Автор Тема: Рязане и рециклиране метален резервоар  (Прочетена 14259 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 13, 2015, 22:46:04
Отговор #30

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Аргончикът ти го мързи , и 2мм. да останат може да се накапе с телоподаващото отгоре да се калайдиса ако няма ламарина може да се покрие цялото с една ивичка и пак да се калайдиса . Всеки търси мекия край ама не винаги има така че или го хвърляй или го прави както трябва
Нещата отиват към чесане на езици  , това не е совалка бе хора  :D

Юни 14, 2015, 12:47:16
Отговор #31

Неактивен triptih

  • Публикации: 87
Може ли да използвам темата,защото и аз минавам през същите проблеми.Имам  метален бензинов резервоар,който е преправян за 4х4 задвижване,тоест няма друг подобен.От удар в камък имаше 2-3дупчици който минахме с калай.Въпроса ми е с какво да го мина отгоре върху калайдисаното-власнест кит,спрей тип шагрет или нещо подобно на асфалт.
Мисля след време да взема друг метален резервоар който да се направи като сегашния за двойно задвижващ автомобил,тоест да се отреже наполовина и завари.Но и аз като автора на темата обикалям сервизите в Пловдив и все ми отказват подобно операция.Ако някой знае къде заваряват моля да даде кординати.

Юни 14, 2015, 13:02:48
Отговор #32

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Не виждам смисъл да слагаш нещо в/у калайдисаното.Няма какво да му стане,според мен...
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 14, 2015, 14:37:17
Отговор #33

Неактивен triptih

  • Публикации: 87
Отстрани на калайдисаното остана гол метал и като го сложа под колата ще ръждяса.

Юни 14, 2015, 16:46:37
Отговор #34

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Ами боядисай с някаква боя,като изсъхне намажи с грес (да е мазно) и давай газ  :)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 14, 2015, 18:40:10
Отговор #35

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Точно така!Една боя и газ.Един резервоар тръгнете ли да го цепите , лепите и вулканизирате и каквото ви дойде на акъла край с него!Ако не е съвсем изгнил просто го промийте добре отвътре с абразив и след това го изплакнете добре с вода оставете го на слънце да изсъхне и толкоз  а кое свършил земния си път какъв е смисъла да се доказвате?Има достатъчно фирми които произвеждат реплики от пластмаса със същия вид като оригинала.Е да малко по скъпо е , но това е пътя за да бъде качествено резставрирана колата.Иначе няма проблем да го разполовите ако изобщо успеете да я извършите тази операция качествено предвид лентовата заварка, и после какво? Да не би да възстановите изгнилото по него или си мислите ,че по някакъв начин можете да запазите местата където ръждада е казала думата си? Няма начин.Има доста фирми които спекулират с надеждите на реставраторите, но според мен правилния начин е или нов резервоар , или реплика от пласмаса или си изплакнете вашия и карайте докато може!

Юни 14, 2015, 18:43:55
Отговор #36

Неактивен yoz

  • Публикации: 357
Точно така!Една боя и газ.Един резервоар тръгнете ли да го цепите , лепите и вулканизирате и каквото ви дойде на акъла край с него!Ако не е съвсем изгнил просто го промийте добре отвътре с абразив...
Какво имаш в предвид под абразив?

Юни 14, 2015, 19:15:24
Отговор #37

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Абразив - нещо което да лющи, драска.

В случая - камъчета, гайки, болтчета.

Добре де а ако се напълни с нафта/тя нали разяжда/и се остави известно време и само се клюмче периодично::)

Юни 15, 2015, 08:54:27
Отговор #38

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Точно така, синти камънчета с размера на стъклени топчета за игра вършат идеална работа ситна балстра за бетон също или едра мозайка .Важно е после добре да се почистят всички  боклуци  от вътре и да се прави в горещо и слънчево време за да може после да се озстави на слънце за да изсъхне бързо от водата..Задължително е преди това добре да се промие резервоара и когато се чисти с абразива да има вода в него за да не се образуват искри и да гръмне. :)
« Последна редакция: Юни 15, 2015, 08:57:59 от rumen_spasov »

Юни 23, 2015, 13:54:01
Отговор #39

Неактивен batko

  • Публикации: 96
Някой пробвал ли е с електролиза да каже какъв е резултатата, по разни английски сайтове четох преди време за тоя метод, че и аз имам същия проблем с един стар мотоциклетен резервоар и следя темата
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini