите. Ако не намеря калници ще има кърпеж то това е ясно, но така или иначе задните панели ще трябва да се свалят за да се обработи ръждата отдолу, защото там няма заводско АКЗ.

Май 06, 2015, 13:36:54
Отговор #9

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
Иначе по съвет на колега съформец искам да споделя от какво имам нужда, та може някой да се отзове. Основни ми липсват детайли по салона:
1. Решетка на високоговорителя на табло;
2. Вътрешни дръжки на вратите;
3. Ключ за фаровете или само гривната защото моя работи, но незнайно защо я няма гривната...
4. Алуминиева декоративна пластина на радиото /радио имам и съм го дал да го тунинговат, защото нищо не лови/;
5. Автоматична антена