Автор Тема: Историята на един занемарен Simson S50 B1  (Прочетена 4076 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 22, 2015, 02:39:53
Прочетена 4076 пъти

Неактивен Ramiel

  • Публикации: 28
Здравейте,
Искам да ви разкажа историята на моя мотопед и мен.
Първо ще се представя. Казвам се Живко на 21 години от Перник и от Стара Загора.
Отдавна съм запален по ретро машините и бързо дойде идеята за мотопед с цел придвижване в градски условия.
Евтино е , приятно е и хората се радват (както и аз).
Мотопеда е Симсон С50 Б1 .
Взех го в доста лошо състояние,не работещ от един склад в София.Миналата година ,Февруари месец.Прашасал,със скъсана тапицерия и почти никаква боя.С грозен багажник сътворен от арматура.С меки гуми. За съжаление не го снимах.Мерака беше много голям за снимки .
Веднага започнах да го разглобявам,всичко замина по кашони и поетапно ремонта мина.Не мога да си позволя никелиране,за сметка на това бе цялостно пребоядисан.Никел частите ги лъснах до колкото е възможно с пасти,имаше и лек ремонт на двигателя.Подменена манивела,бутало и сегменти.
Инсталацията е изцяло преправена.
Изряден е във всяко едно отношение. Регистриран.
Има само още малко центровки,настройки и доизпипвания,както и набавянето на някоя и друга дреболия , но ви давам и снимков материал за да може и вие да му се порадвате ,както и аз му се радвам!  :)


Август 22, 2015, 17:00:28
Отговор #1

Неактивен Ramiel

  • Публикации: 28




ПС : Ще помоля модратор,ако има желание да ги преправи,да се виждат директно в горния пост. Не ми се получава директния пост в темата.  :-\
« Последна редакция: Август 23, 2015, 23:58:56 от dido1903 »

Септември 11, 2015, 14:08:21
Отговор #2

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Честито, красив е въпреки някои неоригинални елементи по него... все още се намират оригинални стикери /или техни копия/ за резервоара и капаците, за да придобие по-завършен вид :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 22, 2015, 12:32:48
Отговор #3

Неактивен Ramiel

  • Публикации: 28
Много ми допадна как изглежда с този ауспух ,а и оригиналния никелиран ми излезе извън бюджета... след време може би ще го придобия. Нов и лъскав.
Лепенки , огледала...всичко е замислено и малко по малко се доправя!
От друга страна не държа и на оригинална реставрация . Има си оригиналните елементи , но има неща които ги виждам по друг начин и не ми дава да ги оставя заводски  :)

Ноември 06, 2015, 10:33:26
Отговор #4

Неактивен генерал

  • Публикации: 180
При "бабите" - магазин Димана в София има нови оригинални ауспуси за 60 лв / ако не бъркам/. Щом ти харесва този - така да е! Аз взех от там и го пригодих към Балканчето.

Ноември 06, 2015, 20:07:47
Отговор #5

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
То ауспуха при моторите, както и при колите си е "тюнинг" елемент ;) Вероятно качва поне половин кон на симсонката, което си е добър % при скромната му мощност под 4 коня...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 09, 2015, 13:55:21
Отговор #6

Неактивен генерал

  • Публикации: 180
ВЕрвай ми - качва конете! Пък и си е красив и оригинален ауспуха. Едно Пиаджо с педали подарих на внука. Разсипа се синът ми да му прави карбуратор и пр.- Докато не смени ауспуха /подчертавам - СМЕНИ/ не беше като хората. Чистенето с бензин и незнам какви си бабешки работи - не свърши работа.

Ноември 09, 2015, 14:33:10
Отговор #7

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
Резонансните ауспуси са "турбокомпресорите" на двутактовите двигатели. Ако не са сметнати както трябва, обаче, последиците може да са пагубни за двигателя. Аз лично подхождам с недоверие към масово предлаганите такива ауспуси за Simson/MZ. Разбира се, нека мнението ми да не се счита за меродавно.