Автор Тема: ВАРШАВА 223 1969  (Прочетена 168306 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 08, 2012, 21:30:00
Отговор #70

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
 :D Благодаря! Аз пък успях да покарам М535i и да си доставя невероятно удоволствие!

В последните два уикенда Варшавата се кара активно по мероприятия. Миналата събота пътешествието беше по-сериозно - София - Калояново - Пловдив - Асеновград - Пловдив - София. Около 400км. За пръв път от както я възстанових, имах неизправност - скъса се задното ухо на генератора. Съвместно с колегата "Победовод" намерихме заварчик в Калояново и повредата беше отстранена за нула време. После имах щастието да се кача на истинска ГАЗ М20 "Победа" и си прекарах чудесно!

Вчера пък се разходихме до Бусманци, където се проведе първия местен събор за ретро автомобили.





Април 28, 2012, 13:48:44
Отговор #71

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Ето го и Момчил и соц. класиките.
 :)




Април 28, 2012, 19:34:40
Отговор #72

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Да, днес се разходих до пазара за ретро возила.
Ето някои от нещата, които си намерих там:
Огледало за монтаж на касата на вратата:







Мисля, че добре пасва на стила на Варшавата. Вероятно обаче няма да го ползвам, защото в него реално нищо не се вижда поради малките му размери... :D :D :D

Преносна лампа с щепсел. Съветските автомобили преди ВАЗ са снябдявани с такива бакелитени творения. Камионите също - дълги години. Въпросната лампа е калпава и трошлива, но за сметка на което автентична.



Ето как изглежда щепсела вкаран в контакта и с поставена скоба против неволно изваждане:


Нека бъде светлина:


Интересното е, че лампата за осветяване на двигателя, разположена до контакта на преносната лампа си има собствен ключ, задействан с малко лостче на корпуса. И двете лампи са независими от положението както на контактния ключ, така и на включвателя на външното осветление.



Април 28, 2012, 21:11:05
Отговор #73

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
честито ,чакам те за по бира.
 

Май 01, 2012, 23:30:09
Отговор #74

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
Ето го и Момчил и соц. класиките.
 :)



Дали някой познава собственника на Москвича? Искам да се свържа с него относно номера на колата "1974".


Май 01, 2012, 23:46:46
Отговор #75

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Колегата се казва Димитър Станчев и във форума се пише stanchev,имаше тема в която беше обяснил как се е сдобил с номера.
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Юли 16, 2012, 21:24:34
Отговор #76

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Е, хайде да разкажа какво се случва с моята любима в последно време. Преди няколко седмици се хванах да гресирам предницата и си скъсах нервите с калпавите текалмити (руски и китайски), които имах. Купих си един съвременен, италиански, и гресирането стана лесно. С колегата варшаваджия Стоян проверихме и доляхме масло в скоростите и диференциала. В крайна сметка колата стана готова за подвизи. След ретропарада в Перник я закарах на мивка и там ми я почистиха професионално. Естествено реших да направя фотосесия в стил "Мототехника" :D
Да почнем от миенето. Винаги държа колата да се мие с гъба, а не безконтактно:

Водоструйката отмива мръсотиите.

Накрая след подсушаване обработват даже буферите на бронята:


Откарах Варшавата на любимото място за снимане. Там обстановката е подчертано шейсетарска...






Гумите с бели кантове винаги са ми били слабост...






Добрият стар знак за ГТП. На 30 години.


Този път снимах и отвътре. Задният диван.


Предният диван.


Таблото:


Под таблото не е като при модерните коли. Тук кабелите се виждат...


Лостът за ръчната спирачка с характерният спусък остава непроменен от ГАЗ М20 "Победа".


Под капака - двигател S-21:




Още малка порция хром:


 ;D


И една отгоре:





Юли 16, 2012, 21:43:07
Отговор #77

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Салона е много красив , Момчиле! :)
На бели коли отива всякъкав цвят.
Да не си намери ново динамо?
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 16, 2012, 22:00:32
Отговор #78

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Благодаря! И аз много си харесвам салона.
Динамото го заварихме в Калояново с Георги и не мисля да го сменям. Заварката я направихме на СО със стоманена тел и съм сигурен, че чугуна няма да се спука на нея. Имам резервни две ли, три ли динама, не помня колко са. Това на колата работи отлично и след Калояново не е давало никакви проблеми.

Септември 01, 2012, 23:38:57
Отговор #79

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
По автомобила в последно време има някои новости, които смятам, че са интересни.
Първата е, че собственоръчно измих двигателя и коша с препарат и останах приятно изненадан от резултата. Надявам се и на вас да ви хареса:




Втората е, че най-накрая изпълних нещо, което замислям от както имам колата, но така и не успявах да го свърша. Оригиналният салон е добре запазен и е грехота да гори от слънцето и да се цапа и износва. Нужно беше нещо да се направи. От няколко години ползвам едни покривала от червен плат, но с тях не е съвсем удобно. Днес реших проблема радикално. Закарах колата на майстор-тапицер, който ми изработи калъфи за седалките. Материалът е немски автомобилен плат, който си идва подплатен с тънък слой дунапрен и солидна основа под него. Получава се много дебела и здрава материя. Цветът е червно с черно, както на оригиналната тапицерия. В добавка тапицерът постави пластмасови кантове на всички шевове, където оригиналната тапицерия има такива. Всичко е ушито много прецизно, без да се пести труд, и с двойни шевове за по-здраво, пък и за по-красиво. Калъфите паснаха перфектно, опънаха се и поне според мен изглеждат почти толкова добре, колкото една нова тапицерия. Покрихме и тапицерията на арките на задните калници, за да бъде всичко по салона ново и красиво. Като добавим, че преди две седмици същия тапицер ми уши дръжки на предните врати от плат и изкуствена кожа по оригиналната кройка, идилията става пълна.
Много се кефя на калъфите: