Автор Тема: Рязане и рециклиране метален резервоар  (Прочетена 14256 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 11, 2015, 21:35:24
Отговор #10

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
При нас , в Пловдив имам предвид, има няколко фирми за поцинковане . Нали сме в обсега на КЦМ-то  ;)
За кадмиране не знам къде правят наоколо, но едва ли липсват напълно. Интересуваше ме каква е била оригиналната технология, ако някой е запознат, за да мога да я изкопирам по възможност. Ако е поцинковане - може да се каже, че бих бил улеснен, предвид наличните фирми за това.

Юни 11, 2015, 21:40:16
Отговор #11

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Каквото и подциковане да има след термичната обработка (цялостна заварка) то изгаря по шевовете.
Виждал съм химическа обработка (гледжосване от вътре) в руски сайтове.
Дерзайте,колеги!
retrobs.com

Юни 11, 2015, 21:44:47
Отговор #12

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Гледжосването не е ли керамично емайлиране ?
Ако то държи на последващото заваряване, мога да се пробвам. Знам в Асеновград една фирма, която работи емайлирани компоненти.
Друг вариант, всъщност основен - имам аргонов заварчик в Пловдив, който работи на супер ниво. Аргоновата заварка по-малка работна температура ли има ? Ще ме прощавате , ако въпросите са дилетантски, ама кво да се прави, едно време не успяха да ни направят универсални докрай  :D

Юни 11, 2015, 21:50:32
Отговор #13

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Гледжосването не е ли керамично емайлиране ?
Ако то държи на последващото заваряване, мога да се пробвам. Знам в Асеновград една фирма, която работи емайлирани компоненти.
Друг вариант, всъщност основен - имам аргонов заварчик в Пловдив, който работи на супер ниво. Аргоновата заварка по-малка работна температура ли има ? Ще ме прощавате , ако въпросите са дилетантски, ама кво да се прави, едно време не успяха да ни направят универсални докрай  :D
Исках да кажа гледжосване при не разпечатан резервоар .... аргоновата заварка  е електродъгова така,че температурата не е по-малка от другите известни.
retrobs.com

Юни 11, 2015, 23:31:06
Отговор #14

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Правил съм няколко резервоара първия го заварявах на оксижена със бронзова тел и боракс стана супер не се изметна не се пука после ама много си е занимавка .... после си купихме аргони и следващите станаха по бързичко  Сега си правих на мзета резервоара
планките за закрепването местих първо с телоподаващото и отгоре с калаи ако нещо се пукне заварката калая е мек и ще държи бензина .

Юни 11, 2015, 23:36:45
Отговор #15

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Сегашното ново поколение високочестотни инверторни аргони прави чудеса в заварките. Чува се звух като от
пържене на риба или картофи , а не обичайното пукане и пращене . И много мазен шев! :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 12, 2015, 01:02:52
Отговор #16

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Господа, моля ви, не се карайте. Няма смисъл от негативи. Един си дрънка- друг пробвал, знае и се дразни, но такъв е живота.  :)И аз си дрънкам, даже прекалено, ама не съм фен на клубни сплетни. Въпреки, че понякога има и такъв момент. Хич не си хабете нервите за излишни неща, ами дайте да намерим един пластмасов резервоар. За Ситроен, такъв. И ако някой знае колко би струвала изработката на такъв, нека да изложи своето мнение. Защото имам усещане, че ремонта на стоял четвърт век празен резервоар, ще излезе над 100 лева. Може и да не излезе. Ако изобщо стане, де. Моят, например на Пежо 505 е пластмасов, ама на 504 е ламаринен. Един такъв, уж за резерва- отворих го като консерва. След пясъкоструя, видях, че нямаше смисъл. В предния край, където се събира бензина, ламарината се проби. Забелязах, че ламарината има меден слой, а между двете части имаше значително количество калай. Или може би медния слой е бил само в областта на заварката. Ядосах се тогава и го дадох на вторични, без да го огледам все пак, като технология на заварката. Как е изпълнена. С това приключих ,,ремонт на метален горивен резервоар". Нов, трудна работа. Втора употреба, на късмет. Борко, защо искаш да ремонтираш точно този резервоар ? Нали СХ-а работи на бензин ? Или е от друг Ситроен резервоара ?

Може да се навре човка на пистолет и да се осъществи пясъкоструй, без да се разрязва резервоара. Там, през отвора на нивомера за горивото. Може да се пробва. Не знам до колко ще стане добре, извършено по този начин.  :-\  Бе, я го отваряйте. Да се почисти добре и да се завари с кадърен заварчик.

Може да се калайдиса отвътре, а не да се кадмира. След заварката, около шева, отвътре, пак ще има слой калай. Така мисля.

Юни 12, 2015, 08:15:02
Отговор #17

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Жорка, за ДС-а става дума. На СХ-а му спенях филтъра преди две седмици. Младежът обърна филтъра да изтече бензинеца и текна бистър, бистър. Вика - абе тая кола не е ли 30 годишна, що и е толкова чист резервоара  ;)
Чувал съм , че има нейде по света производство на пластмасови, но не знам къде, а и засега не ми се занимава с доставки.
Песъкоструй на неотворен резервоар е беля голяма. Първо не може да мине навсякъде, понеже вътре има прегради . Второ събира материал , който не може да излезе и ще прави по-големи проблеми от непипнатия.

Юни 12, 2015, 09:36:57
Отговор #18

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Имаш ли снимка на въпросния резервоар?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 12, 2015, 15:23:15
Отговор #19

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Имам. Аз съм постнал примерна по-напред. Тъкмо го напълних моя да го плакна,а и да проверя тече ли отнякъде. Снимал съм го, само дето не знам дали ще мога да кача снимки от мобилния, че съм при колата.