Автор Тема: ВАРШАВА 223 1969  (Прочетена 168390 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 23, 2017, 12:24:58
Отговор #230

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
......Кара ми се ретро кола. ....


Това е истината!
Безаварийно шофиране през цялата година, ти пожелавам!

Март 27, 2017, 11:32:20
Отговор #231

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Започнах сезона по най-добрия начин.
В петък трябваше да местя черната Волга - донор. Решихме да я теглим с един Москвич. Дръпна я 10 метра и угасна. Свърши бензина. Давай на ръка. Избутахме Москвич, избутахме и Волгата. Трябваше да се качи на едно прагче. Бутахме, бутахме. Тон и половина скрап, качени на леко спаднали Видинки. Трима мъже не можахме да я качим. Излезе ни душата. Вдигнахме се, наляхме 3 кила бензин в една соц тубичка. Сипахме ги в Москвича. Той доволен изрева. С бая зор на дърпане качихме задницата през прагчето. Заради малкото място предницата трябваше да я качим с бутане. Е, не става и не става. Потни и зли се чудихме какво да правим. Митко вика - давай да я избутаме с Москвича. Подложихме две стари гуми. 68 дефорсирани коня са си сила. С рев и миризма на изгорял бензин успяхме да натикаме Волгата където й е мястото.
Сутринта в събота с жена ми се качваме на Варшавата. Отидохме в Калояново.

Обиколихме пазара. Имаше интересни работи. Харесах си един каталог за резервни части за ГАЗ 21 от 1957г. За най-първата Волга с петолъчка вместо решетка. Не му мислих много, такава книга попада веднъж в живота дето се вика.
Един приятел ме беше поканил да ходим на едно място. Имало интересни за мене работи. Отиваме. Отвори се пещерата на Али баба. Натъпках Варшавата както се следва... Тя е прочута със своята товароносимост и този път се представи на ниво.
Вечерта бяхме при родата. Изкарахме чудесно!
Ставаме по някое време. Похапнах здраво.
Хайде пак на пистата - стигнахме чак към 11 и нещо.
Имаше какво да се види и на пистата, и около нея...
Особено много ми хареса новата Манта на Влади. Естествено, и на нас с жената ни се прииска и Манта... За сега обаче стига толкова коли.
Видях се с много хора, приказвахме, изкарахме си супер.
Варшавата получи специална награда от организаторите. Благодаря много за което!




По едно време със Стефан и двете дами решихме да се отправим към София. Карахме си кротко с 80км/ч по целия път.
С Теди сме си седнали на дивана във Варшавата, а отпред плавно се носи бяла Волга 24. Идилия. 
За двата дена минах 400км, повече отколкото за цялата 2016.Варшавата се държи безупречно.
Много съм доволен!


 

Март 27, 2017, 17:25:51
Отговор #232

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Всичко много хубаво, ама ако сте направили нещо на Москвича на Цонев, кажи му че няма да види бял ден. А на теб понеже ти е за пръв път минаваш на промоция без последствия  >:D Но Цонев........Цонев ще го отнесе >:D

Март 27, 2017, 17:48:50
Отговор #233

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Методи, спокойно! Волгата я блъскахме с вече смачканата задна броня на така известния Москвич. Въпросната броня и без нашата намеса беше доволно намачкана. Реално не се смачка повече, помогна и усилването за крика и двете стари гуми между нея и бронята на М21. 
Следващия път ще те викнем - ти имаш необходимите качества за бутане на Волги. Ние трима не можахме да я мръднем. Накрая я теглихме с въже като "Бурлаки на Волге". Не ще и не ще. Жалка картина. На равно я бутаме, обаче има ли неравност... И гумите й са меки, а и е позапекла от години на едно място.
Цонев беше така каталясал, че тръгна да блъска Волгата с предната броня, ама тя е като нова. Спрях го и накарах да обърне.
Обещавам повече да не правя подобни неща.
В тоя ред на мислите, преди години с Варшавата успях да си ударя Жигулата. Тамън я бях взел и зимата си играя, а отзад е паркирана Жигулата. Изтървах съединителя, мина един метър и прас! На Варшавата - ни драскотина. На Жигулата - смачкана предна маска, строшена решетка... Буферът на Варшавата я шибна точно между буфера на бронята и мигача... Добре, че беше тотално изгнила, та не ме хвана яд. Виж, сега да стане, не е добре.


Март 29, 2017, 21:56:47
Отговор #234

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Пещерата


Май 16, 2017, 09:53:07
Отговор #235

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Този уикенд посетихме ретропарада Благоевград - Симитли - Банско. Отново много ми хареса мероприятието. Организацията беше на ниво. Този парад е идеален за кола като Варшавата. Красива природа, караш със свалени прозорци в колона. С колегата Кольо от Петрич понатиснахме Варшавите през Предела - качихме го в пакет.
Този път получих не една, а две купи, за които много благодаря на Благоевградския ретро клуб, както и на БАК - Ретро.


В неделя сутринта с Варшавата се качихме на хижа Вихрен на 1950м. надморска височина. С 4 човека и пълен багажник (поне 100кг багаж и инструменти) нямахме никакъв проблем нагоре в планината. Станаха много хубави снимки на фона на първенеца на Пирин - връх Вихрен.
 





Май 16, 2017, 10:07:36
Отговор #236

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Момчиле,много красиви планински гледки с Варшавата.
Аз ще добавя тук и снимки от площада в Благоевград.


Май 16, 2017, 14:46:00
Отговор #237

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ехе, този блясък ще разтопи снега на Вихрен 8))

Май 27, 2017, 23:15:11
Отговор #238

Неактивен seat_16v

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
  • Seat Ibiza 1995 GTi & BMW Е36 320i 1997
Уникална!

Август 31, 2018, 22:57:21
Отговор #239

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Преди има няма 7-8 години....
You could be Dodge material.