Автор Тема: SOLEX C-40 ADDHE  (Прочетена 16490 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 13, 2011, 23:10:55
Отговор #10

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
За реглажите бях чел в един форум че ставали перфектно само когато се подредели една след друга всички девет планети на слънчевата система..... BULLSHIT   ... напълно се изнервям като чета простотии писани от некомпететни люде .
Един двигател на 30 години обурудван с хоризонтални карбове и горе долу регулиран има такова добро изгаряне за което
част от така прехвалените инжекционни автомобили могът само до си мечтаят .
Да не говорим че лично съм наказвал с моите СТАРИ АЛФИ даста нови автомобили които са с по 300-400 кг по леки от моите автомобили и доста сериозни конски сили .....иначе никой не отрича съвременните технологии и те са ФАКТ ....но не за нас .
Както казва един мой приятел ...ние сме най бедни в клуба на богатите  :'( :'( :'(
Centrum Transaxle

Юни 14, 2011, 00:05:27
Отговор #11

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Един клип от работата на карбуратори SOLEX C40 ADDHE...е вярно не са се подредили планетите от слънчевата система
дори тези карбуратори са пробити за газ и дори тръбичките не са запушени ....реглаж никой не може да каже кога е правен
преди да ги подменя ...но сами преценете ...автомобила има страхотно ускорение  O:-) O:-)
http://www.vbox7.com/play:f478c6d3
Centrum Transaxle

Юни 14, 2011, 16:29:12
Отговор #12

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да, наистина рязът с тия карбове на бензин е много гъделичкащ - не случайно си взех Пежо 205 рали 1.3 с фабрични вебери вместо 205 ГТИ 1.9, което е с 20 коня поне по-силно от моето, да не говорим за въртящия момент... но истината е, че караме музейни експонати, нали затова сме и в тоя форум ;) Е, наказваме отвреме-навреме някоя по-модерна "цивилна" кола, но на един добре пипнат дроселиран мотор с мегаскуирт едва ли може да му се опрем сериозно.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 17, 2011, 00:05:43
Отговор #13

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Здравейте,само до поясня за един колега който се е объркал малко
през иглите за впръскване на ускорителните помпи постъпва гориво само когато се задействат ускорителните помпи
не постоянно ...през другото време когато са отворени клапите горивото се смесообразува в отвор в конуса вентурито
за ниските обороти когато е затворена клапата си има специален канал който отвежда определено количество гориво
осигуряващо празният ход след дроселовите клапи
това е една принципна схема на действие на ВЕБЕР но тук нещата си приличат

Centrum Transaxle

Юли 21, 2011, 18:06:09
Отговор #14

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Цитат
Старите модели на АЛФА РОМЕО са обурудвани заводски със хоризонтални карбуратори и вървят доста по добре
от същите двигатели обурудвани със инжекциони МОТРОНИЦИ ,ЖЕТРОНИЦИ и МЕХ. ИНЖЕКЦИИ на SPICA  ...факт...

Краси, има и друго. Инжекционните нямат риспонс. Такава флегматична реакция е абсолютен срам за всеки уважаващ себе си мислител, правещ вървящи мотори с дух и темперамент. Чукнеш педала - няма никой, никаква реакция. Натиснеш педала - първо мисли, мисли после тръгне. Чукнеш силно педала -мисли ЕДНА секунда и тогава се сеща да дръпне. Няма никаква връзка между двигател и дясен крак. Няма я онази характерна, веднагическа  отчетливост между крак и мотор, каквато е характерна за карбураторен агрегат.  Не може да се командва директно, има усещане, че нещо работи, както то е решило и когато то е решило.  Точно това, дразни невероятно.  >:( >:(( . А, като се сетя, че има хора които се КЕФЯТ на ужасии от рода на Мотроник и Жетроник,  а си карат с тях.  :-X

Като заговори за Вебер, те имат ли автономна система за ПХ ? Тяхните съвременници от двукамерния род, нямат такива работи, ама тях да не ги намесваме сега.  В този ред на мисли, какво се получава при хоризонталния, когато износи леглата на осите с дроселите ? И има ли вероятност, точно това да доведе до невъзможност за регулиране на количество/качество ?

Юли 25, 2011, 11:44:30
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не знам на какво викаш автономна система, но си имат едни врътки за регулиране на празния ход. Колкото до риспонса, не съм чувал примерно някой собственик на Пежо 205 ГТИ да се оплаква от мудна реакция на педала, Сценика на жена ми, който е комън рейл 102 коня също не съм забелязал да се тутка много, след като сменихме дебитомера, че стария беше си заминал. Аз все пак поне при по-старите модели си оставам фен на карбовете, където рязът при яко настъпване моментално те  залепя за седалката, докато инжекцията дава по-плавно ускорение, но пък при отпускане карбуратора забива нос, ако не изключиш съединителя... абе ако карбовете бяха най-добри сигурно и досега рали автомобилите щяха да се карат само с тях ::)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 02, 2011, 13:01:15
Отговор #16

Неактивен imm0rtal31

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравейте, може ли да ми кажете  каде в BG може да си намеря хоризонтални карбуратори за 1.8 мотор

Ноември 02, 2011, 13:24:34
Отговор #17

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
За какъв мотор ти трябват карбуратори и каква марка/модел карбуратори?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 27, 2011, 23:07:36
Отговор #18

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872




 ;) :D
Centrum Transaxle

Февруари 21, 2018, 05:09:40
Отговор #19

Неактивен мечката

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
момчета кажете сега  имам една лада самара   и видях руснаците че са направили 2 такива самари със солекси хоризонтални .  та ми се искаше и аз да си направя и моята така.  обаче нищо не ми е ясно, кое кво къде е  въздушни филтри слагат ли се не се ли / логично е да има де / как се синхронизират тия двете животни ,, кой в бг има уреди измервателни да ми ги настрои уеднакви  и т н ,,, от къде мога да си намеря такива животни на какви пари г/д и т н ,, имаше един колега от тука от дискусията  каза че има два вебера рециклирани прочистени  и т н  ,,,, като цяло може ли някой да ме светне по въпроса
ето клип от едната самара