Автомобили > На изток от Желязната завеса

Има ли все още Полонези в България

(1/9) > >>

peter 1978:
Здравейте колеги,

Мисля, че такава тема няма във форума.
Бях в ретро музея във Варна и видях едни колички Полонез. Спомних си че и аз имах такива колички като малък. И в същото време се сетих че отдавна не съм виждал такива коли в България.
Визирам по-конкретно модела с кръглите фарове.
Последно май-видях един същия син цвят като играчките на Плиска. Това сигурно е било преди 10 години. Още тогава не беше в много добро състояние и сигурно отдавна е изхвърлен.
Та ако някой от вас има информация или снимнки на такива коли в БГ моля да ги поства тук.

m_g:
Колега от ретро клуба има даже два измежду другите коли из двора. Не са в движение.- производство началото на 80-те. Гледах ги преди две седмици, но ня ги снимах.
Аз като дете съм имал 3 Полонеза от тия пластмасовите, със светеща лампа на тавана - милиционерски и линейка.
Имах пак пластмасови и 125п и 126п.

MZ ES:
Много интересна тима си повдигнал.Този въпрос се поражда често и у мен,и от време на време проверявам сайтовете за продажби на коли дали не е излязла някоя оферта.Съвременник съм на времето,когато моделът се появи на бял свят и лично за мен беше едва ли не дизайнерска революция като го видех по Черноморието да вози почиващите поляци.Доколко се е внасял в България нямам представа,но скоро след промените в Добрич се появи чисто нов Полонез,но пикап с надстройка над товарното отделение.Преди 10-тина дни го застигнах по пътя и го изпреварих.Вече е в състояние на полуразпад,поне в областта на задните калници.

ГеоргиПр.:
Веднъж съм се возил в един почти нов полонез , някъде през 1987 г. Тогава ми направи голямо впечатление. От тогава досега май само веднъж видях жив полонез , някъде през 90те.

michev:
Изчезнаха отдавна, но и вносът им навремето изглежда не е бил голям, в нашият град когато бяха нови имаше само 2 или 3 броя.Така или иначе в България тази кола никога не е била масова. То реално значително по разпространеният полски фиат на практика изчезна, та какво остава за полонеза, който иначе си беше интересна за времето кола.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия