Автор Тема: Има ли все още Полонези в България  (Прочетена 26242 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 12, 2015, 11:03:29
Прочетена 26242 пъти

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Здравейте колеги,

Мисля, че такава тема няма във форума.
Бях в ретро музея във Варна и видях едни колички Полонез. Спомних си че и аз имах такива колички като малък. И в същото време се сетих че отдавна не съм виждал такива коли в България.
Визирам по-конкретно модела с кръглите фарове.
Последно май-видях един същия син цвят като играчките на Плиска. Това сигурно е било преди 10 години. Още тогава не беше в много добро състояние и сигурно отдавна е изхвърлен.
Та ако някой от вас има информация или снимнки на такива коли в БГ моля да ги поства тук.

Август 12, 2015, 11:25:35
Отговор #1

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Колега от ретро клуба има даже два измежду другите коли из двора. Не са в движение.- производство началото на 80-те. Гледах ги преди две седмици, но ня ги снимах.
Аз като дете съм имал 3 Полонеза от тия пластмасовите, със светеща лампа на тавана - милиционерски и линейка.
Имах пак пластмасови и 125п и 126п.

Август 12, 2015, 11:28:59
Отговор #2

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Много интересна тима си повдигнал.Този въпрос се поражда често и у мен,и от време на време проверявам сайтовете за продажби на коли дали не е излязла някоя оферта.Съвременник съм на времето,когато моделът се появи на бял свят и лично за мен беше едва ли не дизайнерска революция като го видех по Черноморието да вози почиващите поляци.Доколко се е внасял в България нямам представа,но скоро след промените в Добрич се появи чисто нов Полонез,но пикап с надстройка над товарното отделение.Преди 10-тина дни го застигнах по пътя и го изпреварих.Вече е в състояние на полуразпад,поне в областта на задните калници.

Август 12, 2015, 12:15:33
Отговор #3

Неактивен ГеоргиПр.

  • Публикации: 32
Веднъж съм се возил в един почти нов полонез , някъде през 1987 г. Тогава ми направи голямо впечатление. От тогава досега май само веднъж видях жив полонез , някъде през 90те.

Август 12, 2015, 12:56:49
Отговор #4

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Изчезнаха отдавна, но и вносът им навремето изглежда не е бил голям, в нашият град когато бяха нови имаше само 2 или 3 броя.Така или иначе в България тази кола никога не е била масова. То реално значително по разпространеният полски фиат на практика изчезна, та какво остава за полонеза, който иначе си беше интересна за времето кола.

Август 12, 2015, 15:59:35
Отговор #5

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
На мен винаги ми е правила впечатление тази кола. Преди 5 години бях видял в София в кв. Овча Купел от последните модели (1997 - 2002) със разтеглените правоъгълни фарове отпред. Беше винено червен и в почти перфектно поне външно състояние. Пак във същия квартал преди година видях със същата муцуна пикап, бял, който имаше надписи Daewoo Polonez. След проучване установих че са имали съвместни разработки.

Жалко за поредните автомобили, които са на изчезване, а според мен не са толкова лоши. Честно да ви кажа се изненадах че дори и Фиат 125 е на изчезване.
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Август 13, 2015, 18:02:51
Отговор #6

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Да си припомним как изглежда Полонеза. Бях го пуснал в темата за ретро колите. Македонско девойче  :) ;)

Август 13, 2015, 18:18:47
Отговор #7

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Не знам защо, но винаги ще асоциирам тази кола като служебна такава, обслужваща директори на средно големи заводи, естествено - във бледо жълт цвят.....
Някъде бях снимал една, но нито помня къде е било това, нито къде е снимката, но ще я изровя из външните хардове  :)

Август 13, 2015, 19:42:42
Отговор #8

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Какъв ретро музей бе колега? Хората още си ги карат по улиците.В нашата махала се движи един Полонез и хората го използват за товарен.Имат бизнес с алуминиева дограма и са го приспособили за превоз на елементи.Той е пикап заводски.Това не е кола която скоро , ще стане ретро.

Август 13, 2015, 22:26:56
Отговор #9

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Извинявай колега, но аз не съм виждал тези коли от сума ти време с бг номера, за жалост! Иначе да, бяха служебни коли на директори на средни предприятия по соц.времето.
« Последна редакция: Август 13, 2015, 22:41:32 от ilian »