Автор Тема: Skoda Rapid 136 5 speed  (Прочетена 24335 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 22, 2015, 15:35:38
Отговор #40

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 394
На "бургия" едва ли,просто още нямаше кола а имаше предпочитания,уважавам мнението на всеки един колега,едва ли е тук за лошо.
Тук има доста добре запознати хора,мисля че само мога да се уча от вас.
FORD - Found On Road Dead

Август 22, 2015, 18:42:56
Отговор #41

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Честито за придобивката и успех в ремонтите.

...





3.ще стои оригинал,даже и по средата да беше волана  O

Е за тия думи ЕВАЛА приятелю.Точно в това е чара на точно тая кола както Съм писал по-назад в темата.
Аз също необичам коли с десен волан при нашето движение. Но има коли които е просто грях да им смениш заводски поставения десен волан.И тая Шкода е една от тях.За тия който мразят обратните волани какъвто Съм и Аз самия  ще кажа само:Господа.....Приятели.....по пътищата не убиват неправилните волани марките коли и лошото или доброто им техническо състояние години или цена.Убиват задкормилните устройства с тяхната простотия некомпетентност самонадеяност и некадърност.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Август 22, 2015, 18:48:02
Отговор #42

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ами веднага обезвъздуши и ревизирай спирачките. Нова течност задължително!

Отпред ще те посрещнат дискове като на 105/120 , но с по малки супорти и 4 бутални апарати от Вартбург/Баркас . И
с по два спирачни маркуча като на 105 /120 и разклонител преди апаратите.
Така че търси накладки от Вартбург/Баркас .Ревизирани спирачки спират/коват убийствено. Огледай маркуча на сервото
да не е напукан край щуцера му.Намира се отляво на пълнителния колектор на мотора. Огледай задните спирачни
цилиндри да не изпускат откъм маншоните .Има във Филбето магазин за шкода , там са като на 105/120.

Стига толкова , че е доста работа , успех. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 22, 2015, 20:00:49
Отговор #43

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Е за тия думи ЕВАЛА приятелю.Точно в това е чара на точно тая кола както Съм писал по-назад в темата.
Аз също необичам коли с десен волан при нашето движение. Но има коли които е просто грях да им смениш заводски поставения десен волан.И тая Шкода е една от тях.За тия който мразят обратните волани какъвто Съм и Аз самия  ще кажа само:Господа.....Приятели.....по пътищата не убиват неправилните волани марките коли и лошото или доброто им техническо състояние години или цена.Убиват задкормилните устройства с тяхната простотия некомпетентност самонадеяност и некадърност.

Не е заради движението. Терсене ми е, криво ми е, ако щеш и визията на кола с десен волан не ми харесва.
Кой както иска да си я прави. Това е ясно и на децата. За задкормилните устройства си напълно прав.

Питане към колегата да се занимаваме, докато покаже подробни снимки:

Как си представяш да изглежда колата за в бъдеще. Като нова, или направена, колкото да се движи и да е в един цвят.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Август 22, 2015, 20:10:28
Отговор #44

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 394
Пясък,подцинковане,кърпеж,боя (може и да не е металик) тапицер,до колкото може нови стъкла за фарове и мигачи,брони,боя на джантите и газ  O0 ,но може би един бордо спрей (да скрие липсата на боя) и да се покара до зимата поне
FORD - Found On Road Dead

Август 22, 2015, 20:18:12
Отговор #45

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Браво! Да знам какви майстори да ти препоръчам ;)
започвай от сега да търсиш стъкла за стопове, мигачи, нови фарове. Броните ще са втора ръка. Дано се намерят читави.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Август 22, 2015, 20:27:08
Отговор #46

Неактивен ustavri

  • Публикации: 11
Планирам калъп за оригинална задна маска за радид, ако имаш интерес казвай. Ще го правя за моя, а пък и да има и за поколенията. Общо взето сме на едно дередже, следя с интерес.

Август 22, 2015, 20:43:41
Отговор #47

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
......... и газ
Това пропан бутан ли означава?
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 22, 2015, 22:05:44
Отговор #48

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 394
и газ от колата  :D без такива взривни вещества в колата
ustavri брой ме и мен  8))
FORD - Found On Road Dead

Август 24, 2015, 00:22:33
Отговор #49

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Стопове ще ти е малко трудно да намериш, не е невъзможно де. Нови фарове съм виждал тук там по магазините, стъкла за мигачите има. Ще помоля и за интериорни снимки, волана много ме кефи.