Автомобили > British Classics

1973 Land Rover Defender (дормобил)

(1/4) > >>

cepgap:
Здравейте колеги,
Един мой познат иска да си купи този джип който е на обявата. Попита ме дали знам нещо за тези джипове. Но тъй като аз не разбирам от такива коли реших да питам вас. На него идеята му е да реставрира колата (даже да смени дирекцията с лява), да ремонтира двигателя и след като му се изкефи известно време да я продаде.

Искам да ви попитам тези коли по принцип имат ли някаква стойност? Проверих в ebay. Цените на реставрираните са между 7-10.000 паунда.

Благодаря предварително

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21326871973602059&slink





Toni only Benz:
Е ,как бе - та това е една от най-култовите Жипки на всички времена.

И точна тия пък ,от по-първите години на производство - са еваси манията.

Легендарната Жипка е известна в цял свят ,където и да я покажеш предизвиква само възхищение.

Успехи.

fulcrum:
80 % от всики досега произведени лендровъри се движат по света , което от 1948г до наши дни говори само за себе си
за шеметния успех на краля на пустинята.

4 цилиндров най често ровъров или 6 V - образен фордов са задвижващите бензинови агрегати .Карбовете са
британските SU , Solex или Stromberg , всичките са са двукамерни с вертикален поток.Дизелите са от 80 те. :)

Алуминиево купе върху много масивна надлъжна част от рамата , раздатъчна кутия с блокажи на дифа , бързи и бавни.
Има доста инчови/цолови сглобки , резби и размери.Истински джип , не е паркетен SUW.

Бензиновата помпа е електрическа на всички карбураторни мотори.

Toni only Benz:
И като се знае че истинските 4Х4 се броят на пръсти /а този е един от тях / и картинката се изяснява.

Паркетни лъскачки има много ,но "баш майсторите" в дисциплината са познати в цял свят.

Mercedes Benz G Classe ,Land Rover Defender & Range Rover ,Toyota Land Cruiser/не всички/,4Runner ,JEEP /не всички/ ,Hummer ,Ford /Американските/ , + някой др. Американски ,ГАЗ ,УАЗ и може би изпускам някой.

Както и да е - какво отличава истинския 4х4 от псевдо 4х4.

Цял преден мост ,цял заден мост ,ресьори /отпред и отзад/ ,торсионно /както е Дефендъра/ ,Мерцедес-овото ,блокажи ,клиренс ,шаси/рама ,бензинов двигател ,минимум електроника - максимум механика и т.н

Оборудването вече е ясно - лебедки ,лопати ,крикове ,гуми ,въжета и др.

Та така - малко са големите и сериозни играчи.  :)

А тия които си купуват СУВ-ове само за да гледат отвисоко и да гъзареят аз лично не ги разбирам. Но аз ,съм си аз де а те са си те.Както се казва - те си знаят.  ;)

krankenstein:
Истинските жипки винаги ще имат заклети фенове и ще държат цена... така че ако твоят човек успее да се договори изгодно и има съответно възможности да си го стегне после, въобще да не се замисля :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия