Автор Тема: Ретро парад "Спасовден" 23.05.2015 г.  (Прочетена 31757 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 25, 2015, 13:18:28
Отговор #70

Неактивен gtturbohead

  • Публикации: 66
  • Renault 5 GT Turbo phase 1
@ GT 51 Липсата на елементарна култура и уважение си проличава от първото изречение. Липсата на желанието за ред и дисциплина беше явна... А относно предложението ти да ги редя аз ще откажа :) Поздрави

Май 25, 2015, 13:45:47
Отговор #71

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
@ GT 51 Липсата на елементарна култура и уважение си проличава от първото изречение. Липсата на желанието за ред и дисциплина беше явна... А относно предложението ти да ги редя аз ще откажа :) Поздрави
Знаех, че ще откажеш, но бях длъжен да ти предложа...както и да е...жив и здрав...Поздрави
Ето още един анонс от мероприятието.

http://btvnovinite.bg/video/videos/emisii/btv-novinite-obedna-emisija-23-05-2015.html
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Май 25, 2015, 15:28:27
Отговор #72

Неактивен raddo_st

  • Публикации: 19
На мен ми хареса много! Имаше коли, които не бях виждал наживо!
Относно организацията, в предвид че не беше необходимо записване, мисля че няма как организаторите да направят(предвидят) предварително организация по Марка или Произход на автомобилите. Все пак имаше някакво разделение.
Радвам се, че се срещнах с приятели и познати, съмишленици и съфорумци, хора, ценящи представителите на различни епохи от автомобилостроенето.   O0

 
 

Май 25, 2015, 15:57:37
Отговор #73

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
Относно позагнилите коли, аз бях с една от тях, кво да се прави  :shy:. Горката не й сеотразява добре зимния сезон. Въпреки това съм почти убеден, че е една от малкото дето все още се ползва по предназначение, целогодишно. Нямам възможност да я спра от движение сега за да се прави, особено докато не завърша другия Таунус. Ще трябва да потърся нещо по-новичко за ежедневка докато се прави. Ако организаторите имат против идването на автомобили като моя нека кажат и ще се съобразя, все пак е така да се каже сериозно мероприятие. А на някой друг ако не му харесва ще му кажа че неговото мнение ми минава като летен бриз през оная работа, щото сме виждали съфорумци други години да идват с коли от средата на деведесетте, утарени, намазани с четката и тн., нещо от което на мен не ми пука особено, но понеже повдигнахте темата..... . Като цяло нивото на реставрация на ретро автомобили в България е ниско, даже плачевно. За пример ще дам недовършената кремава Вършава , по която толкова се прехласваха и журито и хората. Много кит, оронен от отварянето и затварянето на вратите и жестоки кръпки тръгващи директно от праговете, без дори да са им изтъркани заварките , за да не си личи толкова грубо дори след като е намазана отдолу.
За мен по-важното е че се събраха доста автомобили, наистина интересни, такива които не се срещат вече по пътищата и човек може ако има интерес да ги види на живо. Видях се с много хора от форума, също така другарчета и познати, решили просто от любопитство да дойдат на парада. Получи се страхотна ретро среща  :D

Май 25, 2015, 16:43:42
Отговор #74

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Весо,това е парад,даже не е парад , защото не минаваме по даден маршрут като на истински парад.Това е изложба на открито, да се видим, да си полафим, нещо да договорим или умущерим, но в никакъв случай не е конкурс за елегантност или мероприятие с регламент.Всеки е добре дошъл и никой никого не връща, няма право.На Вила Д'Есте може да не ни допуснат , но тук никой нищо не може да ни каже,всеки идва с това което желае.Поздрави
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Май 25, 2015, 17:53:47
Отговор #75

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Слагам и последните две снимки които прецених, че "стават"  :)
Извинявам се на "пренебрегнатите" собственици.....



Май 25, 2015, 18:22:44
Отговор #76

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Не разбрах защо прехвърчат искри но това е ИЗЛОЖЕНИЕ и е насочено към гражданите,които не са в ретро средите иначе вие си се знаете кой какво има и как го е реставрирал ако не беше така това събитие щеше да е на някоя поляна в Родопите и щеше да е организирана от тайно общество. ;D
Който има красива жена и не иска да я одумват да си я държи у дома заключена,който има грозна такава-също! ;D :D
retrobs.com

Май 25, 2015, 19:39:08
Отговор #77

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
хахахахах Румбааа ...пак къртиш паветаа  :))

Май 25, 2015, 19:48:27
Отговор #78

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
На снимките се вижда ЦЮНДАП-750-с Ловешка регистрация--------ЗНАЕ ЛИ НЯКОЙ----ТОВА ГАБРОВСКИЯТ ЦЮНДАП ЛИ Е -ИЛИ Е ВЪЗКРЪСНАЛ НЯКОЙ ДРУГ...............................................

Май 25, 2015, 21:23:02
Отговор #79

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Мисля, че е същият, само му е свалена картечницата :) Най-сигурно ще е ако сравниш снимките с някои от предишните паради, примерно по случай 20-годишнината на Пловдивския клуб преди 2 г - мисля, че за пръв път тогава го видях мотора.
Колкото до реденето - разбира се може да се направи нещо предварително, като за респект към "нелюбезните" при насочването могат да бъдат ангажирани 2-3 от охраняващите събитието полицаи C:-) Могат да се отделят определени сектори за довоенните коли, класиците /45-85 г./ с подсектори за соц и западни, друг за американските и т.н... пък допълнително вече в тия сектори ако има мегдан да се доподреждат и по марки.
Иначе неволно и самият аз направих нарушение, като влязох по навик откъм Парламента, а не по Раковски, както беше предписано, че и Свилен с Фулвията подведох по мен, щото не бях прочел инструкцията докрай :shy:
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.