Автор Тема: ВАРШАВА 223 1969  (Прочетена 168406 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 03, 2013, 11:24:32
Отговор #100

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
За пореден път да кажа (напиша) - много се кефя, че редовно си експлоатираш (и поддържаш) колата и същевременно тя изглежда невероятно! Имаш ли някакви планирани ремонти или козметики, или просто чакаш началото на сезона?
+++

Февруари 03, 2013, 11:51:10
Отговор #101

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Росене, знаеш, че съм привърженик на идеята, че колата е кола, за да се кара, а не да ми стои като паметник.
Затова и съм я възстановил. Продължава да ми бъде тръпка да я карам. Не обичам да я ремонтирам, ама няма начин. Тя и да стои, пак се скапва, даже повече, отколкото като се кара.
Тя в общи линии Варшавата е готова за сезона. Миналата събота я палих. Проверих течностите, подкачих бензин, закачих акумулатора, ритнах газта три пъти, ключа и бръм със завъртането на стартера - от четвърт оборот...
Имам да сменя едно коляно, в което влиза тръбата, подвеждаща масло към цилиндровата глава. Старото не уплътнява хубаво, и при обороти прокапва по малко, което не е фатално, но се цапа двигателя. Новото ми стои на бюрото.
Иначе с модификацията на мазилната система държи 3 атмосфери на празен ход на загрял двигател, което е повече от добре. То и заради това прокапа коляното.
Имам да погледна спирачката на задно ляво колело, че спира по-слабо от дясното...
И преден мост ще сменявам, но това ще е след Калояново вероятно. Ще минавам на мост с телескопични амортисьори, защото победаджийските жаби са пълна трагедия и не текат само като няма масло вътре... А и на 223 по спецификация се полагат телескопични амортисьори. На моята за зла беда са сложили каквото има в склада и е с окачване от преди 1957г, със жабите.

Днес като гледам какво е топло времето, може да я поразкарам малко.

 

Февруари 03, 2013, 13:09:16
Отговор #102

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Като я гледам тая снимка направена пред бившето ПЖИ, да не сме колеги O:-). А за колата 6+ точки, Сашето ме държи винаги в течение какво се случва :D
Andreev Motorsport TEAM

Февруари 03, 2013, 13:11:32
Отговор #103

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ха, това с предния мост е интересно! Хем има възможност за модифициране, хем пак ще оригинал... яко.
Ако имаш под ръка някои схеми на двата типа мост - пусни ги моля, а ако не, ще чакаме твоите снимки  ;)

Февруари 12, 2013, 23:20:28
Отговор #104

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Събирам Варшави във всякакъв вид, цвят и размери...

203 Комби на ИСТ в 1/43. Прилично детайлен модел, с фотоецвани чистачки и емблеми:







203 Седан пак на ИСТ в 1/43. Този и горния модел са единствените максимално детайлизирани модели на серията 203 / 223.






223 Седан - Иксо, от журналните - за Румъния. Едно, че е моя модел 223 и второ, цвета много ми харесва. Не е така детайлен като горните, но предвид значително по-ниската цена му е простено.
















Февруари 17, 2013, 23:41:32
Отговор #105

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Вчера продължих подготовката за сезона. Захванах се с коляното, от което при високи обороти покапваше масло. Отвивам тръбичката, отвивам старото коляно и... Изненада! Оказа се, че новото е с друга резба при еднакви външни размери. А друго няма. Мой добър приятел се сети, че има блок от Жук. За мой късмет на въпросния блок се беше запазило коляното, което ми трябва. Отвивай, почиствай с коресилин и слагай на Варшавата!
Ето го финалния резултат:




Днес покарах колата и с радост установих, че течът е елиминиран.
http://youtu.be/0Y7w5faJWfs

Февруари 18, 2013, 00:36:36
Отговор #106

Неактивен golf

  • Публикации: 143
  • FIAT 500 F, 1967 год.
Чудна е Варшавката  :) O:-) :D

Февруари 18, 2013, 16:40:54
Отговор #107

Неактивен slaven

  • Публикации: 39
--Колега откъде ги купи тези моделчета / колички/ на "Варшава"?

Февруари 18, 2013, 21:57:03
Отговор #108

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Днес смятам да се похваля без никакви угризения.
Купих си чисто нова задна броня за Варшавата. Всъщност не е съвсем нова, а по-скоро 50-тина годишна, но никога не монтирана и съхранена до наши дни в намаслена хартия... За пореден път съм впечатлен от перфектното качество на заводския хром. Да, през 60-те в Полша не са пестили материала и резултата е непостижим за прехромирани и реставрирани детайли.
И кефът е още по-голям, защото откакто я имам колата, винаги съм се дразнил от смачкания ляв ъгъл на задната броня. Това май е единствения по-сериозен кусур във визията на колата. Е, имах търпението и късмета ми се усмихна.
Вече знам какво ще правя в събота...
Бронята се състои от два еднакви и взаимозаменяеми ъгъла и средна част.


Моделчета на Варшава има в diecast форума, както и по магазините за модели - например Хобиленд в Пловдив и София, както и онлайн магазините. Единственото неприятно нещо в цялата история с моделчетата е цената... Особено на по-луксозните и прецизни версии с фотоецвани детайли.




Февруари 18, 2013, 22:22:13
Отговор #109

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Доста добра находка. Честито!  ;)