Автор Тема: Zwickau 18-та среща от 12 до 14 Юни 2015- Трабант- Das Auto  (Прочетена 7930 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 02, 2015, 20:25:17
Отговор #10

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
морген

ден осми- Карлови Вари- Мюнхен- Цел ам Зее/ Австрия- отново на път. Покрай тировете сме като буболечки, но колкото и странно да изглежда всички се отнасяха с уважение към нас/ имам предвид Трабантите/.



тунели, тунели- започнах да ги броя, но много скоро се отказах



и... поредният дъжд...



поредната липса на снимки, но на около 20 км преди да се кача на магистралата Инголщадт - Мюнхен ми се запуши карбуратора- не мислете, че дъжда е спрял заради мен. Спирам под един мост в страни от пътя на банкета и се захващам с проблема. Не минаха и 15- 20 мин и зад мен спря патрулката- разбрахме се , че проблема ще бъде решен и до час ще продължа-  просто "сервиза" беше зареден с необходимите части- карбуратор-  сменен и след около 30- 40 мин сме отново в играта/ колегите бяха предупредени и ме чакаха на следващата бензиностанция, където трябваше да се зарежда/.
 Малко преди границата с Австрия поредният отказ- моторчето за чистачки и докато се купи и " монтира" винетката проблема беше разрешен.
 Отново на път и отново детски болежки- пробит поплавък при  Дани- " случайно да ти трябва поялник?" - оказа се, че макар , че има в " сервиза" и поялник, няма нужда- има нов поплавък в другият " сервиз", а и този от подмененият карбуратор като втора резерва.
 Скоро след границата слязохме от магистралата и поехме по междуселските "магистрали", които не бяха никак лоши.



навсякъде цветя- по прозорци, по балкони, по градинки



наближаваше времето за затваряне на магазините и побързахме да подновим запасите



след няколко тунела се озавахме в нашата крайна цел за деня- Панорама камр в Цел ам Зее



много скоро и лагера беше построен- поникна като гъби след дъжд, а ние не можем да кажем, че не ни валя през цялото време



скоро бяхме около масата и бързо по палатките- утре ни очакваше един кратък около 100 км преход, но изпълнен с невероятни преживявания ден...
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 03, 2015, 14:43:36
Отговор #11

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
морген

ден девети- Цел ам Зее- връх Еделвайс- Гросглокнер- къмпинг Линдлерхоф
Сутринта започна с разходка из къмпинга



катуна за пореден път е събран и полека лека се ориентираме към изхода/ на рецепцията имаше един монитор, на който в реално време се наблюдаваше върха- мъгла, но това не промени решението ни за щурма/



детски кът...



и дъжда не им попречи да си поиграят преди потеглянето



всичко необходимо за обслужването на кемпера в една колонка



двора около къщата на стопаните



и въпреки лошото време  решихме да се разходим около езерото и да направим по някоя снимка



отсрещният бряг



най- важната работа- това е последната бензиностанция в следващите 100 + км в един непредвидим маршрут- бензин до ръба на капачката+ туба в багажника и проверка на гумите



връщане назад няма- стрелката сочи само напред



може би от тази снимка ще добиете бегла представа за наклона в следващите почти 40 км изкачване и  спускане- включваш на първа и мръсна газ... на спускане втора и мечтаеш за трета



връщане назад няма- единственият изход е през върха



снимките не са размазани- дъжд и мъгла- равно е само в част от завоя



на много места можеха да се видят такива снимки- какво се вижда когато няма мъгла- снимките бяха страхотни, а какво е с действителност, може само да гадаеш



имаше много такива снегорини- видимо годни за употреба, вероятно все още се използват по предназначение



имаше и други " луди глави" като нас



автомат за производство на монета за спомен- поставяш 1Е и 5 цента и завърташ ръчката докато ти изпадне новата монета с избраният предварително образ/ 5 цента стават на елипсовидна монета за спомен



изгледи, които ние нямахме щастието да видим/ казват, че има хора, които са били по  4 пъти тук и пак не са случили на време



" хванах го за топките"- да не мисли, че само той може да се катери по тез баири



"само" 121 м  ни делят от връх Еделвайс- наклон до 15%- паваж- тук се спряхме за сувенири



 "последният напън вече е настал"



върха...



"на колене"- стъпихме ти на врата



от завой до завой около 150- 200 м- денивелация 23 м



следващият 12м



а имаше и още по- луди



и тук поредният тунел



спускането започна и първата наложителна почивка- спирачките "пушат"/ на снимката не се вижда, че имаше спряла една "хубава" кола и  германеца като слезе започна да се оглежда и бързо, бързо тръгна да проверява спирачките си, докато му кажем, че смрадта идва от нас/ 



от големият наклон буквално "изскачаш " на равният паркинг



смаяните туристи не вярваха, че Папир вагена е тук, а в следващият миг вече всички ръкопляскаха



оставихме ги да си почиват, а ние  се разходихме из комплекса- може да се нарече и почивка, защото сериозната част тепърва предстоеше



тук може и да видите мармоти, има и Бергбан- да но днес не работеше, а може би и беше за добро



Глетчера...



и тръгнахме по пътеката...



...но като не знаем немски, та да разберам, че е само за професионалисти...



и след едно незабравимо спускане по тази " пътека"...



...стигнахме до първата табела указваща до къде е стигал ледника през съответната година/ на връщане минахме по друга пътека и видяхме и други години- по- малки от 1980/



на 50- 60 м от мен се появи мармот- първият, но голям тарикат- виждам го като ходи и докато вдигна апарата сякаш се изпарява, все пак снимах, но не го виждам



последната табела



след тези табели отиваш на собствена отговорност



едно селфи, че апарата взе да "не слуша"- дъжд, влага, резервната батерия взе да свършва



снимка за спомен от дъното на глетчера



" другата" пътека през долната станция на Бергбана



вече снимките са с телефона, но " хванах" мармотите- два- вижда се едно жълтеникаво петно в средата на тревата, а втория се криеше из камъните/ Дани снима с апарата и ще видя дали има по- добри снимки/



вече нямаше батерии за апарата и за телефона и снимките са чак вечерта от къмпинга. Между впрочем при спускането имаше отново почивка заради спирачките, но това не помогна и малко преди края отказаха спирачките на моята, но след кратка почивка всичко се нормализира и продължихме. Скоро бяхме в къмпинг Линдлерхоф



който имаше една учудващо " гостоприемна" врата



утре на светло ще я видите по- добре, че след толкова много емоции имахме сили само да заспим...

П.П. Длъжен съм да подчертая, че най- малкият участник в спускането до дъното на глетчера беше на 4 години, а най- възрастният на 58. Най- малкият участник преодоля спускането и изкачването сам сама/ беше държана за ръка единствено от съображения за сигурност/ и едва в последните 4- 500 м беше изнесена " на конче" от баща си, а общо пътеката е дълга около 4 км- тясна " козя" пътека направена със стъпала издълбани в скалата или със забити шишове в земята и дървени стъпала, а на места имаше и осигурителни въжета или натрупани камъни като преградна стена.
« Последна редакция: Юли 03, 2015, 15:23:47 от doctorZizi »
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 03, 2015, 15:21:32
Отговор #12

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Еее, супер яка екскурзия е било, а и скоростта на Трааби предразполага да не бързаш, а се наслаждаваш на пейзажа :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 03, 2015, 15:25:57
Отговор #13

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
при тези пътувания би трябвало да бъде забранено ползването на магистралите- те те лишават от много преживявания по " бавните" пътища
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 03, 2015, 21:47:33
Отговор #14

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
ден десети- Линдлерхоф- Грац

събудихме се в Линдлерхоф след поредният дъжд, но слънцето скоро изгря и дори изсуши палатките, които от вчера бяха прибрани мокри. Ето я и странната врата



спомени от къмпингари



 За събуждане направихме лека разходка из къмпинга. На има няма и 50 м от палатките имаше обор с крави- бе к`ви са тия крави- не мирише, не им чуваш гласа. Постоянно си задавахме въпроса- как така всички крави са като изкъпани и намерихме отговора "закачен" на едната стена на обора



входа за къмпинга/ то ограда няма и можеш да влезеш откъдето си пожелаеш, но от тук ще видиш много повече неща- езеро с риба и лодка, полянки, био продукти за продажба и за консумация в ресторанта, цветя както винаги навсякъде и отвсякъде шурти вода- водопади, реки, а тук имаше и чешма



контейнерите за отпадъци- всяко нещо си има място



да поседнем преди тръгване



какво беше това селце ли, градче ли, че имаше и две пожарни служби, но Дани се снима за спомен пред едната



и... Грац ни зове- селца, селца, цветя, цветя, зеленина- сякаш няма край



и пак започнахме да си играем на криеница в тунелите...



и на поредната почивка най- после успях да снимам прословутият тампон вързан с въже и тел/ сигурно Ви прави впечатление, че не вали... от сутринта...

 

и пак в тунела...



спирка за зареждане, почивка, обяд на крак и ... пак в тунела



та чак до Грац- в България няма толкова тунели колкото само на този участък



скоро пристигнахме в един особен къмпинг- да го наречем вилно селище. Купуваш една бракувана каравана,  кемпер, стар автомобил от пожарната или нещо , което може да стане на къщичка. Закарваш го на това вилно селище и на определеното ти място го паркираш/ наема за година е 5500 Е- имаш ток, вода, баня , тоалетна и едно местенце, където можеш да се откъснеш от ежедневието. Наблизо има езеро- Шварце зее с всякакви занимавки, а отделните местенца/ а може и да са парцели/ са отделени с оградки, жив плет, рибарска мрежа или ...нищо. Оставени са по маси , столове и където се сетите всякакви вещи- детски играчки , барбекюта, колелета и ... цялата покъщнина и като отидеш , то си е там където си го оставил. Архитектурата на отделните " къщи" е плод на въображението и възможностите на стопаните и. Имаше и постоянни обитатели, града е съвсем наблизо- с кола 10-15 минути.



та тук ние спряхме за нощувка, че даже и две...



а ето го и нашият гид- Ваня, но за нея утре...



Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 04, 2015, 23:01:21
Отговор #15

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
морген
ден единайсти- разходка в Грац
за да избегнем проблемите с паркирането в града пътуваме с колата на Ваня- една възможност да пътуваш и да снимаш



на входа на къмпинга/ вилно селище/ увеселителен парк или кои знае още какви предназначения има, имаше един парк със скулптури, за които не остана време да го разгледаме



и тръгнахме на разходка...



не ги е срам да си напишат името върху кошчето за боклук- ми то светеше от чистота



и архитектура, архитектура...



даже и във водата... нещо по- модерно- плаващо кафене



още една шантава сграда, но не запомних какво беше/ че то едно ли беше/



и поредният мост с хиляди катинари



и пак ти " нападнаха " онези трамвай тип таласъм- не знам колко съм снимал



а колелетата бяха безброй- как си намираш твоето?- сигурно са с аларми



Ваня- нашият невероятен гид- просто ни " пренасяше " от едно място на друго за нула време и успяхме да видим мах възможното за един  ден



Едно отклонение- в движение разбрахме, че на следващият ден, на това същото място по същото време е имало тежък инцидент със загинали хора и много ранени- само около 24 ч след нашата разходка.
 
 Ратхаус- кметството и пак колелета, че даже и с ремарке за багаж или дете

 

безистен или галерия? и не само тук...



Шлосберг- ако имаш време изкачваш стълби...



, ако нямаш- със скоростния асансьор си за нула време горе



града е в краката ти



сигурно Ви омръзна да Ви говоря за цветя...



а тези покриви как ли им сменяват керемидите?



хора без работа- направили си кръчма на покрива...



и тук проверихме каква е бирата и пържените картофки



на крепостната стена има монтирани мраморни плочи с указана посока и разстояние до съответния град- намерихме къде е София



а надолу с Бергбана...



за 2- 3 минути и сме долу- няма време и хукваме към следващата дестинация



на трамвая...



 и към двореца Егенберг



атракцията в парка- пауните



двореца и отвътре



защитени дървестни видове...



градината...



 стига и за днес, а утре поемаме към България- почти 1000 км ни остават
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 06, 2015, 01:10:06
Отговор #16

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
морген

ден дванайсти- Грац- къмпинг Засавица Войводина

ставайки сутринта се разходихме в странния къмпинг- първо се натъкнахме на едно Дюшево



един триколесен звяр



езерото



свободно разхождащи се зайци



въженият мост



идеята беше да се отбием за един ден до  Балатон, но разузнаването предаде важна вест- има много комари и решихме да пътуваме директно за България и да нощуваме преди Белград. Отново сме на път и сме в еднообразието на магистралите



границата със Сърбия



напуснахме магистралата и вече по тъмно се озовахме в къмпинг Засавица- Войводина



захванахме са с палатките, защото скоро ...заваля



тези колонки бяха причина да поставя къмпинга на първо място измежду всички посетени- условията във всички къмпинги бяха отлични, но никъде нямаше такива колонки-- дори и в Цел ам Зее, който ми беше фаворита/ имаше само една за всички, а тук на всеки четири места по една, която в същото време служеше и за осветление



никъде нямаше инвалидна тоалетна, а тук имаше- дясната



а собственика мога да го определя само с една дума- балканджия- това е мое, но сега е ваше



ето го и него с внуците му  и снимка за спомен с нашия Дядо Митко с неговите внуци



след миналогодишното счупване на предното ми стъкло, въпреки старанието ми все течеше, а при тези непрекъснати дъждове ми омръзна да ми капе в краката и направих една " канализационна " система- малко тиксо и едно канче и на сутринта беше се събрало това



ден тринайсти- Засавица - София
на сутринта вече традиционната разходка и снимки на светло



колонките и на светло



и пак на път, и пак магистрала



и на около 200 км от България...



вече две резервни гуми заминаха, третата е оригинална и не се брой и... четири км карах по джанта до близката бензиностанция, където ми дадоха друга резервна, с която се прибрах



и така до София...



хладилника беше празен и пътьом напазарувахме, като най- важното беше ТОРТА- още от Цвикау си говорехме само за тортата и за 18 свещички на нея



та с допълнителният товар Ева съвсем "клекна"- но то беше за малко



на следващият четиринайсти ден се събрахме у дома- да хапнем, пийнем, разгледаме туй, онуй - като тринайсет дни не ни стигнаха...



и най- вече за тортата



 е и за таратайките в гаража- напук на поредният дъжд



лек път и до нови срещи приятели и благодаря за незабравимите преживявания



а след две години- живот и здраве- отново на път- " До Цвикау и назад"- Алеко Константинов май не го е написал това, а???
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!