Автор Тема: Питане за цвят (лада 2107)  (Прочетена 7113 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 30, 2015, 22:01:00
Отговор #10

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Ладата я има отдавна. И хич не я ползва, ей-така, колкото за каране. Най-малкото, не му е все тая, как ще му се получи с боята. Ако не греша. Помня, че дори имаше цяла история написана за тази 7-ца. Или се отнасяше за човека, който я продаде на сегашния собственик ? Не ми се вярва. Той май не щеше да я продава и за това я затвори в гараж. Имаше нещо, което беше предизвикало Ладата да се съхранява в гараж и да не се движи, доста години. Но, не помня какво беше точно. За това ми се видя позната. Е, оригиналната боя е нещо много хубаво за един автомобил. Все пак, щом е толкова запазена може и да се получи добре. Обърни внимание, че рамената на стъклочистачките не са черни, а лъскави. Лайстните на тавана са черни, а не като тези на 2103/2106. Значи е по-стара от тези с металната лайстна и по-нова от 1988-ма година. Предполагам са оригиналните. Така, де, това са предположения. Може и да греша. Само да не стане накрая от престараване да се развали Ладата.  ::)  Valentina blue ?! Ах, каква феерия ! Дали е тя ?  ::) Валентина блу, нещо като синяя Валентина. Ами, то май други цветове близки до този няма. Другите са или по-сини или по-не сини от неговото синьо.
« Последна редакция: Юли 30, 2015, 22:05:37 от Тодор Живков »

Юли 30, 2015, 22:13:08
Отговор #11

Неактивен ivovsande

  • Публикации: 35
Привет колега, зарадва ме, че си я спомняш....пусках тема наистина преди много години.
Колата не съм я карал от много години.. но мисля, че е време да се разлаят кучетата.
Темповете са бавни, но да стане, както си е била преди 30 години.

Юли 30, 2015, 22:15:44
Отговор #12

Неактивен ivovsande

  • Публикации: 35
Даже... искам да има ефекта на лекия портокал по боята, както е оригинално :D на вълнички

Юли 30, 2015, 22:40:19
Отговор #13

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Мхм, да. И аз се зарадвах, когато я видях. Ти, тогава се отказа да я продаваш и я запази за себе си. Ако трябва да бъда реалист, нямаше да спечелиш кой-знае колко много от тази Лада. Да беше прогнила и с износен двигател, взела-дала на поколенията и Света, тогава щеше да я разкараш. С чиста съвест. И нямаше да загубиш много. Реалността е такава, че е запазена. Не е околхозена. Автентична е като цяло. И щом си я задържал, значи не ти е излишна. Много хора биха те упрекнали, че си можел да й вземеш добри пари, преди години. До някъде са прави. Да, ама, тези пари няма да ти стигнат за да си оправиш живота. А, не се знае, може да дойдат времена, когато ще можеш да я ползваш, като оригинален експонат, дето може да запали, да потегли и да се движи, като нова Лада. Това, че седи, определено не е добре и ти го знаеш. Въпреки гаража. Ако решиш да я караш често и редовно, трябва да направиш ревизия на много неща, освен боята. Което не е проблем, защото въпреки всичко- имаш базата, основата, която е автомобил на не голям пробег + перфектно купе най-вече.  :) Двигателя винаги може да се центрова, да се регулира и ако я местиш в момента със старото масло от онези времена, недей. По-добре го смени с ново, защото износва мотора много лошо. Даже, ако все още седи със старото масло от последната смяна- сменете го, преди да запалите двигателя. Не знам, как си я оставил. Прави ли консервация поне на мотора, тогава, не прави ли ? Не помня. Най-малкото ще трябва да се почисти и регулира карбуратора, да се провери бензиновата помпа, горивни маркучи, време трябва за това. И не само. Ако вече не сте ги направили тези неща. Проблема е, че не можеш да бъдеш следен. :D И за това, общо-взето дейностите по Ладата са неизвестни, дали са осъществени или не.

Портокал може да се получи и при западен автомобил, когато боята е дебела. Проблем при Лада е това, че върху и около ръбовете, боята е много тънка. И дори след две-три полирания, ръбовете стават по-светли от другите части, защото започва да прозира основата под боята, през боята. Колкото и да ги пазиш, колкото и да внимаваш след няколко процедури започва да става така. За това трябва да се внимава. Е, няма да пастираш/полираш всяка година. Пък и твоята седи в гараж, варди се от слънцето, дъжда и снега.

Август 01, 2015, 18:45:07
Отговор #14

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
В горния контекст, може да погледнеш и тези таблици. Реално, твоят цвят ще излезе ,,Valentina blue".  :))

http://avtosreda.ru/lada/vsya-tsvetovaya-gamma-lada.php

http://www.drive2.ru/b/202706/