Автор Тема: Има ли все още Полонези в България  (Прочетена 26253 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 13, 2015, 23:36:46
Отговор #10

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Не е внасян ( или по скоро надали?)  от Мототехника серийно , все пак основния полски ресор в соца бе Фиат 125 , той е разработен като
модерен фастбек на него база.

Има обаче сравнително голям експорт за Гърция и екс Югославия през всичките 80 години. Заедно със сервизно
оборудване и резервни части.

Грък ми завеща нова напълно оборудвана глава за Полонез 1500 и Фиат 125 Специал за долноваловия мотор - сгъстена
, с по големи клапани , портове и пружини . С нея се постига мощност от 82 к.с. Прихвана се на колега с Фиат 125. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 13, 2015, 23:57:18
Отговор #11

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Какъв ретро музей бе колега? Хората още си ги карат по улиците.В нашата махала се движи един Полонез и хората го използват за товарен.Имат бизнес с алуминиева дограма и са го приспособили за превоз на елементи.Той е пикап заводски.Това не е кола която скоро , ще стане ретро.

В темата става въпрос за полонезите отпреди демокрацията, за тези пикапи от времето, когато Деу купи ФСО, и освен пикапите имаше и други недоразумения като Деу Люблин не говорим. Така че нека не объркваме нещата.

Август 14, 2015, 11:26:27
Отговор #12

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Със сигурност има, макар и да са на изчезване! Аз съм мяркал из Варна в последните 2-3 години. Освен това такива коли обикновено се притежават от хора, които по една или друга причина не пишат по форуми и не търсят показност. А специално това лято по улиците на Варна се нагледах на маса добре поддържани янгтаймери от началото/средата на 80те. Някой от тях очевидно ежедневки или поне коли, които се карат редовно. Една от причините да има доста таква коли на пътя е много проста - на немалко хора просто не им се дават куп пари за китайска електроника на колела (независимо дали ги имат или не). ПС. Ангел Васков от Габрово (от когото купих 1чката) има такъв Полонез, но направен на джип/всъдеход!? Според мен е направен много добре, но отнесено поне към март 2014та имаше някакви ядове с регистрацията.

Август 14, 2015, 13:41:23
Отговор #13

Неактивен plaki5

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Малко уточнение! Този "джип/всъдеход" е на базата на УАЗ с купе от Полонез, но отделно има и Полонез за реставриране.

Август 14, 2015, 15:08:25
Отговор #14

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Какъв ретро музей бе колега? Хората още си ги карат по улиците.В нашата махала се движи един Полонез и хората го използват за товарен.Имат бизнес с алуминиева дограма и са го приспособили за превоз на елементи.Той е пикап заводски.Това не е кола която скоро , ще стане ретро.

Колега говоря за Ретро музея във Варна, който е в един от МОЛ-овете. В него имаше такива играчки на лек автомобил Полонез, които са си 30 годишни. Толкова годишни са горе долу и първите Полонези с кръглите фарове, което значи че са си поне янгтаймери и заслужават своето място в този форум.
Не виждам защо намесваш изобщо по-новите пикапи и другите производни на Полонез от 90-те.

Август 14, 2015, 23:20:02
Отговор #15

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
като се пипне леко, седи добре  O0


Август 16, 2015, 19:53:32
Отговор #16

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Колега говоря за Ретро музея във Варна, който е в един от МОЛ-овете. В него имаше такива играчки на лек автомобил Полонез, които са си 30 годишни. Толкова годишни са горе долу и първите Полонези с кръглите фарове, което значи че са си поне янгтаймери и заслужават своето място в този форум.
Не виждам защо намесваш изобщо по-новите пикапи и другите производни на Полонез от 90-те.
Просто си мисля,че не е достатъчно стар за да му се отдава чак такова уважение а и не виждам да е оставил някаква светла диря в автомобилостроенето.,Мое мнение разбира се, но има толкова стойностни автомобили които заслужават човек да им се наслади ,че този Полонез направо ме убива!Този автомобиле е оставил у мен неприятен спомен!Изключително неудачен и неправино конструиран автомобил както повечето соц возила.Навремето не можеше да измине и 1000км без да се развали  а и след ремонта гаранцията беше до портала както се вика.Маломощен , шумен, грозен, нефункционален и най вече силно некачествен "АВТОМОБИЛ"

Август 16, 2015, 22:31:06
Отговор #17

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
В Дупница в близост до автогарата имаше един в много добро състояние. Не знам дали все още е там. Ще опитам да намеря негови снимки. Иначе няколкото Благоевградски екземпляра изчезнаха преди години...
« Последна редакция: Август 16, 2015, 22:39:12 от boykoff »

Август 16, 2015, 22:33:16
Отговор #18

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
За съжаление няма Полонези, които могат да се появят на някой ретро парад. Само за протокола, в мобилето имаше преди 4-5 години един доста добър полонез. Двоумях се дали да го взема него или един червен фиат 125 . В крайна сметка, като в поговорката от два стола... :)

Август 16, 2015, 22:37:12
Отговор #19

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Лично на мен ми харесват. Малко си приличат по съдба с Делориън ;)