Автор Тема: Skoda Rapid 136 5 speed  (Прочетена 24155 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 17, 2015, 22:27:43
Прочетена 24155 пъти

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Колеги,попаднах онзи ден на един такъв модел с десен волан и очаквам да ми кажете  + и - на този автомобил и дали си заслужава
 O0



« Последна редакция: Август 18, 2015, 10:27:10 от dido1903 »
FORD - Found On Road Dead

Август 17, 2015, 23:07:44
Отговор #1

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Внос от Острова , с мотора тип 781 с алуминиевата глава е , 62 к.с  С този тип мотор завършва серийнотото производство
на задномоторни Шkoдаци .Серия от 1355 броя .
Иначе си е екзотично двуврато фастбек купе с доста комфортна возия . 80 на сто от резервните части са взаимозамемяеми
с Шкода 105/120. Различно е задното окачване , предните дискови спирачки с 4 бутални Вартбург/Баркас апарати.
Мотора е много здрав , не е като на 105/120 и носи повече на загряване , въпреки това не бива да се прекалява.
 
Ако ти го дават на прилична/символична цена си струва .Ама има бая работа по тенекиите  . Десния волан да не те бърка толкова , джантите
му са много ценни , марката им е Enkey

Пускай тема съответно и всички ретро шкодаджии ще ти кажем кво да правиш , то Филибето си е крепостта на задномоторки
в БГ. :)

« Последна редакция: Август 17, 2015, 23:11:23 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 18, 2015, 09:17:45
Отговор #2

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Издивях - написах сума неща, но ми звънна телефона, трябваше да изляза за малко, забравих да копирам написаното до момента и после - дръжки...

Сега ще пробвам отново, но този път ще съм по-кратък, защото нямам време.

Колега - трябва да си запознат лично със спецификите на задномотните модели на Škoda, да имаш пряко впечатление. Повози се при някой колега, седни зад волана... Това, което се харесва на едни, не се харесва на други. Според мен тези коли са подходящи за спокойно шофиране (в сериен вид) - леки са, но не са динамични.
Конкретната кола и имала някакъв удар отзад, задната й маска не е оригинална (от 105/120 е, разликата е минимална, но все пак...), липсват лайстните на тавана (намират се трудно), дано да няма механичен проблем, поради който са я изоставили. Десният волан - ново табло също се намира трудно, различно е от тези на 105/120, трябва да се премести сервото, т. е. да се пробият нови и да се запълнят старите отвори в багажника...
Иначе колата си е интересна, особено за шкодаджии. Ако питаш такива - струва си, това все пак е двуврато купе, при това с най-сполучливия мотор (спрямо предходните, разбира се). Но ако си свикнал на по-тежки и малко по-мощни коли, този модел може да ти се стори разочароващ. Със сигурност не е кола, с която може да завъртиш гуми, просто така, за кеф...
Аз лично бих се замислил, ако офертата е добра, така че ако има повече информация, сподели я, моля ;)
« Последна редакция: Август 18, 2015, 09:37:09 от rsk »

Август 18, 2015, 09:28:58
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Интересно как още не са го надушили от пловдивската секта...  :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 18, 2015, 12:08:56
Отговор #4

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Без въртежи на гуми и пушеци,а и шкодото е 10 коня над таунуса,така че ще си е бегачка  ::) преговарям за нея още,ако не ме изгонят от нас,взимам я  :D ;D
FORD - Found On Road Dead

Август 18, 2015, 12:52:40
Отговор #5

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Колата е трагедия от гледна точка на каросерия. Видимо е карана много и е кърпена кой знае колко пъти. Липсват лайсните на праговете, което е сигурен знак за некадърно сменени прагове. На такава евтина кола никой не си дава зора (те не че на скъпите си дават, и сигурно си имаш сандвич от 2 или 3 прага един върху друг). Външно е трагедия, таванът ти е целия олющен. В добавка задната маска от 105/120. Гарантирам, че подовете на багажника и на купето са заминали тотално - Шкодите имат навика да протичат вътре още като нови (от гумените дренажни тръби на легенчето на чистачките - те минават през купето на буквата Г).
Дори за елементарното ГТП се иска да имаш кола с нормален вид. Това няма как да мине.
На прима виста се обзалагам, че колата е тор и откъм ходова част и двигател - запазен Рапид аз поне до сега не съм виждал. Всички са карани до край.
Аз за мене виждам едни 5-6000, ако не и повече лева, за да стане това нещо на кола, която да можеш да караш спокойно, без никой да ти се смее. И то пак при условие, че намериш кой да се бори с подобна кола. Повечето тенекеджии и бояджии не биха се захванали с подобен "проект".
Реалното приложение на тази "кола" е донор, или да я разпродадеш на части (доколкото въобще на някой му трябват). Ако ти я дадат на цената на скрап (около 200 лева), става. 400 вече са й много.



Август 18, 2015, 15:27:42
Отговор #6

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Момчиле, истината може и да е някъде там, но може и да не е. По принцип в Англия си е влажничко, но пък от друга страна в ebay.co.uk излизат невероятно запазени английски Шкодаци, така че нищо не се знае. Има вероятност тази кола да е пребоядисвана само веднъж и толкова. Също както моята 120-ка, която между другото няма лайстни на праговете, като последните дори не са кърпени. Относно правенето - знаеш, че ламарината си е ламарина. Дали е Škoda, дали е нещо друго - гнилото си е гнило. Малко странно ми прозвуча написаното от теб, имайки предвид какво се случи с твоето Жигули. Тази модификация на Škoda не е продавана у нас, дори и през Кореком, така че си струва според мен. И извинявай много, ама 200 лева не струва и един ЗАЗ... Повече от тази сума си дал за новите си гуми, нали така... За мен лично, единственият проблем е дясната дирекция и това, че за 136 мотора не може да си намериш чисто нови РБС за 80 - 150 лева, както за 105/120. Между другото - ако някой има такива, нека ми пише  ;)

Август 18, 2015, 18:16:26
Отговор #7

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Комшията за 230 лева си купи от квартала (в София) поочукана Лада 1600 от първите в цвят дипломат - тъмно синя. В движение и си я кара с кеф. Да, не е перфектна, но има още години да се потъркаля. Просто цената на скрап в момента е ниска и човека я даде за парите, които щяха да му платят скрападжиите.
Рапидът по-горе е точно това - скрап. Да е хубав, гаражен, или перфектно реставриран - да струва нещо. Сега струва цената на метала. Дори не е в движение.
Реставрацията на коли не е евтин спорт и затова у нас много рядко някой наистина реставрира.
4 нови Мишелина 13-ки с джантите, колкото и да не са скъпи, пак струват някъде към 600 лева между впрочем. Считай, че и тука една такава инвестицийка си е нужна. Иначе аз смятам е така - 2000 лева за части. 2000 за тенекеджия да смени половината кола. 3500 за цялостно боядисване с нанасяне на всички покрития от топ качество вънка и вътре. И механиката ще си я правим сами, ще плащаме само за шлайфове там глави а у. И имаме сервиз под ръка... И гледай как отидохме на 10к. Лесно е, ако колата няма база.и искаме перфектен резултат.
Аз съм направил на кола нещо много по-скапано от Рапида. Така че мога да си направя сметката кое колко струва... ;D Просто, без емоции.

Август 18, 2015, 19:44:07
Отговор #8

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ха, емоциите наистина са на ниво, защото ти успя да ме разсмееш.
Момчиле, съвсем не мога да си обясня какви ги пишеш, при положение, че си компетентен в тая област... Знаеш добре, че да намериш Лада е едно, но е съвсем, съвсем различно първо да попаднеш на Rapid въобще, после той да е запазен, пък и евентуално и да се продава. А именно от това на първо място зависи цената. Сигурен съм, че всички тук сме наясно колко лесно може да си намериш Лада в движение, което би обяснило ниската й цена. Лада с лопата да ги ринеш - улични, гаражни, запазени, автентични... Произведени са в много бройки, продавани са много години. Във версия седан, с четири врати. Двуврато купе обаче няма.
А цената за реставрация е една друга тема, но за стойността на даден екземпляр, тя е второстепенен фактор. Ако една Škoda и едно Жигули са в идентично състояние, цената за реставрацията им няма да зависи от това, коя от двете е направена в повече бройки, просто работата си е работа. Пък и не всеки иска да има перфектна кола, т. е. може да дадеш 2, 5, 10, 15... хиляди лева, може да ги дадеш за една или за десет години, но и това е друга тема. Само ще ти припомня, че ти беше много учуден, когато ти споменах приблизителната стойност на реставрацията на моята вече бивша Š 1000 МВ. Каза, че ти се струва нереално да се дадат повече от 10000 лева за реставрация, обаче ти тук смело си нахвърлял едни хиляди, които вероятно са ти база от реставрацията на твоето Жигули, чиито части все пак се намират по-лесно. Но това всъщност няма значение. Това, което е неоспоримо, е че цената на един очукан Rapid в България, няма как да се сравнява с цената на един очукан ВАЗ.

Август 18, 2015, 23:04:59
Отговор #9

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Да те е страх да попиташ  ;D има работа по купето иска си и тапицер,пали,върви всичко е платено  O0 не е гаражна на 10 000 км,но все пак Рапид  C:-) готина англичанка
FORD - Found On Road Dead