Автор Тема: Trabant 601S - Ръждивия Лио - прераждането  (Прочетена 27101 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 20, 2020, 17:15:08
Отговор #60

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
И за другите колеги да знаят, уплътненията ги взех комплект за цялата кола от тук:
https://www.trabantwelt.de/Trabant-601/Dichtprofile-und-Gummiteile/Dichtprofil-Komplett-Sparset-schwarz-Trabant-601::2290.html

За вратите знам, че колеги и от Лада са слагали, но според мен са малко по дебели от оригинала и вратите
трябва да се затварят с трясък...
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Февруари 20, 2020, 21:15:17
Отговор #61

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Влязох случайно в темата , а накрая я изчетох цялата  :))  Много интересно , а теб колега си те бива в чертежите . Следя с интерес .

Април 01, 2020, 21:53:11
Отговор #62

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Напоследък само карам и карам и карам...

За съжаление вече 4-та стоп машинка се поврежда.
От спирачната система оригинални останаха спирачната помпа и две спирачни тръбички от помпата.
Това ме навява на мисълта, че най-вероятно стоп машинките се замърсяват и отказват
в следствие отлаганията на помпата. Помпата не тече, педала е нормален.
Имам резервна, но смяната ще я осъществя по нататък. Реших да премина на стоп машинка директно на спирачния педал.
Trabant оригинално не разполага с опция за такава, но проявих инженерна мисъл.


Каросерията има ухо за закрепване на системата Hycomat, което ми беше удобно.
Този цвят много ми харесва...  ::)


След измерване и мислене, намерих подходяща планка от Практикер и стоп машинка от FIAT/Лада.


Получи се по този начин, без да пречи на нормалното шофиране. Оригиналната инсталация не е нарушена,
по всяко време мога да разкача допълнителната такава.
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Октомври 04, 2020, 15:41:13
Отговор #63

Неактивен Vokil.dvoiseto

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
  • TRABANT 601 S
Разбрах че преди около 2 месеца е станала катастрофа с трабанта. Ще се ремонтира ли или вече е заминал?
2-Takt Power macht 4-Takt sauer.

Октомври 11, 2020, 22:37:50
Отговор #64

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Здравейте колеги,
Тази година не е особено благоприятна за развитие на проектите, въпреки че имаше подобрения по колата.

За съжаление по моя вина се случи така, че Траби пострада. Всички сме живи и здрави, ударът беше с около 40км/ч по последен спомен (ако вярваме на километража).

Непосредствено след удара:


Поизправен "на ръка" колкото да бъде прибран в новият му дом:


На пръв поглед колата дори запали след ПТПто, при теглене се управлението се държеше нормално без забележки.
Щетите са доста. Снимков материал, по-късно.

Планът е да се отстранят първо механичните проблеми да може да се придвижва ако се наложи.
После плановете са изправяне или(и) подмяна на засегнатите детайли. Разпънката и допълнителните усилващи греди свършиха своята работа, основният удар го пое двигателят и надлъжната метална страница. Почти всичко засегнато съм събрал.
Остана ми преден капак и ще видим металната страница с подкалника дали може да се изправи.
Радвам се че му намерих гараж. Това ще ми позволи да работя спокойно по него.
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Октомври 12, 2020, 13:12:24
Отговор #65

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Жалко за колата. Ясно е, че ще ти бъде обеца на ухото тоя удар. Весо ми разказа - видяхме се на следващия ден. На дъжд старите коли трябва да се карат внимателно. Като хлапак така на дъжд и заради несъобразена с тогавашните ми умения (август 2002г. бях на 18, с книжка от 1 месец), се ударих челно с Жигулата. Само късмета позволи аз и двамата ми приятели да сме живи и здрави и до ден днешен, да имаме деца и да си живеем нормално. Един друг съученик не извади тоя късмет и на другата година - 2003-та края загина при катастрофа. Остана си на 19 и край. Минали са 17 години от тогава... 

Откровено не знам дали има смисъл цялото това упражнение, което си намислил. Първо, наемът за гараж в София за една година струва колкото добър късен Трабант в движение. Второ, винаги си личи и ще си личи, че е удрян. Задължително е да го боядисаш целия - кошове и така нататъка. Отиваш на едни 10к за цялостна реставрация.

Можеш просто да потърсиш запазена кола и тази да стане донор. Хубави Трабанти все още има. Не е добра идея да се робува на една конкретна ламарина (аз съм лош пример в това отношение).

Октомври 13, 2020, 09:38:25
Отговор #66

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Жалко за машинката, ама все пак са само ламарини (и велпапе) - малкия дявол.
Най-разумно ми се струва да си намериш друго купе и да прехвърлиш всичко в него. Тъкмо докато е голо ще можеш да го обработиш и подсилиш по-лесно. По моргите все още се намират, а цената е като за скрап - моето го взех за 150лв. преди 3 години, оборудвано с врати, калници и стъкла.