Автор Тема: Рязане и рециклиране метален резервоар  (Прочетена 13985 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 12, 2015, 19:16:21
Отговор #20

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Ами като гледам примерната снимка има 2 щамповани ламарини,които са съединени по периферията със заварка.Електросъпротивителна заварка,един вид като точковата,ама непрекъсната.
В такъв случай бих опитал така:

Преди да разкостя резервоара си подсигурявам медни нитове 3-4мм. и правя отвори през 50-60мм по обиколката на резервоара.
Режа най-близко от вътрешната страна на заварката колкото да се разделят 2-те половини на резервоара.
Пясъкоструене и поцинковане.
Ако има дефекти става поправка с калай и тънка ламарина (медна или поцинкована).
Хубаво би било да се калайдисат 2-те повърхности,където контактуват 2-те половини на резервоара.
Събирам резервоара (дупките,които предварително съм направил за нитовете ми служат за водачи) и го нитовам.
Леко и внимателно правя едно V по ръба на резервоара и го запълвам с калай.Съответно калайдисвам и медните нитове.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 12, 2015, 19:26:23
Отговор #21

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Eто го резервоара





Бордът на щамповането е много голям, средно около 2 см. Не съм сигурен, че ако режа на примерно 5-6 мм от сгъвката на борда двете части ще се разделят.
Днес го налях 3-4 пъти с вода, много гадост има вътре - ръжда и едно такова розово, предполагам е карбонизирано отлагане на петрола. Чуденето е голямо. Ходих при арговчика, който освен че има правило НИКОГА да не заварява резервоари , ме посъветва да оставя материал за хващане, понеже измята .
Ще умувам.

Юни 13, 2015, 14:22:54
Отговор #22

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Немо, ако хване добре заточен секач и започне да открехва периферията, дали пък няма да се отвори без да се повреди ? Чук и секач. По-голям чук, за да ти е по-лесно. Ще трябва след това да се изправи деформираната периферия. Чук, наковалня и придвижване на ръка, постепенно. Така и двете части.  После, след почистването, може да се съединят по твоят метод. Нитоване плюс запълване с калай около периферията. Трябва подложка и дорниче за конкретния вид нитове. И чук. Нитовете ще свържат силно и стабилно двете части, а калая ще уплътни между тях. Понеже периферията е 20 мм, има достатъчно площ да се отвори V-образна ,,открехнина", която да се запълни с калай.  :) Получава се почистен, уплътнен резервоар. Борко, да го боядисаш и външно. Дано имаш търпението да обиколиш цялата периферия, защото за разлика от съветските резервоари, за чието сдружаване е използвана цялата промишлена мощност на металургични комбинати и леярни, западните са по-точни от към повърхнини и по-пестеливи от към употребата на леснотопими метали. Това при производство на нови резервоари. Нащърби ли се периферията, трябва повече количество калай. Което е нормално. Пожелавам ти успешно разглобяване и сглобяване. Като може да качваш информация по време на процеса. Да видим, как върви.  :))

Юни 13, 2015, 14:51:21
Отговор #23

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Немо, ако хване добре заточен секач и започне да открехва периферията, дали пък няма да се отвори без да се повреди ?
Опитът ми с "разкопчаване" на електро съпротивителни заварки ме кара да мисля,че предложеното от теб е силно непрепоръчително.Секачът отива където си иска,но рядко цепи точно заварката.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 13, 2015, 16:53:33
Отговор #24

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Днес оглеждах отново и отново умувах. Честно казано не мога да взема решение. Заварката върви на около 2 мм от извивката на балона, тоест няма да остане място за нитоване. Ако изрежа заварката навътре към балона на практика ще останат две черупки без допир или варианта за периферия с отворено като фунийка V-образно каналче ще е на практика невъзможен. На втората снимка , там, където е ръждата и сянката ми пада, се вижда много добре на какво разстояние е заварката от началото на заоблянето.

Юни 13, 2015, 17:18:51
Отговор #25

Неактивен krume

  • Публикации: 76
Едно лаишко мнение и от мен -не може ли да се почисти отвътре без да се разглобява сещам се за пълнене  с нещо което да играе ролята на абразив (примерно гайки с умерен размер )подходяща течност  и продължително въртене .

Юни 13, 2015, 18:16:00
Отговор #26

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Добре. :) Явно, така не се прави. Е, тогава, как се отваря резервоар ? По цивилизован начин ? Конкретно този.  :)

Юни 13, 2015, 19:38:39
Отговор #27

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Едно лаишко мнение и от мен -не може ли да се почисти отвътре без да се разглобява сещам се за пълнене  с нещо което да играе ролята на абразив (примерно гайки с умерен размер )подходяща течност  и продължително въртене .

Изобщо не е лаишко. Гледал съм бластиране със сачми, което не уврежда материала в дълбочина, по-меко е , а и в случай като при затворени абеми, както е резервоара, ще има възможност да се източи всичкия материал от бластирането и няма да остават депа с пясък или друг абразив, който се ползва за песъкоструене.
При нас обаче тези неща май само ги гледаме по ТВ-то.  :D

Юни 13, 2015, 19:53:28
Отговор #28

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Боби , разглобиш ли го и , ще го хвърлиш! Не се занимавай с такива безмислени операци!Просто го почисти механично доколкото е възможно отвътре  изплакни го с една вода остави го да изсъхне и остави после филтрите да си вършат работата!Стар резервоар нов няма как да стане!

Юни 13, 2015, 20:02:32
Отговор #29

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Така и не разбрах кое ви притеснява .... почистването или консервацията след това? :-\
retrobs.com