Автор Тема: Skoda Rapid 136 5 speed  (Прочетена 24161 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 21, 2015, 22:52:14
Отговор #30

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Май никой от писалите тук не е виждал шкода  зад таблото , на 1000мб то жабката удивително прилича на таблото със уредите на пасажерската стелка има дупка за волана .... на 100с жабката удивително отново прилича на таблото с уредите хммм на пода на пасажера отново има заготовка за дупка за волана на 120 130 рапид мостовете са еднакви със  100 и 1000 при рапида има няколко тенекии за крепежа на волана и помпите за педалите ако със това не можете да се справите да направите нормална дирекция по добре не правете нищо . Колите с грешната дирекция са опасни особено със нашия манталитет по пътищата така че няма да е особена екзотика рапид десняк поне аз не бих карал дори и да е ферари .

Август 21, 2015, 23:15:10
Отговор #31

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... ако със това не можете да се справите да направите нормална дирекция по добре не правете нищо...

Аз през цялото време пиша, че най-голямата пречка е да си намериш "ляво" табло.
За шофирането на кола с десен волан, особено в комбинация с нашия манталитет си много, много прав.

Август 21, 2015, 23:28:35
Отговор #32

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Аз през цялото време пиша, че най-голямата пречка е да си намериш "ляво" табло.....

Проблем е, щото таблата отидоха по разни 120ки. Нали, екзотики да правим.
аз ако опра до проблем с ляво табло, директно слагам от 120ка и не ми пука.  Това да му е кусура на Рапида. - имам предвид - моя Рапид. Даже и таблото с уредите ще си пасне - екзотичното. Само ключовете от готварска печка няма да ги има. ;)
« Последна редакция: Август 21, 2015, 23:33:13 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Август 22, 2015, 09:10:54
Отговор #33

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Проблем е, щото таблата отидоха по разни 120ки. Нали, екзотики да правим.
аз ако опра до проблем с ляво табло, директно слагам от 120ка и не ми пука.  Това да му е кусура на Рапида. - имам предвид - моя Рапид. Даже и таблото с уредите ще си пасне - екзотичното. Само ключовете от готварска печка няма да ги има. ;)


И аз съм навит на Рапид 120. :)) ;D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 22, 2015, 13:04:03
Отговор #34

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Честито за рапида, днес го поразгледах, успех с реставрацията.

Август 22, 2015, 13:40:14
Отговор #35

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
И аз съм навит на Рапид 120. :)) ;D

Той Кирето знае,
Само да кажа, че такъв Рапид съществува, но са произведени изключително малко бройки.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Август 22, 2015, 13:43:46
Отговор #36

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Колите с грешната дирекция са опасни особено със нашия манталитет по пътищата така че няма да е особена екзотика рапид десняк поне аз не бих карал дори и да е ферари .

Проблемът дори не е толкова в "грешната дирекция", колкото в МАНТАЛИТЕТА! Повечето от нас са се сбълсквали с това, карайки янгтаймери и/или някакви по-обикновени ежедневки. Пълно е със "забързани" и изнервени комплексари, които независимо от дирекция ти непременно и на всяка цена ще искат да те изпреварят, и, което е по-лошото - често просто създават ситуации на границата на катастрофа и то при положение, че се движиш в "трафика" със скоростта на останалите участници (както в града така и извън)!
« Последна редакция: Август 22, 2015, 13:47:09 от Nik1600GT »

Август 22, 2015, 14:00:50
Отговор #37

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Честито и от мен, радвам се, че колата попада у някой, който има отношение. Какво ще стане е друг въпрос, но важното е, че колата вече няма да е изоставена.
Искам да попитам няколко неща от чисто любопитство:
- сподели моля за колко я купи (ако нямаш разбира се някакви идеи за препродажба и други подобни)?
- колко цола са тези страхотни джанти?
- какво мислиш да правиш относно дясната дирекция?
Честито още веднъж!
1.много мислих дали да споделя за цената,но след коментарите 200 са много 450 са много,ще запазя в тайна (много повече от тези цифри е )
2.за джантите ще напиша в понеделник,сега нямам възможност
3.ще стои оригинал,даже и по средата да беше волана  O0
FORD - Found On Road Dead

Август 22, 2015, 14:04:42
Отговор #38

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Аз кола с ляв волан не искам,как я взе,смени таблото,волана..
Колеги,темата е ако може да помогнете с части,майстори или идеи..личните си предпочитания оставете за вас..
Не съм фен на шкода,не е и късно да стана,много малко знам за марката,но взех колата заради колекционерската и стойност (колкото и смешно да ви звучи)
Повече подробности понеделник,благодаря за вниманието !  C:-)
FORD - Found On Road Dead

Август 22, 2015, 14:18:13
Отговор #39

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Колеги,темата е ако може да помогнете с части,майстори или идеи..личните си предпочитания оставете за вас..

ще ти помогнем, когато поискаш помощ. До този момент не си, така че малко се поувлякохме с лични предпочитания.
...и недей да вървиш "на бургия" щото нищо не печелиш. Уважавай мненията на хората. Никой не те кара да ги приемаш. Като и аз ще уважа всяко твое решение за бъдещето на колата.
Пиши конкретно - какви части и какви майстори. Тенекеджии, бояджии, механици....какви!
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.