Автор Тема: ВАРШАВА 223 1969  (Прочетена 99922 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 04, 2018, 10:15:40
Отговор #250

Неактивен m_g

• Публикации: 737
  • Warszawa 223, ВАЗ 2101, 2xŠ120L, 2xГАЗ М21, Nysa
Да - всеки си командва по едно парно. И на двата ключа има по две позиции с които си регулираш колко силно обдухва.

И като навън е такова скапано време, се сетих как навремето си се разкарвах с Варшавата независимо от това дали навън е мъгла или кал, или не.
Ето тук например ходих да разглеждам една Варшава 204 (има двигател М20 със стоящи клапани, както и боядисана решетка, за разлика от по-мощната 203, която е с висящи клапани и хромирана решетка за експортните версии). В 1968 203 и 204 ги преименуват на 223 / 224.
Снимките са на 10г.

Ето го М20 агрегата - 55к.с., вместо 70 при 203/223.

Тази 204 стоеше от 2005 до 2010-2011 някъде на Гоце Делчев. Беше на бащата на един мой състудент, който уж щеше да я реставрира и накрая какво я направи, не е ясно.

Декември 08, 2018, 22:04:10
Отговор #251

Неактивен победовод

• Публикации: 784
Не знам на вашите Ниси какво е правено по инсталацията на парните,но щатно действително няма две скорости.Ляв бутон включва парното на пътническият отсег.Десен бутон първо положение включва обдухването на стъклата,второ положение-двата вентилатора едновременно,за стъклата и в краката.
П.П. Около две години служебната ми кола беше чисто нова Ниса товоз,1986 г. производство.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 10, 2018, 09:36:24
Отговор #252

Неактивен m_g

• Публикации: 737
  • Warszawa 223, ВАЗ 2101, 2xŠ120L, 2xГАЗ М21, Nysa
В последно време отново много се ентусиазирах на вълна "Варшава".
Поддържам контакти с полски колеги и един от тях ми намери едни неща, които отдавна ми се искаха, но все не намирах смисъл да търся. В крайна сметка смело и безотговорно платих такси за преводи и транспорт грубо два пъти стойността на самите части, но все едно, имал - дал.
Според мен, именно вниманието към такива детайли говорят много за нивото на реставрация и за познанията на собственика.
Според полските колекционери, калобраните, както и външното огледало, са предлагани само като допълнителна афтърмаркет опция. Аз външно огледало не искам, колата така ми се вижда по-автентична и отговаряща на епохата.
Именно поради споменатия факт, всички Варшави в България са с най-различни калобрани, но никога полски. Най-често слагаха силистренско производство за Волга - с еленчета на тях. И моята беше с такива отначало.
В последствие ползвах калобрани от Нива - те наподобяват полските, но нямат надписи.
Е, ето ги новите ми полски калобрани:

Емблемата и надписа са си точно Варшавските. У нас в Силистра са правени калобрани за Полски ФИАТ. И те са с емблема FSO, но е вече в по-новия, стилизиран вариант.

Вторият интересен предмет е този:

Оригинално казанче за стъкломиещото устройство.

Е, изкефих се и с нетърпение очаквам да се разходя до гаража и да си ги монтирам.