Автор Тема: Волга ГАЗ 24  (Прочетена 13707 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 08, 2015, 13:57:46
Отговор #10

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
Новите калници. Ръждата е повърхностна, където е паднал грунда. От вътре всичко е ОК!


Май 11, 2015, 14:23:29
Отговор #11

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
И още ръжди.....






Май 11, 2015, 18:04:15
Отговор #12

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Не изглежда толкова зле... според мен малко сте избързали с разкопчаването и от двете страни. Трябва да внимавате, да не вид избяга геометрията и да не остане място за капака  :))

Май 16, 2015, 20:48:05
Отговор #13

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
Да ти кажа колега, работата си беше за смяна... Десният калник си беше кърпен като го разколачихме и ръждата си работила въпрос на време е било отново да избие. Но по-сериозният проблем идва от състоянието на дъното на багажника към подкалника. За щастие вече е изкърпено и обработено и по мое мнение ще изкара поне още 40г. :D

Април 18, 2016, 09:46:24
Отговор #14

Неактивен STUK

  • Публикации: 30


« Последна редакция: Април 18, 2016, 13:47:01 от dido1903 »

Април 18, 2016, 09:47:07
Отговор #15

Неактивен STUK

  • Публикации: 30


Април 18, 2016, 09:50:40
Отговор #16

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
След повишаването на градусите се възобнови и проекта по реставрацията. Да не си помислите, че съм я изоставил нищо подобно. През изтеклите няколко месеца активно се занимавах със събиране на детайли по салона. Да не казвам голяма дума, но тази красавица соро ще се сдобие с нова сивкава кожа и да успея да я върна на пътя преди да са я отписали от КАТ.

Април 18, 2016, 09:54:53
Отговор #17

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
А това е оригиналната тапицерия преди и след....


Април 18, 2016, 10:09:12
Отговор #18

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Точно това правя и аз в момента, пера тапицерии, но моята е избеляла и ще сменям  плата. Мислех да е цяло кожа но ще се придържам към първоначалния  вид на колата .

Поздрави и е интересно да се следи  темата

От кой град си ?

Април 18, 2016, 14:52:47
Отговор #19

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
И аз бях се примирил със факта, че ще давам много пари за тапицер за кожи и прочие. Навремето е било практика като си вземеш кола да я претапицираш отгоре с цел да запазиш седалките. Така е сторил и дядо ми. След като свалих първия пласт се натъкнах на ужасна гледка и реших, че няма да ми се размине тапицера, огледах ги, видях че нямат скъсано и си казах, че по-зле няма да стане и реших да сваля и втория пласт и да ги изпера. Посъветвах се с доста хора мен първоначалното ми желание беше да ги изпера директно в пералнята, но ме увериха че това не е добра идея заради кожата. Затова подхванах на ръка и с четка. Ако имате интерес ще направя снимки защото ми остана още една седалка. Оригинално за да се постигне релеф на седалката към текстила има пришит дунапрен, който с времето е изгоря и сега седи като голяма кесия с прах. Преди изпирането разпорих хастара изтърсих максимално и после в банята с четка в ръка здраво търкане. След като изсъхнаха вземах една стара шевна машина и заедно с половинката ми започнахме  да пришиваме нов дунапрен на старото място, за да възстановя автентичния вид на седалката /за това удоволствие ми искаха 150 кинта/. Материалите от борсата не излязоха повече от 15 лв. а за 2 часа имахме вече една седалка. Искам да уточня, че не сме професионалисти и хората като чуят че правиш Волга все едно чуват, че правиш Кадилака на Елвис и почва медеца да им капе.... Ако те вълнува процеса ще го зснема и него. А иначе съм от Варна.