Автор Тема: ВАРШАВА 223 1969  (Прочетена 168310 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 24, 2015, 23:36:12
Отговор #220

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Ретро сезон 2015 върви към своя край. Днес минах Варшавата на ГТП и установих, че за една година съм и навъртял съвсем приличните 4000+км. Смятам, че ретро колите доставят удоволствие не когато прашасват в гаража, а когато са на път. Е, и тази година за пореден път не изневерих на себе си и с чиста съвест мога да кажа, че съм си направил кефа.
Лятото с приятелката си направихме страхотна разходка из Южна България. Варшавата беше верен спътник в това приключение. Огромният багажник с лекота побира всякакви куфари, а от возията няма какво повече да се желае - все пак преди 50-60 години това е било кола от премиум клас.
Разказът ще бъде с картинки. На всяко от местата спирахме за по 2 нощувки.
Тук сме в Старосел. От години редовно ходя там, в последно време се пренасели със западни туристи, но си е все така хубаво.


Резервната видинка в действие - шип от акация се заби в предната дясна гума. Както и да е, залепихме я.


От древния град Перперикон. Народът се изби да зяпа не древните руини, а моята кола долу на паркинга.


На едно полутайно място над Кърджали, където обичайно не ходят туристи.


Яз. Кърджали.


Ядене, пиене, басейн, коктейлчета. Само хубави хотели без компромис. И наистина невероятната българска природа.


Тука сме от Смолян посока Широка лъка. Варшавата върви из баирите без никакви трудности с големия си бавноходен двигател.


По поляните над Ягодина.


Буйновското ждрело (пътят за с. Ягодина)


Триградското ждрело:


Пътешествието продължи през Пловдив. 9 дена и около 850км. изминати без никакви забележки или проблеми по автомобила, само каране (спуканата гума не я броим, там и с нова кола да бях, пак щях да спукам).

След един месец по покана на приятели - трейнспотъри се включих във фотосесия с една друга полска машина - теснолинейния парен локомотив по линията Септември - Велинград.


И отново я карах из нивите...




Тука се забавляваме с локотивната бригада във Велинград.


Само Made in Poland, както пише на разни места по Варшавата.






И през 2015г. Варшавата ми донесе няколко награди от различни ретро паради. Тук кметът на Банкя г-н Марков ми връчва купа по време на перфектно организирания парад Банкя - Пирот.


Новият център на Банкя е супер. Хапваме мръвки и се гласим за Сърбия.


На границата с колегите от БАК-Ретро. Имах малко приключение - скъсах ремъка на вентилатора по пътя, докато догонвах колоната. Вали дъжд, тирове минават, веселбата е пълна. Добре, че ръцете ми растат от правилното място и за 15 минути Варшавата отново летеше със 100. Настигнах отбора преди нашата граница.


В Пирот беше перфектно, макар че не спря да вали. Тука сме на сутринта. Въпреки, че на банкета се постарах, сутринта нямаше никакви контузии...


Стара Загора - финалният парад за сезона. И тук си изкарахме чудесно.


И най-накрая, след края на парадите, реших да видя какви ги върши стартера, че едвам въртеше с нов акумулатор. Слагал съм го 2-ра употреба от един пикап, който разглобих през 2009та. Рядко може да се види по-измъчена кола от тоя пикап. Бил е на фирма за каменоделски услуги.


Почнал е да се троши...


Бръкнах в шкафа и му намерих чисто нов заместник.

Сега пали от четвърт.




« Последна редакция: Октомври 24, 2015, 23:50:08 от m_g »

Октомври 25, 2015, 00:52:39
Отговор #221

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Ретро сезон 2015 върви към своя край.
Разказът ще бъде с картинки.


Браво, супер.

И аз се накефих за край на сезона с тия снимки.   8))

Октомври 26, 2015, 19:02:44
Отговор #222

Неактивен fit_ness

  • Публикации: 103
  • zaz - 966 / 1971г.
    • ретро и фото любител
Браво,браво! Кефиш :)
ЗАЗ-966   1971г.

Октомври 29, 2015, 10:45:48
Отговор #223

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
БРАВО, БРАВО, особено ми харесва идеята с локомотива, който се оказва полски, много яко. А как се оправи със скъсания ремък на път за Сърбия? Нов ли извади, който стой в багажника или ...?

Октомври 29, 2015, 11:38:40
Отговор #224

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
....Смятам, че ретро колите доставят удоволствие не когато прашасват в гаража, а когато са на път. Е, и тази година за пореден път не изневерих на себе си и с чиста съвест мога да кажа, че съм си направил кефа.

Напълно подкрепям това мнение!
Момчиле, много хубави снимки на прекрасни места и техника  :D

Октомври 30, 2015, 13:30:15
Отговор #225

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
БРАВО, БРАВО, особено ми харесва идеята с локомотива, който се оказва полски, много яко. А как се оправи със скъсания ремък на път за Сърбия? Нов ли извади, който стой в багажника или ...?

Най-лесно става с нов, на мен ми е интересно когато няма нов в багажника, какво правим? ::) Скоро време някой ползвал ли е чорапогащника на приятелката си за тази цел , все още не ми се налагало на мен, но ми е интересна каква ще е гледката отстрани... Миналата година, странно защо ми загряваше бензиновата помпа на Флоридата и спираше притока на бензин, поливаш с вода помпата и колата пали веднага O0 , естествено смених я с друга и се оправи този проблем   8)) Като цяло интересни са ми идеите за справяне в такива ситуации без нужните резервни части и инструменти. Доста , често сменям различните ретро коли и тръгвам без нужните инструменти и резервни части ,  даже на ретро рали - Родопи нямах , кои знае какви инструменти, но там пък разчитах на моя верен приятел Алберто  O0 O0 O0

Октомври 30, 2015, 16:06:37
Отговор #226

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
За да не закъса човек на пътя е най-важно да се тръгва само с изправен автомобил. Старая се това винаги да е така при мен. По отношение носенето на инструмент и части съм си свикнал. В резултат дългогодишния ми опит със старите коли (карал съм Жигули като ежедневна кола бая време), винаги нося нещата, които са елементарни за смяна и заради които може автомобилът да не може да се движи. Вентилаторен ремък, бобина, дистрибуторна капачка с палец, чукче, крушки, кутийки с болтчета и гайки, тел, платно или направо цяла бензинова помпа, стопяеми предпазители... Винаги имам крик и ключ за гуми, както и елементарен набор инструменти. Пруи Жигулата държа само оригиналните инструменти - те стигат в 99,9% от случаите. Варшавата си има бая голяма кутия с ключове и за нея.
В конкретния случай просто взех нов ремък от багажника и го поставих.
Това с дамския чорапогащник е класика, но аз лично предпочитам да си нося ремък. Най-малкото един ремък струва по-малко от един чорапогащник. Имаше една съветска книжка - "Съвети наопитния автомобилист", която е адски забавна за четене, и в която е описано как може да се отремонтира кола с подръчни материали.

Май 25, 2016, 21:39:34
Отговор #227

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Тази тема не била активна от 180 дни. Горе-долу и Варшавата толкова изкара в гаража без движение. На два пъти я припалвах. По-миналата седмица обаче имаше раздвижване.
Приятел ме помоли да го возя на сватбата му в Своге.
Варшавата запали от раз и изпълзя на слънце. Измих я и се отправих към кварталната бензиностанция. Гумите бяха спаднали с по половин атмосфера - напомпах ги. Заредих до горе. Повозих се - всичко работи изрядно.
На 15-ти рано рано отидох с нея в Своге. Сватбата мина супер.
Ето я и Варшавата с украса:






Голям кеф е за каране. За пореден път се изненадах как добре се наема по баирите и как меко вози.

Август 14, 2016, 21:51:38
Отговор #228

Неактивен kaci

  • Публикации: 956


Март 23, 2017, 10:02:13
Отговор #229

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
През изминалата 2016г. карах Варшавата съвсем малко. Минах едва 250км. Реално веднъж ходих до Своге и веднъж до Владая.
Октомври дори забравих да й направя гражданска отговорност и ГТП. Усетих се чак края на ноември.
Бях се концентрирал върху Волгата, а карах по мероприятия основно Жигулито.
Бях решил за 2017г да карам Волга. Ремонтът на купето се забави и ще почне след окончателното затопляне на времето. Кара ми се ретро кола. Слава богу, имам две в отлично състояние (имам още две вървящи за правене и още 3 мъртъвци).
В крайна сметка избрах да карам по-активно Варшавата.
Речено - сторено. Върнах си й гумите и джантите (два месеца бяха обути на Нисата). Запали от раз. Изкарах я от гаража. Скъса ми се жилото на смукача.   
Запознах я с новата ми полска играчка - Ниса 522.

Нисата реално е Варшава с друга каросерия. Двигател, трансмисия и ходова част са същите (е, главното предаване е 5,125 вместо 4,55 и е на 16 цолови гуми вместо 15 при Варшава).
Оня ден я карах цял ден из града. Работи отлично. Купих й годишна винетка. Що пък не.
Вечерта смених маслото и филтъра и я гресирах. Варшавата и отдолу е като нова (то тя е реално нова след като смених задния и предния мост и кардана).
Жилото на смукача го оправихме. Взех УАЗково, отрязах самото жило и го запоихме на варшавовия водач с ръкохватка. Намазахме го с графитна леснопроникваща смазка. Сега се движи идеално.
Снощи я закарах за основно почистване.

В събота на Калояново откриваме сезона.