Автор Тема: Рязане и рециклиране метален резервоар  (Прочетена 14243 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 11, 2015, 13:54:14
Прочетена 14243 пъти

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Пускам тема, болезнена за много от собствениците на стари коли , а именно - възстановяването, изчистването и безпроблемната работа с оригиналните резервоари.
Интересува ме има ли някой с опит в тази област. Виждал съм как в чужбина режат надлъжно резервоарите, обработват ги отвътре и отново заваряват, но да у нас нямам никаква информация. Искам да уточня - не се интересувам от идеи за пълнене с разни химии, течности и най-различни разтвори, доказани като ненадежден вариант. Интересува ме само механично възстановяване.
Чувал съм, че много от нашите майстори се боят ра режат резервоари , заради парите, но тук говорим за резервоари, в повечето случай извън строя и непомирисвали бензин от , да кажем 20 години, пълни с прах, а не пари и съответно напълно безопасни за работа. Освен това съм чувал, че някои биват първо пълнени с вода и тогава рязани, но това са само слухове.
Според мен в повечето случаи се опасяват от качеството на заварката, понеже шевът е много дълъг и трябва да бъде хипер прецизен.
Около темата има още куп въпроси, които надявам се да обсъдим тук.

Юни 11, 2015, 15:22:38
Отговор #1

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Ммм дааа - проблемни са тенекиените.

Ето малко помощ от мен ... http://olx.bg/ad/aluminiev-rezervoar150-200litra-ID3ueL3.html

Юни 11, 2015, 16:25:06
Отговор #2

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Ммм дааа - проблемни са тенекиените.

Ето малко помощ от мен ... http://olx.bg/ad/aluminiev-rezervoar150-200litra-ID3ueL3.html
И каква точно помощ по темата е някаква обява за някакъв алуминиев резервоар с някаква форма??
Как точно е приложим за някаква кола,на която резервоара е със специфична форма,щото е монтиран на определено място??
Или да си сложа една алуминиева бъчонка в багажника и да си свиркам  :o

Моят опит с бенз. резервоари е неколкократно изплакване с вряла вода,оставяне за 24 часа да се проветря и след това с дълга факла му подавам на гърловината огън,ако каже "бау" ще е незначително.След това го режеш,заваряш и въобще го правиш каквото си искаш.
От стар оксиженист знам,че много по-коварни са затворени съдове за масло или дизел,просто щото не са летливи като бензина,т.е. могат да гърмят по-лошо от бензинови.
Резервоар може да се "сцепи" с флекса,да се пясъкоструи,обработи и пак да се събере.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 11, 2015, 19:34:56
Отговор #3

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
...алуминиев резервоар с някаква форма

...може да стане с всякаква форма.

Юни 11, 2015, 19:49:40
Отговор #4

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Не ми вади цитати от мнението,щото си тотален ОФФ-топик.
Пита се за въстановяване на резервоари !!
Става ли да ти пратя стария резервоар на Монцата и да ми върнеш абсолютно същия,само че от алуминий??
Дай оферта....
п.п. Не се чувствай длъжен да се обаждаш ако не си сигурен,че има защо да се обаждаш!
п.п.2 Мини на ЛС ако желаеш да ми отговориш....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 11, 2015, 20:07:58
Отговор #5

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Добре шерифе ,понеже ми заподвяш - спирам да се обаждам.

А ти що не мина на Л.С ,ами ме коментираш още от първия ти пост тук.
« Последна редакция: Юни 11, 2015, 20:15:42 от Toni only Benz »

Юни 11, 2015, 21:10:00
Отговор #6

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Моят резервоар изглежда така :



Твърде специфичен / както е специфичен всеки резервоар на която и да е кола / . Има си специфични отвори за пълнене, горивен индикатор, отдушници и т.н. В тънкия си край е само 10-12 см височина. Нямам начин, а и желание да приспособявам какното и да било. Устройва ме само пластмасов такъв, със същата форма, но все ощ ене съм виждал изработен  >:D Цена на рециклиран в Германия от 390 евро ... не ме устройва. Аз съм от бедните реставратори  :)
Да си сложа туба в багажника ми е най-лесния вариант. Но едва ли бих го осъществил.
Ако предположим, че преодолея препятствието с рязането / резервоарът е свален от колата вече близо 20 години и най-вероятно не си спомня какво е това бензин / един от основните въпроси, които ме вълнуват е как се обработва отвътре ? Боядисване мисля, че е един от най-неудачните варианти. Живо ме интересува как се процедира.

Юни 11, 2015, 21:22:04
Отговор #7

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Пясък и поцинковане.
После поправки и събиране в цялостен вид със заварки и калай.
Няма универсална рецепта....според зависи от конкретния случай.
Боядисване само външно на завършен резервоар.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 11, 2015, 21:24:55
Отговор #8

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Оригиналният завършек отвътре на повечето тенекиени дали е бил с поцинковане ?

Юни 11, 2015, 21:31:47
Отговор #9

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Оригиналният завършек отвътре на повечето тенекиени дали е бил с поцинковане ?
Боре, или цинк или кадмий - от една и съща вторична група на таблицата са и процеса/технилогията на покритие им са много сходни! :) 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987