Автор Тема: ВАРШАВА 223 1969  (Прочетена 168404 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 23, 2013, 21:37:30
Отговор #110

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Днес след много усилия успях да сменя бронята.
Резултатът смятам, че напълно оправдава мъките по монтажа.






Само за информация, всяка от трите части на бронята се закрепва с по 4 болта за съседната плюс шпилка на буфера. Планките на бронята за от 5мм стомана. Сглобената броня с планките тежи някой и друг килограм  :D :D :D  Като добавим големите размери и монтажа става истинско забавление.
Ненормативната лексика, която съм използвал при битката с кривото желязо, ще я спестя...


Февруари 24, 2013, 14:23:04
Отговор #111

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
 Гледам красивия автомобил и се сещам как преди повече от 40 години извадих нашата Варшава на задна скорост от гаража при затворени врати. Спря в стената на къщата от другата страна на улицата. Не ме биха много, изчистиха боята от бронята, а врати направиха нови.Сладки детски спомени!

Февруари 24, 2013, 14:38:22
Отговор #112

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
 Така се отдадох на спомени, че пропуснах да те похваля-много добра работа и прекрасен резултат!

Февруари 24, 2013, 21:52:20
Отговор #113

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Днеска видях зверчето в автомивката,срещу Мототехника. :)
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Февруари 25, 2013, 20:40:29
Отговор #114

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Много е хубава колата, поздравления за пазенето и за монтажа на новите части.  :D
Благодаря и за показването и вътре, като се видяхме на пицарията.
Жалко че беше тогава тъмно и бяхме повече хора, иначе имах голям мерак и за едно малко возене.  :)

Февруари 25, 2013, 21:51:05
Отговор #115

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
много красив автомобил , много ме кефи.
 

Февруари 25, 2013, 22:12:29
Отговор #116

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
:) Благодаря много за високата оценка! Люси, имаш го возенето като се видим.
Историята в картинки продължава.
Вчера се заех с бензиномера, който от няколко месеца отчита нула въпреки пълния резервоар.

Демонтирах дървения под на багажника. Отвих бензиномера.


Повредата се оказа класическа - поплавъкът е загубил херметичност, напълнил се е с бензин и съответно е потънал на дъното на резервоара. Реших проблема по най-простия начин. Поставих чисто нов бензиномер. Полски, оригинален. Производство 1987г., значи съвсем нов - на 26 години... На снимката с червен поплавък е оригиналния бензиномер, а с черен - новия.


Варшавата има доволно архаична конструкция - все пак е по лиценз на М20 Победа, конструирана по времето на Втората световна война. Ето един типичен пример.
Резервоарът освен електрическия бензиномер има и бензиномерна пръчка. Отвиваш, забърсваш с парцал, вкарваш я в отвора без да навиваш резбата. На скалата ясно се вижда колко литра бензин има вътре. Просто и ясно. Не може да се повреди...




Поставих новия бензиномер на място. Работи точно (сверих показанията с бензиномерната пръчка) :D :D :D


Монтирах дървеното дъно. Целта му е да осигури равен под на багажника:


Оригиналната гумена постелка:


Има си специално капаче с метална пластина за достъп до бензиномерната пръчка:


За завършек на деня изкарах машината от гаража, заредих до горе с гориво, напомпах гумите на бензиностанцията, че бяха спаднали от стоенето зимата. Последва посещение на автомивка и цялостно почистване... И накрая - на кафе с Варшава.





Вярно, старият автомобил поглъща много време и пари, ама хората са казали - кеф цена няма!

« Последна редакция: Февруари 25, 2013, 22:15:07 от m_g »

Февруари 26, 2013, 21:09:12
Отговор #117

Неактивен ГАЗ_maniak

  • Публикации: 27
Варшавата става все по-красива! Само така! С този хром е великолепна, а дали смяташ да и сложиш и едни нови стопове?

Колега, във Волгата я има същата щека. От доста време се чудих за какво е това на пода в багажника. Но след твоите снимки, днес отидох и я отвих да я видя  :) Много хубаво са го измислили и е удобно да проверяваш колко е бензина, че и при мен датчика не работи, а до сега карах Волгата на мои си изчисления и туба с бензин в багажника за резерва  :D
  А и по твоята щека си личи, че я пълниш редовно до горе. При мен от 30л нагоре имаше следи от корозия, но ги зачистих.
'77 ГАЗ 24 Волга
'87 ГАЗ 3102 Волга

Февруари 26, 2013, 21:17:01
Отговор #118

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
 ;) Стопове имам сигурно три комплекта чисто нови, но аз упорито си държа оригиналните на колата. Поизбелели са за тия 44 години, ще видим. Може пък и да ги сменя.

Февруари 27, 2013, 21:25:06
Отговор #119

Неактивен gpushkarov

  • Публикации: 115
Много добро возило колега , да си я караш безпроблемно.Имам само един въпрос-Гледам че редовно си я каркаш и ми е интересно често ли ти се налага да правиш центровка защото по мои наблюдения след няколко хиляди километракарба иска побарване?Поздрави!