Автор Тема: Trabant 601S - Ръждивия Лио - прераждането  (Прочетена 27089 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 11, 2015, 21:09:07
Отговор #10

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Аз да изтупам прахта от темата!

Трабанта горкия стоеше дълго и не се караше. Чакаше един майстор, който се оказа вечно зает. Университета и работата не ми даваха възможност да правя нещо по него. В последните 2 дни намерих време за него и казах че трябва да го стягам за парада на Трабант в София през Ноември. С един колега от 2T Power форума се заговорихме. Каза че са му препоръчали тенекеджия и решихме да направим нашествие.



Огледа на колегата колата, после дойде ред на моята. Човека се хвана за главата, очаквах че ще ме отпрати, но ми каза цена която ме устройва. След като приключи по колата на колегата ще се заема с моята. Днес заедно с колегата разглобихме и двете коли. В резултат се получи това:





Очаквах да излезе много повече гнилоч. При скорошно развитие ще пиша.
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Октомври 12, 2015, 13:45:38
Отговор #11

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Изобщо не е зле колицата :-). Стискам палци майстора да е читав. Най - хубавото е че ще си втори и ще може да видиш как работи и то на същата кола като твоята.
Ще чакам с нетърпение продължението на темата.

Ноември 15, 2015, 20:39:15
Отговор #12

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Малко светлина по темата:

Предната греда беше закърпена за съжаление малко ми е трудно да я снимам. Там заварките са със хубав плътен шев както и праговете. Яд ме е че работата е претупана в купето. Ще се чисти ще се шкури до къде да няма и петно ръжда, ще се маже, консервира, периодично ще си го следя да не тръгне да избива ръжда и това е...
Засега на преден план са ми следните неща:
-Спиране на течовете в каросерията
-Подновяване на спирачна система

Днес се занимавах да премахвам теча от предното стъкло временно за зимата и много ядове брах. Уплътнението не става за нищо, стъклото мърда с 2mm, а да не говорим сигурно колко е гнил канта. Напролет направо ново уплътнение и няма да се занимавам с глупости. Задното стъкло е в подобно състояние.











Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Април 24, 2016, 20:14:53
Отговор #13

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Уау колко време е минало последно от както съм писал... Общо взето през това време по колата направих няколко малки ремонта. Смених вътрешно каре на дясна полуоска заедно с маншон, гарнитура на втори цилиндър, обичайно обслужване свещи + ремък и разбира се чисто ново задно гърне. В момента автомобила има много добра динамика и разход и като изключим много му болежки е много приятен за каране. Общо взето докато събирам чарколяк, гледам да го раздвижвам когато е хубаво времето да не се застоява. Малко пресни снимки да сложа:




Ето и моя милост с колата


А за това следва продължение:


Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Април 25, 2016, 21:18:21
Отговор #14

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Трабанта ти е супер карай го и го реставрирай с здраве! Ще следя темата с интерес, защото това е може би любимата ми кола, обаче нямах късмет да си намеря Трабант и си закупих Балкан 50. Понеже беше писал, че си разлепил на доста Трабанти бележки звънят ли ти? Понеже искам да си взема един от София.

Май 01, 2016, 23:49:33
Отговор #15

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Мерси колега!
Ами пробвай, разлепвай бележки като мен. Обади ми се само тази жена, но не бях разлепил на чак толкова много коли бележките. Ще се поразровя мисля че се продава едно комби от Суходол, но за състояние не знам, ще поразпитам. Съвета ми е да не се отказваш от мечтите си!
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Май 02, 2016, 15:24:55
Отговор #16

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Честно казано вече почти се отказах днес на прибиране от село питах за един Трабант в един двор казаха ми, че не се продава. Разлепвах по София бележки един ми се обади и ми каза, че ще ми звънне да се разберем, след месец Трабанта беше с потрошени прозорци, защото бяха правили ремонт на блока , а той беше близо.

Май 02, 2016, 22:06:54
Отговор #17

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11461224446951611&slink=dokbxt

Момче, по интернет има доста обяви за такива автомобили...
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Май 02, 2016, 23:01:54
Отговор #18

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
При положение, че съм мяркал Трабанчета по София за 200-250лв., повече не бих дал. :D

Май 03, 2016, 14:33:56
Отговор #19

Неактивен boliarin

  • Публикации: 13