Автор Тема: Новата ми NOVA  (Прочетена 50831 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 21, 2015, 20:18:23
Отговор #80

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Ако ще гониш стокова реставрация, наистина средните са най-подходящи. Ако си планирал някакви модификации (технически и визуални), има огромен избор, но трябва да си "напишеш домашното" относно това, какво ще правиш с колата ;D

Май 21, 2015, 21:05:38
Отговор #81

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
боби я си я направи едно готино мускулче .....все пак е ШЕВИ НОВА .......и цвета и смени и двигателя и средните джанти и натепаи ....имаме липси на коли от мусколестите времена

Май 21, 2015, 21:50:54
Отговор #82

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Тури последната, има дух в нея

Май 25, 2015, 11:27:48
Отговор #83

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Тасчетата пипай, само ако сложиш средните рали джанти!
Наснимал съм ти Нови точно с такива в щатите като ходих сега.

Май 25, 2015, 13:18:30
Отговор #84

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Боби , що не обърнеш едни джанти? ;D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 25, 2015, 15:04:19
Отговор #85

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Обичам модификациите. Ако ще се разделяш със автентичността. Боби, тогава, двигателя да бъде 4 цилиндров! Може да е 4 или 5 литров, но да е 4 цилиндров. С 2 разпределителни вала, 16 клапана и карбуратори. Борислав, наистина, вземете и проверете, как човек може да се сдобие със 4-цилиндров двигател, марка Offenhauser. Толкова хора вече опознахте Света, би трябвало да сте наясно. Ще бъде много странна ,,Нова". Нова концепция. Американски мускул с огромен 4- цилиндров двигател, който се върти бясно, от празен ход- до над 7000 об/мин. . И като му направите изпускателна система, като тази на Peugeot 505 GTi, която оригинално не е просто чугунени тръби, които ръждясват. Тя е изчислена много точно, спрямо конкретния двигател двигател. О, колеса ! И като монтираш ръчна скоростна кутия с амбриажни помпи на съединителя, а не с жило, тогава ще стане и кинетично адекватна на своята визия. Освен това, с редовият двигател, около него се отваря много място и всичките други агрегати, които се въртят от двигателя стават много лесно достъпни. Широко е около тях. Първо за резервоара с маслото, второ за масления охладител и трето, за компресор на климатик, например.  ::) Е, в случай, че се запази оригиналния двигател, няма лошо. Джантите, вторият модел са най-подходящи. С овални отвори, никелирани бордове и тасчета. Другите са прекалено ,, Алфистски" и плоски. Повече подхождат на някое ремарке или колесна платформа, вместо на американска кола. Вариянти има всякакви, де. Така, хем ще се получи добре визуално, практично- хем ще се запази американския дух на автомобила. Разните 5-толъчки, хич не се вписват в дебелата линия на купето. Изглеждат ръбести, скучни и плоски. Развалят формата на колата. Тази форма иска подобна на себе си джанта. Хем да е груба- хем да има овални елементи и да бъде основен никелиран елемент. Към който да се вържат и други лъскави детайли по екстериора. Предната броня, задната броня, страничните огледала, дръжките на вратите, лайстните по рамките на вратите, лайстните на челното и задно стъкло, виж, колко никели има. Те са дебели, гурбовати, но и овални. Не е въпрос само да изглежда тунинг, а тази промяна да бъде в резонанс със много други статични елементи по каросерията. И когато се съчетаят така, дори в спряло положение се получава движение. :) Разбира се, това е мое мнение. Което до някъде, може би граничи с други измерения.


 В случай, че трябва да бъда реалист, най-добре е да се запази в оригинален вид. Така и така е цялостна и комплектна. Само не знам, как ще изглежда купето след пясъкоструй.  :-\  Замисли се над това. В оригинално състояние ще ти бъде по-лесно да я възстановиш. Да я възстановиш добре. И когато решиш, че си свършил работа и си се нарадвал, тогава ще можеш и да я продадеш удачно. И да си купиш някоя друга, пак дърта бангия, но като база по-запазена от предишната. Хем ще ти се махне скучната модификация- хем може да намериш по-мощна и луксозна такава, която вече действително да се промени от към джанти и цветови съчетания, между интериор и екстериор. Не се задълбавай само с 1 кола и да се спира до там. Защото има много интересни коли, които заслужават да заместят базовите модификации. Това по отношение на една и съща марка, при един и същи модел. Щом ти харесва толкова, можеш да запазиш автомобила и да си го покарваш. А, може и да се размени за друг, когато е чудесен. Тук, вече, навлизам в една друга наука, наречена ,,спекула" и която не искам да внедрявам в тази тема. Ако си решил наистина да я правиш, прави я в оригинал. Смяната на двигателя с по-мощен 8-цилиндров, ще ти донесе и множество допълнителни усложнения от бюрократичен произход. Не е само да се купи мотора и да се монтира. Той и ревизия ще иска, и нови части ще иска, и узаконяване ще иска. Тогава, няма да може да седи добре в пътя, стъпил на Съветски гуми и тясни джанти. И се започват промени, които като цена могат да надхвърлят тази за възстановяването на по-мощната и лусозна модификация. И няма да бъде оригинална мощна версия, а някакъв римейк, чиято истинност е самата базовост. Мисли, докато колата е все още автентична и в очакване.   :)

« Последна редакция: Май 25, 2015, 15:25:18 от Тодор Живков »

Май 25, 2015, 22:32:45
Отговор #86

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
боби моите джанти си ги поръчах от този човек който излезе много коректен .....пратих му 5 вида джанти които ми харесаха от неговия саит и му написах с точност за какъв автомобил са и какъв размвр .....а той ми върна отговор с 2 линка с подходящи за модела джанти ......и ми ги изпратиха по контейнер http://stores.ebay.com/RONS-RIMS1?_trksid=p2047675.l2563

Май 29, 2015, 11:02:25
Отговор #87

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
боби моите джанти си ги поръчах от този човек който излезе много коректен .....пратих му 5 вида джанти които ми харесаха от неговия саит и му написах с точност за какъв автомобил са и какъв размвр .....а той ми върна отговор с 2 линка с подходящи за модела джанти ......и ми ги изпратиха по контейнер http://stores.ebay.com/RONS-RIMS1?_trksid=p2047675.l2563

Иво благодаря за линка, ще се поровя  ;D

Май 31, 2015, 11:18:25
Отговор #88

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Вторите джанти са ми най-удачни. Аз лично съм фен на автентичността, така че по колата да няма нито един знак от новото време - все едно си във филм от онези години.
За конкретния случай ти ще решиш, в зависимост от духа, който се стремиш да пресъздадеш с колата. Вчера гледах доста американки на събора с модерни джанти, една малка част от тях изглеждаха нелепо откъм дизайн и размер на колелата, но имаше една-две страхотни комбинации. Най-се изкефих на червения мустанг с оригинални капаци.

Юни 12, 2015, 15:48:51
Отговор #89

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Скъпи приятели и колеги, искам да благодаря на всички за отзивите, предложенията и коментарите. За мен беше истинско удоволствие да помечтаем как ще изглежда Новата след реставрация.
За съжаление не всичко завършва успешно. Както писах, уреждането на документите беше първата стъпка. Не успяхме да я направим.
След всички уговорки, собственика отказа да прехвърли колата, и развалихме сделката.
Врата все пак остава отворена, при ново развитие ще ви информирам.

Ще насоча усилията си към другите ми проекти, доста дълго време игнорирани.

Моля администраторите да заключат темата, нямам желание да повече коментирам.