Автор Тема: Колко струва реставрацията на стар автомобил/мотоциклет?  (Прочетена 12394 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 12, 2015, 08:34:04
Прочетена 12394 пъти

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Аз като един габровец си водя сметки за разходите по автомобилите.
Пускам списък от части и услуги, за които съм платил за да стигне колата до това и състояние.
Има хора, които се чудят какви коли да реставрират, дали въобще да реставрират, нямат идеи от цени и т.н. Та на такива хора може тази таблица да им действа като ориентир някакъв.  От нея се вижда, че не съм купувал безбожно скъпи части, нито пък съм платил много пари първоначално за колата. Но в края на краищата като тегля чертата излиза една сума, за която горе долу можех да си купя такава кола от западна Европа :)
Не съм писал кои от частите са нови, кои не са. В следващата ревизия на таблицата ще добавя такава колона.




« Последна редакция: Юли 27, 2015, 19:00:01 от Speeder »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Юли 12, 2015, 10:42:10
Отговор #1

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Супер, готина таблица. Яко, че няма тенекиджийски услуги в нея.
И аз преди пишех за моята кола, но по едно време и изтървах спатиите...
Всъщност от една страна се отчайваш като виждаш тоталната сума, но пък от друга, ако имаш кола в кондиция, на която можеш да се радваш си казваш- майната му, нали е за кеф.
Поне по мое мнение.

Иначе Браво за постигнатия резултат!

П.С. Имаш лично отностно гаржа.

Юли 13, 2015, 09:17:53
Отговор #2

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Вие луди ли сте? Не, че аз не си водя подобни дневници да го кажем но на мантата като стигнах една сума просто го разкарах а като гледам следващия проект май скоро и него (дневника) ще разкарам. Както гласи поговорката "КЕФ ЦЕНА НЯМА" Единствения смисъл е ако се пазят фактурите от резерните части и описание на това какво е правено по колата в някакъв дневник да го наречем.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Юли 13, 2015, 10:37:45
Отговор #3

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Аз мисля, че е полезно да има подобна информация.

Първо за собствениците на соътветния модел е полезно да се ориентират какви пари плащат за частите. Примерно - "трябва ми висящ лагер за БМВ-то, я да видя в таблицата на DMC той колко пари беше плащал за него".

Второ - има доста проекти започнати и недовършени просто защото някой не си е направил простичка сметка кое колко би струвало и дали може да си го позволи изобщо. Ако човек погледне таблицата може да прецени - "мда ще се оправя за 2г с тия разходи" или - "ебаси мамата, толкова пари изобщо няма да дам за тая скрап, няма да се захващам изобщо".
Трето  - ако някой се чуди дали да си купи по-скъпа, но пазена кола или да почне да реставрира някой гроб, една такава таблица доста бързо може да му даде отговор.

Всъщност колата глътна доста части, които не са описани в таблицата.  Примерно таблото без пукнатини е супер рядко и стига до 200 евро цена. Трилъчения спортен волан и ел стъклата за този модел са доста екзотични чаркове. Не съм ги описвал, защото са ми оставали от предишни коли, донори, които съм чупил.
Не съм слагал в таблицата и допълнителните чаркове, които съм купувал, а са се оказали несъвместими или поради промяна в концепцията не съм използвал.

Постнах такава таблица и за Пежото ми. Може да се направи сравнение с разходите.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Юли 13, 2015, 10:53:39
Отговор #4

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
И аз съм си подготвил една такава таблица за Спринта.
Скоро ще я публикувам, но е "по-страшна" от твоите  :-\
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 13, 2015, 13:01:21
Отговор #5

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
 Да поясня с това "Вие луди ли сте?" имам предвид че, ако някой тепърва надъхан мислещ оптимист решил да се захване с подобно начинание виждайки тази таблица би се отказъл много бързо. Аз за себеси съм убеден че, нямаше да се захвана изобщо ако знаех че, ще подмина една сума и колата няма да е така както ми се иска. Естествено че, тук влизат и донори и разните неспоучливи идей и решения както и запас от оригинални резерни части - но сумата си е сума.
При така наречените хоби колекционери и собственици има една книга( дневник, албум или както искате така си го кръстете) където се обелязва всичко кога е закупена колата + снимки, ремонт еди си какъв къде е правен фактура за него и частите и т.н.т. Според мен това е по ценно и важно Кинти се печелят и губят а тази информация се забравя. Още ме е яд че за___х този дневник на мантата, но сега си го водя за кадета. Там отбелязвам всичко кой детайл какво е правено какво е сменено кой е доставчик, производител и да има и стойност но тя си е за мен и да видя колко ще изляза от първоначалния си бюджет. Мисълта ми бе че побликуване на таблици с финикийски знаци ми се вижда нещо като мерене на разни работи (МОЕ МНЕНИЕ) Моля никой да не се засяга или да се обижда!
ЕТо какво имам предвид - Не е идеално !!!
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Юли 13, 2015, 14:43:15
Отговор #6

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Prujinca, тоя дневник, който предлагаш е наистина полезен също. Аз самия няколко пъти съм си мислил да почна да го водя, но все или забравям или нещо друго се случва... А в него е полезно да се записва и при какъв пробег е сменена дадена част. По този начин можеш да видиш след колко км пробег се износил или дефектирал дадения детайл.
Аз бележки не пазя, което е грешка. При следващия ми проект (ако има такъв) ще започна и това да си записвам.

Като Габровец мен ме интересуват финикийските знаци и в края на краищата има ли файда от хвърлените пари и усилия. Не го поствам за да се хваля колко съм дал, даже наобратно - не се чувствам много добре, че похарчих толкова пари за кола, която няма почти никаква стойност. Нито пък подканвам и други хора да публикуват подобни списъци.
Наистина не го пиша за да си меря оная работа с някой друг, просто го пускам като една моя равносметка към края на един проект.

Колкото до оптимистите, които ще се откажат като видят таблицата - може би така е най-добре. Аз се нагледах в БМВ форума на започнати и недовършени проекти. Някой извадил 500лв, купил си кола, разглобява я, почва да усеща финансовата пропаст и я разпродава на части след 1г. Или я предава на скрап. Та такива хора по-добре да не се захващат изобщо! Тук в нашия форум може би няма такива индивиди, не знам. До колкото следя повечето проекти се движат, работи се по тях. На всеки е трудно с парите, на мен също. Затова би било добре да има някакъв ориентир какъв е порядъка на разходите за някой бъдещ ентусиаст.
Ако на някой парите, които съм похарчил му се виждат малко - прав ще е. Много компромиси направих, някои си струваха, някои не. Намирах доста залежали части на скромни цени, което беше плюс. Освен това 90% от механичната работа съм я правил сам и затова не съм плащал.
На който пък му се струва, че парите които съм похарчил са много - пояснявам, че тази сума е пръсната в рамките на 2 години, а не на куп. И освен ретромашините аз нямам други коли. Нямам ежедневка Рено Лагуна '02ра или Пасат '06г. Карам само старите железа всеки ден. С тях хора на почивка, с тях върша работа.

Стана ясно накрая на приключението, че за тия пари можех да си купя такава кола вероятно в по-добро здраве от чужбина.

От друга страна тази Е12ка я създадох каквато аз я исках , с точно тези: джанти, огледала, двигател, скорости, окачване, хидравлика и т.н. 100% съм уверен, че няма да намеря в момента обява за Е12 със същото оборудване (независимо от цената).
А и остава удовлетворението, че съм върнал към живот една колата, която си беше тръгнала към скрапа. Има много тръпка в тая работа.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Юли 13, 2015, 18:11:25
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Стана ясно накрая на приключението, че за тия пари можех да си купя такава кола вероятно в по-добро здраве от чужбина.


В допълнение искам да кажа, че бих се възхитил на човек, който може да ги спести тези пари за годините, за които си правил колата и да си внесе от чужбина подобна.
Аз лично не мога и не ги ли давам малко по малко няма шанс да спестя  :-\
Някакси във времето не се усещат толкова тежко.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 14, 2015, 07:34:17
Отговор #8

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Това е един от най-интересните спорове на ретро автомобилно тематика.
Аз откровено си признавам - не водя дневник на никоя от колите си. От страх, от срам пред близките ми и т.н Но това не означава , че стойността на един такъв дневник е малка - напротив! Според мен стойността на влаганите в ретро автомобили части , труд и др са непостижими за много от нас при покупка на готов автомобил. Дори в много случаи звучат почти невъзможно. На последната ни среща някой за пореден път ме попита какви са стойностите на добър и много добър Ситроен ДС в чужбина . Ами такива са, високи и аз не бих могъл да си позволя да дам накуп 8 000, 10 000 или още повече за перфектен автомобил 15-20 000 евро , за да го притежавам. Въпреки това , в рамките на 3-4-5 години се опитвам да направя нещо, което не мога да си позволя с покупка от раз.
Изводът за мен е, че вложените труд, средства, нерви, но и знания и опит са едно огромно капиталовложение, по-сигурно от много други, изпълнено с удоволствие и страст и най-вече удовлетворение.

Юли 14, 2015, 19:36:55
Отговор #9

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
а и никога няма да усещате готово купената кола като тази, която е градена години или месеци наред пред очите ви :)