Автор Тема: ВАРШАВА 223 1969  (Прочетена 168478 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 12, 2015, 10:28:19
Отговор #210

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Москвичите са на приятели, които ги колекционират. Една част ги очаква възстановяване, други сигурно ще станат донори.

Май 17, 2015, 17:44:02
Отговор #211

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Малко фотоси на Варшавата с фенки от Благоевград  :D








Май 17, 2015, 19:33:36
Отговор #212

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Мммм даааа ,к'во е парад без Варшава  ;)

Бяха забелязани няколко ,фактически ,Баш Парадасъ или на оригинал - Вьелика Парадувка Благоевградских Паркових Варшовьеских ...  ;D

Юли 19, 2015, 23:44:41
Отговор #213

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
В летния сезон основно си карам колата с кеф и почти не правя някакви интересни неща по нея, но ето, че вчера се заех с нещо, което отдавна исках да свърша.
както е известно, Варшавата фабрично е оборудвана с постояннотоков генератор (динамо) със скромните 18А.
Вчера поставих нови генератор и реле-регулатор от усиления вариант с "колосалните" 25А.
Доста време събирах необходимите части за целта детайли. Сдобих се с реставрирана стойка, както и с планката, която конзолно свързва ухото на генератора с опората, към която се закрепва левия тампон на мотора. Крепежът е с нови якостни болтове, подбрани по размер. Намерих си и чисто нови полски динамо и реле-регулатор.
Идеята на цялото занимание е да повиша заряда на акумулатора без да променям визията на автомобила или електроинсталацията. Колата си остава с + на маса, както си е била винаги.
Разбира се, елементарно е да поставя мощен алтернатор и да обърна поляритета на инсталацията, но аз по тази кола винаги съм се придържал към оригиналните полски решения, добри или лоши.

Ето ги и динамата. Вляво е новото, вдясно - старото. На новото сложих модернизираната ламаринена шайба, вместо стария тип - чугунена. И двете са си заводски за двигателя S-21.


Реле - регулаторите. Новият е с малко по-модерен шрифт на емблемата Elmot:


Новото:


Старото:


В резултат всичко пасна перфектно, работи изправно и съм много доволен:


Преди да свържем финално инсталацията, с колегата Стоян специално намагнитихме динамото, като го пуснахме в режим електромотор, както се пропоръчва и по дебелите книги.
Естествено, винаги мога да поставя обратно старото 18А динамо.

В добавка свалих белите кантове от гумите. Не пасваха плътно и реших, че няма смисъл само да ми стържат новите гуми.
В резултат се получи съвсем традиционна визия, която на мен лично ми допада - напомня ми за времето, когато купих колата.
Сега гумите отстрани приличат на старите Вида 185R15 от едно време, заради страничните канали на протектора.













Август 05, 2015, 19:02:45
Отговор #214

Неактивен Москвич 412

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Питанка: Оригиналния алтернатор(динамо) може ли да захрани обикновен CD плейър?

Питанка 2: Би ли ми обяснил каква е схемата с + на маса?

Благодаря предварително!  ;D Варшавата е уникална!

Август 05, 2015, 22:00:45
Отговор #215

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Защо не вземеш да прочетеш по въпроса ? Схемата е същата, като с ,,-" на маса. С разлика, че при ,,+" на маса има някои негативи, които при ,,-"на маса са позитиви. Отделно, че двата вида ел.схеми причиняват различни корозивни процеси, които засягат шасито с течение на десетилетията. И не само.

« Последна редакция: Август 05, 2015, 22:36:28 от Тодор Живков »

Август 05, 2015, 23:15:07
Отговор #216

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Защо не вземеш да прочетеш по въпроса ? Схемата е същата, като с ,,-" на маса. С разлика, че при ,,+" на маса има някои негативи, които при ,,-"на маса са позитиви. Отделно, че двата вида ел.схеми причиняват различни корозивни процеси, които засягат шасито с течение на десетилетията. И не само.
Не е толкова съществено , но :
При развитието на съвременната електроника като цяло е много по лесно управлението на сензори и изпълнителни
механизми с ,,минуса''.Наложило се е при всички видове МПС и по целия свят. :)

Момчиле , дай едно кръгче. :D
« Последна редакция: Август 05, 2015, 23:17:20 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 06, 2015, 08:01:35
Отговор #217

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това гумаджийницата на семинарията ли е... как можаха да оставят тасовете направо в/у асфалта откъм хромираната им страна? Неслучайно вече избягвам да ходя там...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 06, 2015, 16:14:46
Отговор #218

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Собственика е виновен. Дори е снимал. Дано това са му били старите тасове. Определено грижата за собствеността не лежи в ръцете на друг, освен в тези на собственика на автомобила. Щом не желаеш да ти се драскат тасове или пренатягат гайки, демонтираш си ги сам, сменят ти се гумите, може и да ти балансират джантите, след това си ги монтираш и стягаш сам. Неписан закон за запазване на лъскавината и резбата.

« Последна редакция: Август 06, 2015, 16:23:42 от Тодор Живков »

Август 17, 2015, 18:50:51
Отговор #219

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Не е толкова съществено , но :
При развитието на съвременната електроника като цяло е много по лесно управлението на сензори и изпълнителни
механизми с ,,минуса''.Наложило се е при всички видове МПС и по целия свят. :)

Момчиле , дай едно кръгче. :D

Съществено е и още как.Аз Кирчо съм като децата,разглобявам си играчките.Та преди години разглобих един СD плеър,за да видя какво има в него. :D Със сигурност имаше електролитни кондензатори,нали се сещаш,че при това положение няма как да работи плеъра на Варшавата с плюс на маса.
Иначе,по старото правило че невъзможни неща няма, CD може да се приколхози безпроблемно на Варшавата.По щатната за CD плеъра схема с два кабела от акумулатора и изолиране от корпус.

«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.