Автор Тема: SOLEX C-40 ADDHE  (Прочетена 16493 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 17, 2010, 00:44:16
Прочетена 16493 пъти

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Здравейте ,представям ви този доста интересен тип хоризонтални карбуратори
по които доста време работя и съм много приятно изненадан от прецизността и компактността на
модела ,поставя се на автомобили с кубатура от 1300 до 2000 с разлики в дифузиора и различните
горивни ,въздушни и други поддържащи системи
характерното за модела е много плавно преминаване от ниски към високи обороти ,перфектен старт на
двигателя топъл и студен и много широка база за настройки при промяна на портовете /входяши и изходящи /
отвори .
Проблеми единствено след дълга експлотация дават платната на ускорителните помпи ,които почват да прокапват
рядко има и проблеми с някой от уплътнителните О-пръстени по впръсквателите на ускорителните помпи .











а това е комплекта за ремонт на карбураторите









на следващата снимка са показани карбуратори за 2000 кубически сантиметра
с дифузиор 32 мм и електромагнитен клапан за плавно връшане на оборотите при студен
старт на двигателя




на тази снимка е показан винта за реглаж на наклона на  дроселовите клапи  който от своя страна е тясно свързан с
винта за синхронизация на двата карбуратора помежду им ,или начина по който се регулират дроселовите клапи на двата карбуратора да работят в синхрон една с друга ,което е важно за да не изостава единият карбуратор от другия
и по този начин единият не притваря от което следва силно тресене и много бавно сваляне на оборотите









на последната снимка са показани винтовете за фин реглаж на сместа на всеки цилиндър
поотделно което се извършва на вакумен стенд или с специална свещ през която се следи изгарянето
във всеки цилиндър на двигателя отделно

следва....... flag  flag  flag
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Centrum Transaxle

Август 17, 2010, 09:02:35
Отговор #1

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Еххх кога ли ще стигна и аз до карбураторите за да ти докарам 45тиците за ревизия  :(
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Август 21, 2010, 00:12:59
Отговор #2

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Здравейте,някой полезни снимки които могат да ви бъдат от полза за това как се запушват
пробити отвори за газ в една част от дифузиора
















 flag  flag  flag
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Centrum Transaxle

Май 11, 2011, 00:27:14
Отговор #3

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872








този О-пръстен е много важен за доброто смесообразуване



този реглажен винт е за наклона на дроселовите клапи



на тази снимка с конус на дифузиора 30 мм



при Солекса за разлика от Делорто и Вебер емулсионната тръбичка е изработена заедно с въздушният жиглъор

а горивният джет жиглъор се монтира отделно






Centrum Transaxle

Юни 08, 2011, 17:05:26
Отговор #4

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Краси я раздухай клюката кой е по-добър карбуратар от трите.Че ми се мота една идиотска идейка в главата.Имам на предвид Солекс Вебер и Делорто.До колкото знам и трите марки имат от тоя вид хоризонтални карбове.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Юни 08, 2011, 22:52:28
Отговор #5

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Митко ,Делортото е копие на Вебера имат разлика само в пусковото у-во.
Солекса пак е на същият принцип но с някой по големи разлики  ...по фин е като изработка и малко по сложен за реглаж
но регулираш ли го правилно и да е отремонтиран добре е по икономичен от събратята си и винаги има перфектен старт при
топъл и студен двигател .
Много сложен е за доразвитие при вдигане на мощността на мотора ,поради трудните за намиране джет китове и емулсионни тръбички ....трудно се намират и по големи дифузиори от 32 мм
елементарен е за подръжка ...рядко се случва да протекат мембрани на ускорителните помпи .
Делорто и Вебер също са много добри карбуратори ,всичко зависи от правилното им укомплектоване към даден двигател .
По лесни са за подръжка и се намират много части за тях .
В световен мащаб Вебер се е наложил като първоизточник и съобразно великите марки спортни автомобили които са го ползвали мого да кажа че е най скъп и търсен .
Лични предпочитания нямам ....просто винаги ме привличат сложните механизми ;) :D :D
 
Centrum Transaxle

Юни 10, 2011, 09:43:00
Отговор #6

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Благодаря за отговора.Мисля, че "котлончето Ми почва да загрява".Като мина през София ще трябва да поговорим по на дълго и широко ако нямаш нищо против.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Юни 10, 2011, 19:12:42
Отговор #7

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Изборът на марка в крайна сметка е въпрос на религия :) Но от дискусиите по световните форуми съм останал с впечатлението, че повечето предпочитат Делорто по ред субективни причини, включително звука, които пък почитателите на Вебер също изтъкват като предимства на тяхната марка. Левски-ЦСКА... По консервативните държат на Вебер, а тези с изисквания за прецизност на Делорто, не че веберджиите не твърдят, че техните се настройват по-добре. Други пък твърдят, че откакто са минали от Вебер на Делорто, са се родили... Тва е малко като тия, дето са препили веднъж със сливова и вече я ненавиждат, но пък виж, гроздовата не създава проблеми ;D

Но пък настройката влиза в графа "изкуства", дори в "шаманство", защото отворените на далаверата биват наричани "карбураторни гурyта", но нали има уговорка, че това е религия >:D
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Юни 13, 2011, 09:48:52
Отговор #8

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз пък държа на оригиналността на колите, които реставрирам и от това зависи избора ми на карбове. Затова на шкодата ще слагам Вебери, които се нуждаят от тотално почистване и рециклиране, въпреки че имам и перфектни Делорто вече преминали през тази операция. Има и друг момент - ако се използват различни от заводските варианти на карбове и китове за тях може малко да се подобри мощността, но само ако си много навътре в нещата и всичко е сметнато точно. Давам пример - момчето от екипа на Румен Дунев, което спечели ретро рейсинга на Калояново със същото Пежо като моето преди имаше големи проблеми именно поради сменени жигльори и нещата му се пооправиха чак след като си набави оригиналния за модела кит.
Иначе да се правят карбураторни тунинг и състезателни автомобили според мен вече е отживелица, която практикуват само някои вманиачени фенове като Гошо карбуратора и Мичкина - с дросели и електроника се постига много по-лесен и прецизен реглаж, но разбира се и за там си трябват познания.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 13, 2011, 22:53:14
Отговор #9

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Старите модели на АЛФА РОМЕО са обурудвани заводски със хоризонтални карбуратори и вървят доста по добре
от същите двигатели обурудвани със инжекциони МОТРОНИЦИ ,ЖЕТРОНИЦИ и МЕХ. ИНЖЕКЦИИ на SPICA  ...факт ...поради който
АЛФА РОМЕО запазват до средата на 90 те години карбураторите и тези модели ще си останат КЛАСИЧЕСКИ  FOREVER O:-)

За разни тунинг проекти с най нови технологии съм чувал много и чувам всеки ден .....но за жалост тези приказки и МЕЧТИ ...без
пари са само  сънища ...... MADE IN BULGARIA  и за това да е жив и здрав Гошо Карбуратора  .....той поне живеее в реалният свят
поздрав  ;D
Centrum Transaxle