Автор Тема: Третото ми Москве  (Прочетена 4561 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 08, 2021, 21:07:15
Отговор #10

Неактивен andi1

  • Публикации: 106

Няма черна линия отзад, чист е. Решетката с хромираната лайстна не е от него, но много ми харесва да има поне малко хром. Даже силно се замислям дали да не сложа уплътнения на предно и задно стъкло с лайстни. Просто ми липсва хрома в тия коли. Иначе колата ме кефи яко, купето и салона са като нови, таблото не е напукано, няма ръжда по купето.
Колата със сигурност не е участвала във строително монтажни работи, перфектна е и дифа не вие от тормоз. Собственика е бил механик монтьор във Моторехника или там както се е казвало. Имал е 8ца, с която е катастрофирал и вместо да я прави, с много връзки си купува и узаконява ново купе, през 1987г. Прехвърля всичко, уж, но аз мисля че е сложил друг диф, защото колата, въпреки че е с осмаков мотор върви като луда. По баир върви колкото опела ми , а той е 90 коня и 16 клапана. Затова мисля, че дифа е друг, просто тая кола не реално върви. Все още не съм решил дали да изхвърля тоя мотор и да сложа 12так. Смених маслото на дифа, но няма промяна. Смених и маслото в скоростите, пак промяна няма.

Септември 09, 2021, 00:06:11
Отговор #11

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Смених маслото на дифа, но няма промяна....

"Една биволица почне ли да яде ризи, режи й главата!" Цитат от "От нищо-нещо". Български филм от едно време.
 Т.е. Развият ли се зъбни колела, смяна на масло не помага.

Честито за Москвича. Много добре изглежда. :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Септември 09, 2021, 10:25:35
Отговор #12

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208

Колата със сигурност не е участвала във строително монтажни работи, перфектна е и дифа не вие от тормоз.


        Не си ме разбрал, това купе очевидно е страхотно и няма как да е участвало в каквото и да било. Но дифа не се знае. Моето предположение бе, че е от старото купе - осмаковото и заедно с моста е сложен на новото купе. Което оправдава виенето. Ако пък е съвсем страничен диф, слаган допълнително, значи пак е теглил ремарке и построил някои малък жк. като Люлин 1-10 например. Черната лента я няма, но ми се вижда че табелката 1500 е отзад. А това че върви ще кажа, че няма лош осмак, има лошо подържан осмак :) За съжаление у нас лошо подържани са 99.9% от всички москвичи. Но пак за 40, 50 и 60 годишни мотори карани с вода и наливно М10, което не е сменявано а само доливано в повечето случай мисля, че са страхотни коли. Инак изправно осмаче си върви и пее, всъщност не го чуваш даже как пее, защото е много тих. Просто прекрасен мотор, не е за формула 1, но е страхотен както за каране, така и за подръжка, звука пък е неповторим. Аз бих си го оставил така.
п.с 1 - А отпред дали е с барабани ?
п.с 2 - Салона кафяв цвят ли е /едно такова вишнево кафеникаво някакво/, жълт или черен цвят ? Ако е първия цвят значи е астрален близнак на един любим мой москвич :)
« Последна редакция: Септември 09, 2021, 10:30:30 от Методи Кръстанов »

Септември 09, 2021, 10:53:40
Отговор #13

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Отпред е с барабани, да, осмакови.
Салона е чисто черен, дванайсетков, табло и кори на вратите и седалките също са дванайсеткови, вътре няма нищо осмаково.
Отзад има метална табела в дясно,да.

Септември 09, 2021, 11:28:35
Отговор #14

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Отпред е с барабани, да, осмакови.
Салона е чисто черен, дванайсетков, табло и кори на вратите и седалките също са дванайсеткови, вътре няма нищо осмаково.
Отзад има метална табела в дясно,да.

    Благодаря за отговора.  Щом е с барабани, най вероятно мостовете са от старото катастрофирало купе и диференциала си е осмаковия. Интересно, има ли серво или и спирачките са осмакови ? Купетата са идвали оборудвани поне вътрешно доколкото знам. Ще си позволя една поправка - купето и салона съответно са 2140, не дванайсеткови. Москвич 412 или т.н. "дванайсетка" е само и единствено  купе 408 или 408И с двигател 1500.  Реално в момента имаш 2138 - купе 2140 с двигател 1360. След 1976г. има само москвич 2140 и 2138. 

Септември 16, 2021, 14:33:48
Отговор #15

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Методи, пиньон и корона от 2140,  със предавателно число 9/35 ще дтане ли директно да заменя мойте или трябва преправяне. Защо в момента се продава един комплект и се чудя.

Септември 19, 2021, 22:16:52
Отговор #16

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Почти съм убеден , че няма да имаш проблеми. Според мен смени и лагерите. При правилна регулировка би трябвало да стане много тих.

Май 12, 2022, 11:56:55
Отговор #17

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
И така, доста време след това и с никакви интервенции си реших проблема със виенето. Ами стана много лесно и вече е изключително приятно да го карам. Просто сложих резонаторно гърне от рено клио 1,4 бензин преди крайното. Всичко утихна, работи супер и вече е почти като истинските автомобили. Преди това като запаля и събуждам половината квартал, вече мърка като коте. Направо не мога да повярвам каква разлика има само с едно средно гърне. Та и виенето изчезна. Явно е било завихряне в крайното гърне, което беше чисто ново, но явно калпаво направено. Та така, не разглабяйте дифа преди да сте сигурни че генерацията е перфектна.