Автор Тема: Trabant 601S - Ръждивия Лио - прераждането  (Прочетена 27105 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 04, 2016, 21:13:02
Отговор #20

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
При положение, че съм мяркал Трабанчета по София за 200-250лв., повече не бих дал. :D
за 200-250 лв кола няма как да си купиш! да не говорим за Трабант ! или се откажи или си събери още пари. от опит го казвам ;)

Май 05, 2016, 00:10:05
Отговор #21

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Ами ще те посъветвам да събереш повече бюджет. Тази кола я купих за 250лв и виждаш колко работа имам по нея, докато стане дори и за нормално каране. По изгодно ще ти е да вземеш някоя със здраво купе, но пак казвам всичко е до късмет. Изпреварвали са ме за автомобил на същата цена, но със добро купе. Успех с търсенето!
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Май 05, 2016, 15:42:47
Отговор #22

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
за 200-250 лв кола няма как да си купиш! да не говорим за Трабант ! или се откажи или си събери още пари. от опит го казвам ;)
При положение, че на село съседа ми продава Ваз 2101 за 300лв с документи, повече от 250 за Трабант не бих дал, ако всичко върви както трябва ще си взема хубаво Траби за 250лв. Само проблема е, че собственика е в Щатите. :D Та не знам как ще оправим документите.

Май 05, 2016, 17:12:13
Отговор #23

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
ами ако е изгнила и толкова не може да и вземе на вторични
доста оптимистично си настроен за трабанта наи малкия ти проблем ще  ти е собственика плюс някои лев за данъци и току виж някои роднина дето го няма и дърво така послушаи какво ти се казва събери си още някои лев и си вземи нещо надеждно и без ръжди

Май 05, 2016, 20:07:13
Отговор #24

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Последно пиша в темата на колегата за да не му я пълня с спам човека си е купил трабанта, прехвърлил го е на негово име и сега е в щатите. Седеше пред един блок и сега е преместен в един гараж, колкото до ръждите не знам как е обаче не е стоял повече от месец навън откакто е при този собственик, аз не искам перфектен Трабант, а нещо което да човъркам доста време. :D

Август 20, 2016, 09:34:02
Отговор #25

Активен kaci

  • Публикации: 956



Март 04, 2017, 22:23:39
Отговор #26

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
По неволя на съдбата Трабчо стана ежедневен автомобил, който последните 3-4 месеца се кара почти всеки ден.



Само за това време му навъртях 2500км. Виждат си се недостатъците му, новите проблеми които изникват си ги показва. Малко по малко осъзнах че няма нищо в тази кола което да е здраво. Абсолютно всяко нещо иска някаква намеса, защото не е наред. Толкова пъти ми идваше да го разглобя на всички съставни части и да го събера... Но най-много ме съсипва това че времето не ми стига за да се погрижа за него. Всичко което е проблемно почти го събрах като части, просто чака да бъде почистено и сложено. В лошото време се погрижих някои от резервните части да ги възстановя. В последните дни се надъхах сериозно да подготвя някакви неща и живот и здраве да посетя Търново за събора.

След като един ноемврийски ден като отивах за работа ми изгасна 5 пъти на Цариградско в проливен дъжд сякаш му е свършило горивото, а такова имаше...



Едвам стигнах до бензиностанцията и от тогава колата не се караше с по-малко от 8л в резервоара, а резервата й нямах много доверие. Така карах няколко месеца и тези дни реших да се захвана с тотално подновяване на системата.



Източване на горивото:



Снет резервоар:



Кранчето имаше следния вид:



След няколко часа киснене в бензин, в четвъртък късно късно вечерта след работа вече имаше този вид:




Днес промих резервоара, почистих го до колкото можах отвътре, а отвън старателно го измих.
Пуснах във един вълшебен разтвор по моя рецепта крепителните елементи да свали ръждата да престоят малко.
Единия за експеримент след грундове, боя и лак стана така. Заиграх се също и с капачката:



Утре сутрин ще продължа със шлайфане, грундиране боядисване на резервоара и евентуално ако смогна да го кача на колата.
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Март 24, 2017, 20:53:05
Отговор #27

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Резервоара беше шлайфан до метал, грундиран с 3 ръце и после боядисан. След това беше качен на колата заедно с нови маркучи, филтър за горивото от дизелов двигател. Датчика за моментен разход на гориво имаше наличието на теч от него и преди година го свалих. Намерих здрав корпус, почистих го и беше подновен, вече работещ на автомобила.











За съжаление тази радост започна да помръква с неочаквани проблеми в двигателя. Започна сериозен теч от главата на втори цилиндър, нищо че гарнитурата беше сменена относително скоро. Днес без никакво предупреждение и признаци, двигателят просто блокира. Биелните лагери не тропаха, единствено имаше лек шум от първия опорен лагер от към запалването. Интересното е че предната вечер се прибрах най-спокойно без никакви проблеми. Развърташе се спокойно, поддържаше нормална скорост от 80-90 км/ч. Сега нищо не ми остава освен да събирам части за ремонта :)
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Март 24, 2017, 21:05:02
Отговор #28

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
"с 3 ръце" а къде останаха другите 3 на шесторъкият Шива :winktongue:
retrobs.com

Март 25, 2017, 10:13:54
Отговор #29

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Тъжно колега, ще ти пиша на лично в София има един Трабант дето мисля, че ще ти дадат двигателя без пари.