Автор Тема: Skoda Rapid 136 5 speed  (Прочетена 24160 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 19, 2015, 10:11:48
Отговор #10

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Според мен за до около 500 лв си струва да се вземе, пък и цената за скрап няма да стои все ниска, така че ако после размислиш пак ще си покриеш инвестицията ;) Това последното на майтап, разбира се... познат от Пловдив взе чак от София подобен Рапид в даже по-лошо състояние не в движение при това за повече пари - вероятно просто не е знаел за този, дето си го открил и ако разбере ще се ядосва.
Съществува обаче друг Бг синдром, донякъде непонятен за мен - предлагах му тогава моя Рапид, понеже току-що го бе ударила градушката и бях в депресия :-\ Не пожела обаче да даде двойно повече пари за кола в движение с ревизирана механика и всичко платено... сигурно щото човекът си има собствен сервиз и след като така или иначе ще има да се прави предпочете по-евтината оферта. Аз пък точно обратно - като купувам кола винаги гледам да е с редовни документи и на ход, понеже нямам условия да си я правя сам от нулата а да я дам на друг да го прави /ако се намери желаещ де/ ще ми излезе супер солено. Така че този Рапид според мен е добра основа да си го стягаш поетапно, така няма да усетиш драматично загубата на средствата, за които говори Момчил.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 19, 2015, 13:56:12
Отговор #11

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Аз пък нещо друго да питам, без друго темата трябва да хване друга посока. Само аз ли си мисля, че точно този рапид и друг път е показван на снимки във форума? Пък и от началото не става много ясно дали точно за рапида от снимките става пазарлъка...
we all have wings, but some of us don't know why

Август 19, 2015, 14:10:47
Отговор #12

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Другият беше този, за който вече споменах, че се продаде от Сф в Пловдив... подобен цвят, но не металик и с лява дирекция. Доколкото разбирам този открай време си е във Филибето и го е търкалял преди някакъв местен художник.
Мяза ми на Рапида на един пловдивски художник - Евгений Петров . Той навремето лангъркаше един такъв с десен волан.
« Последна редакция: Август 19, 2015, 14:15:32 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 19, 2015, 14:33:36
Отговор #13

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Хора,нека който може да дава акъл и идеи за конкретната Шкода.
Така ще сме полезни и на колегата в решението му и евентуално за спасяването на Рапида.

А за тези,които търсят друга посока в темата, нека се насочат към съответната тема:
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,656.0.html


Август 20, 2015, 16:44:32
Отговор #14

Неактивен ustavri

  • Публикации: 11
И един от големите минуси на Рапида, е че няма части за него, повечето ламарини и за 105/120 не може да се намерят, какво остава за Рапид,а механични части, както и уплатнения за стъкла са мираж. Относно таблото е най-малкия проблем, защото както шкодаджийте знаят това табло се разглабя на части, а ламарината отзад може да се завърти с флекса и ЦО-то, както и цялото управление.

Август 20, 2015, 19:21:06
Отговор #15

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Колега, ustravi, за 105/120 калници се намират все още, както и предна маска. Малко по-трудно се намира преден капак, а вече наистина трудно се намират врати. Това обаче са сменяeми части, т. е. разглобяеми. Ами изгнило дъно, изгнили прагове и прочее... Да не би това да е първата изгнила кола... Което го няма, се изработва. Да не би да мислиш, че за всички реставрирани коли се купуват нови ламарини... Пропуснах да кажа, че прагове - вътрешни и външни, както и задни вежди могат да се поръчат все още от казанлъшкият вносител на шкодови части - Радо. Е, качеството им е лошо - ламарината е малко по-тънка, матриците, с които ги гънат вече отдавна са се деформирали, но все пак продуктът е наличен и може да се ползва. А относно таблото - бъди сигурен, че няма шкодаджия, който да знае как да го разглоби от кола с десен волан, след което да го сглоби на кола с ляв... Просто защото е невъзможно. Тази схема може да се получи при някои стари Jaguar-и, на които таблата са съвсем симетрични и просто сменяш мястото на уредите и жабката и толкова.
Относно уплътненията - мираж са у нас, вярно е, но в Чехия ги произвеждат и продават на метър. Е, за Rapid не смея да го твърдя на 100%, но щом правят за Octavia, 1000 и 100, би трябвало да има и за Rapid, не ми се търси сега сайта на производителя, но с една дума от Чехия може да се пазарува свободно.

Август 20, 2015, 19:34:33
Отговор #16

Неактивен ustavri

  • Публикации: 11
Ами ако успееш да намериш сайта с уплатнения за предно и задно стъкло, ще съм ти благодарен :) иначе за таблото на рапида не съм съгласен и си има начин.

Август 20, 2015, 19:35:53
Отговор #17

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Да се прехвърли коректно волана е мисия почти  неъзможна , ,, британските '' купета са си строго индивидуални . А колата е
ценна именно в британския си първообраз. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 20, 2015, 20:26:58
Отговор #18

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
За смяна на мястото на волана Съм напълно съгласен с fulcrum.Това е една екзотика за наште ширини и всяка такава намеса е кощунство поне за Мен.Колата определено заслужава да живее.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Август 20, 2015, 22:06:51
Отговор #19

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
автомобилът е мое притежание,може да пуснем друга тема  8))
FORD - Found On Road Dead